Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Batı Ukrayna Tarihi Antik Kent Wells
Doğru Kitlenize Ulaşmak için Reklam Verin

Batı Ukrayna Tarihi Antik Kent Wells

Antik Kent Wells, Şehir Kentsel dönüşeme girmeden önce Lviv Vadisinde Tüm Akarlar şehrin içinden geçiyordu. Nehirlerin taşmasını önlemek için siperler oluşturuluyordu. Antik Kent Wells olarak bilinen bu çoğrafya daha sonraları gelişen yerleşim değişikliklere neden olmuştur. Batı Ukrayna Tarihi Antik Kent Wells | Lviv Haber Şehir Kentsel dönüşeme girmeden önce Lviv Vadisinde Tüm Akarlar şehrin içinden geçiyordu. Nehirlerin taşmasını önlemek için siperler oluşturuluyordu. Antik Kent Wells olarak bilinen bu çoğrafya daha sonraları gelişen yerleşim ve üretim tesisleri ile atık su sorunu yaşanmaya başladı ve Kentsel dönüşüm ile bu akarların üzeri kapatıldı. XV. yüzyılda temiz su kanallarının Atık su kanallarına karışması…

Genel Bakış

İyi...!

Özet : Lviv Tarihi

Kullanıcı Oylaması: 3.65 ( 1 oy)

Antik Kent Wells, Şehir Kentsel dönüşeme girmeden önce Lviv Vadisinde Tüm Akarlar şehrin içinden geçiyordu. Nehirlerin taşmasını önlemek için siperler oluşturuluyordu. Antik Kent Wells olarak bilinen bu çoğrafya daha sonraları gelişen yerleşim değişikliklere neden olmuştur.

Batı Ukrayna Tarihi Antik Kent Wells | Lviv Haber

Antik Kent Wells, Lviv, Lviv Tarihi, Ukrayna tarihi, Ukrayna antik kentler, Lviv Gezi Rehberi, Lviv de nereler görülmeli, Lviv Hakkında, Lviv e gitmek

Şehir Kentsel dönüşeme girmeden önce Lviv Vadisinde Tüm Akarlar şehrin içinden geçiyordu. Nehirlerin taşmasını önlemek için siperler oluşturuluyordu. Antik Kent Wells olarak bilinen bu çoğrafya daha sonraları gelişen yerleşim ve üretim tesisleri ile atık su sorunu yaşanmaya başladı ve Kentsel dönüşüm ile bu akarların üzeri kapatıldı.


Lviv, avlu içinde Bernardine bir çeşme © Tatiana Zhernov | Lviv Haber Bernadine avlusunda © Tatiana Zhernov | Lviv Haber


XV. yüzyılda temiz su kanallarının Atık su kanallarına karışması sonucu salgın hastalıklar baş gösterdi. Yöresel halk su ihtiyacını karşılamak için varillerle uzak mesafelerden su taşımak zorunda kalır, daha sonraları ise problemin giderilmesi için bazı çalışmalar yapılır ve uzun süre böyle devam edilir. 

1648 yılında Lvivites doğdu yerde Şehir Kuşatma girişiminde olan Kazaklar tarafından Su yolları tahribata uğrar. Tek Su noktası olarak Copan Kuyusu Manastırın arazisinde bulunur. Tek Su kaynağı olarak kalan yerden halk ihtiyacını gidermeye çalışır.


Kazak ordusu Lviv Bogdan Khmelnitsky. Sanatçı Janusz Vitvitskyy © NAC | Lviv Haber


Çeşitli Kaynaklardan Şehrin su ihtiyacının giderilmesi için gereken çalışmalar 1885 – 1886 yıllarında başladı XIX. Yüzyılda da devam eden Su şebekesi ağı Şehir de bir çok yerde Su Kuyusu ve Çeşme oluşturulması yardımıyla çözüme kavuştu. 1919 yılında Şehrin tarihi kuşatmalarından biri yaşandı. Bu savaş sırasında da zarar gören Su Kanalları, Ukrayna-Polonya Savaşı sonrası Jozef Pilsudski tarafından bir onarım dönemi daha geçirdi.


Virtuti Askeri - Polonya Yüksek Askeri Ödül © WIKI | Lviv Haber

Doğru Kitlenize Ulaşmak için Reklam Verin

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Lviv de Neler Yapmalısınız

Lviv de Neler Yapmalısınız,  Arnavut Kaldırımlı Tarihi sokaklar eşsiz bir coğrafya, Kafe ...