Anasayfa / Röportaj / Blog / Bir Bakışta Lviv – Gezi Rehberi
Doğru Kitlenize Ulaşmak için Reklam Verin

Bir Bakışta Lviv – Gezi Rehberi

Bir Bakışta Lviv, Sizlere Lviv için Bir Gezi Rehberi ve Gerçekten Gittiğiniz Şehrin Tarihi Dokusunu anlayarak dolu dolu gezebilmeniz amacıyla bu yazıyı kaleme aldım. Bir Bakışta Lviv Gezi Rehberi | Lviv Haber   Merhaba Sevgili Gezginciler; Bir Bakışta Lviv İçeriğini gerçek kaynaklara dayandırarak, benzersiz mimarilerin bir araya geldiği 700 yıllık bir geçmişe sahip, Ukrayna'nın Sokaklarında Sanat ve Kültür Kokan muhteşem şehri Lviv 'i sizlere tanıtmak istiyorum. Lviv Gezi Rehberi Öncelikle Şunu Belirtmek isterimki;  Evet söylentiler kısmen de olsa doğrudur. Kızları gerçekten çok güzel, fakat şehrin %85 Kadın gibi söylemler gerçeği yansıtmamaktadır. Şehirde Birçok Kilisesi olup, Değişik temalarda Geçmişin İzlerini taşıyan adım başı müzeye…

Genel Bakış

Süper..!

Özet : Lviv Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Bir Bakışta Lviv, Sizlere Lviv için Bir Gezi Rehberi ve Gerçekten Gittiğiniz Şehrin Tarihi Dokusunu anlayarak dolu dolu gezebilmeniz amacıyla bu yazıyı kaleme aldım.

Bir Bakışta Lviv Gezi Rehberi | Lviv Haber

 

Merhaba Sevgili Gezginciler;

Bir Bakışta Lviv İçeriğini gerçek kaynaklara dayandırarak, benzersiz mimarilerin bir araya geldiği 700 yıllık bir geçmişe sahip, Ukrayna’nın Sokaklarında Sanat ve Kültür Kokan muhteşem şehri Lviv ‘i sizlere tanıtmak istiyorum.

Lviv Gezi Rehberi Öncelikle Şunu Belirtmek isterimki; 

Evet söylentiler kısmen de olsa doğrudur. Kızları gerçekten çok güzel, fakat şehrin %85 Kadın gibi söylemler gerçeği yansıtmamaktadır. Şehirde Birçok Kilisesi olup, Değişik temalarda Geçmişin İzlerini taşıyan adım başı müzeye rastlayabilirsiniz. Geçmişin Bütün izlerini taşıyan Şehrin Merkez Mimarisi, Hayat Dolu Sokakları, samimi insanları ile kendinizi sanki daha önce oraya aitmiş gibi hissedeceğiniz Sanat ve Kültür şehridir.

%85 i kadın olan şehir Hava alanına indikten, geri dönüş anı gelip pasaport gişesinden geçen zamana kadar yasak bir meyveyi yemişte sanki hayal ettiğiniz bir rüyanın içinde gibi hissedeceğiniz bir tatil sizi bekliyor.

Lvov Tanıtımı Yüzyıllar boyunca farklı halk topluluklar Lviv Şehrinin tarihini oluşturmasında rol almıştır. İnsanlık tarihinin en kanlı hesaplaşmalarının yaşandığı 19.ncu ve 20.nci yüzyılın En yıkıcı yüzüne tanıklık etmiş olan Galiçya Bölgesi Avrupa’dan Gelen Mimariler ve Yerli Mimarilerin katılımıyla tarihi binalar Eski dokusuna sadık kalacak şekilde onarılmış ve bugün turistlerin ziyaret edebilmesi için kamulaştırılmıştır.


  


Bir Bakışta Lviv Turizm açısından baktığımızda Ukrayna’nın En Batısında Galiçya bölgesinde bulunan ve Polonya sınırına çok yakın olan Lviv Ukrayna ‘nın görülebilecek Şehirleri arasında önceliği almaktadır.

Lviv in unesco UNESCO, Dünya Kültür Mirası Listesi’ne (10 Aralık 1998 IKOMOS Kyoto22 oturumunda) Lviv Şehirinin merkezini Ortaçağ Mimarisinine ait olduğu gerekçesiyle Dünya Mirası olduğuna atıfta bulunularak Listeye alınmasına karar vermiştir.

Tadı Yolunda, Aşkı Sonunda Saklı olan gittiğinizde kendinizden bir şeyler bulacağınız, dönerken üzülüp, tekrar gelmek için hava limanında kendinize sözler vereceğiniz. Festival Havası hiç bitmeyen, Tarih ve Kültür Şehri Lviv 2000’den fazla mimari Anıt ile sizleri beklemektedir. Artık Unesco tarafından korunan binaları Avrupa kentlerini andıran mimarisi ile gelen herkesi kendine hayran bırakıyor. Lviv 2014 yılında İngiliz turist rehberi “The Rough Guide” ’in sayfalarında Fransa ‘nın Marsilya ve İsveç ‘in Umea  şehirleri gibi görülmesi gereken şehirler arasında 5.nci sırada yerini almıştır.


Bir Bakışta Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Dünya Kültür Şehri, Lviv, Lviv Haber, Lviv nerededir, Lviv e Nasıl Gidilir, Ukrayna Lviv, Lviv Seyahat Rehberi, Lvovi


LvivEkonomik ve Sosyal kalkınmaya büyük önem veren bir şehir. Ukrayna’nın Avrupa ’ya açılan kapısı konumundaki Lviv Ülkenin batısında bulunan en önemli finans merkezi konumundadır. Modern Avrupa Şehirlerinden biri olmaya aday olan Modern bir eğitim anlayışını benimsemiş Yaşam, Kültür ve Sanayi Dallarıyla Entegre Dinamik bir eğitim anlayışına sahiptir. Alanında yetişmiş Profesyoneller ile Uygun ücret anlayışına sahip Lviv Şehri Yabancı Yatırımcılarında hızla ilgisini çekmektedir. Bölgede yaşanan Ekonomik değişimler şehrin sanayi ve Turizm alt yapısının da hızla gelişmesine yol açmıştır.

Lviv Ekonomik takvimi Lviv‘de Bir Çok alanda olduğu gibi Eğitim ve Kültüre verdiği önem ile Edebiyat, Felsefe ve Sanata ilgisi olan kitleyi kendisine çekmeye başlamıştır. Kültürel Popülaritesini yükseltmek ve Dünya Markası Haline Gelmiş Ünlü Kurum, Kuruluş ve Kişilerin ilgisini yıl içerisinde düzenlediği birçok kültürel etkinlik ile kendini her geçen yıl yenileyen anlayış ile kendini Dünya’ya tanıtmaya devam etmektedir.


  


Her geçen yıl artan Turist sayısı ile de Dünya Şehri olma yolunda emin adımlarla hızla ilerlemektedir. Şehrin kültürel mirasın devamlılığı ve artırılması ile ilgili iki modern kütüphane daha açmak için projelendirme faaliyetlerini yıllık programına alan Lviv Belediyesinin projelerini sizler için yakından takip etmeye devam ediyoruz.


Bir Bakışta Lviv - Gezi Rehberi | Lviv Haber

 

Doğru Kitlenize Ulaşmak için Reklam Verin

Hakkında Gossip Girl

Gossip Girl
Lviv En Merak Edilenler Bende Saklı....

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

На Мангал,Na Mangal, Lviv Steak house, Lviv Et Restoranları, Lviv Helal Et Nerede Yenir, Lviv de Yemek Nerede Yenir, Lviv Yemekleri, Lviv Yemek Rehberi

Lviv Na Mangal Steak House

Ukrayna Lviv ‘e gidipte eşsiz et lokantalarından birine gitmeden dönmek olmaz. Sizler ...