Anasayfa / Etkinlik / Dünya Vışıvanka Günü

Dünya Vışıvanka Günü

Her yıl 19 Mayıs Ukraynalıların yaşadığı bütün ülkeler de Dünya Vışıvanka Günü kutlamaları gerçekleşiyor. Geleneksel Ukrayna Kültüründe büyük bir yere sahip olan vışıvanka Günü, Milletin hazinesi olarak değerlendirilen bir geçmişe sahip, Ukrayna Kültüründe doğumdan Ölüme kadar insan hayatının her aşamasın da işlemelerle şekillendirildiği bir öneme sahiptir. Ukrayna da Birlik beraberliğin bir sembolu olarak görülen vışıvanka kıyafetleri Dünya da bir moda akımı oluşturmaya başladı. Ukrayna Film.ua 'nın geleneksel Ukrayna kıyafetlerini dünya ya tanıtmak için başlatmış olduğu proje 'nin videolarıyla sizleri başbaşa bırakıyorum. Ankara da Vışıvanka Tanıtım Seminerine Takılmak için Nesilden Nesile Yadigar gibi Bir Birlik Beraberlik Hikayesidir Bizimkisi.…

Genel Bakış

Süper..!

Özet : Dünya Vışıvanaka Günü

Kullanıcı Oylaması: 4.42 ( 3 oy)

Her yıl 19 Mayıs Ukraynalıların yaşadığı bütün ülkeler de Dünya Vışıvanka Günü kutlamaları gerçekleşiyor. Geleneksel Ukrayna Kültüründe büyük bir yere sahip olan vışıvanka Günü, Milletin hazinesi olarak değerlendirilen bir geçmişe sahip, Ukrayna Kültüründe doğumdan Ölüme kadar insan hayatının her aşamasın da işlemelerle şekillendirildiği bir öneme sahiptir.

День Вишиванки, Vışıvanka Günü, Dünya Vışıvanka Günü, Ukrayna Geleneksel Kıyafetleri, Ukrayna Kültürü, Lviv Vışıvanka Günü, Lviv geleneksel yaşam

Ukrayna da Birlik beraberliğin bir sembolu olarak görülen vışıvanka kıyafetleri Dünya da bir moda akımı oluşturmaya başladı. Ukrayna Film.ua ‘nın geleneksel Ukrayna kıyafetlerini dünya ya tanıtmak için başlatmış olduğu proje ‘nin videolarıyla sizleri başbaşa bırakıyorum.

Ankara da Vışıvanka Tanıtım Seminerine Takılmak için Tıklayınız…

Nesilden Nesile Yadigar gibi Bir Birlik Beraberlik Hikayesidir Bizimkisi.

   
   
    
   
   
     

L-face   Film.ua Facebook  Tıklayınız…

 Film.ua Youtube Kanalı Tıklayınız…

L-Rss   Film.ua  Web-Site   Tıklayınız…

День Вишиванки, Vışıvanka Günü, Dünya Vışıvanka Günü, Ukrayna Geleneksel Kıyafetleri, Ukrayna Kültürü, Lviv Vışıvanka Günü, Lviv geleneksel yaşam

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

5 yorum

 1. Avatar

  Çok Güzel Bir Gelenek, Ukraynayı ziyaretiniz de bir tane edinmenizi öneririm.

 2. Avatar

  Ankara da yapılan etkinliğine katılmıştım. 350 tl istemişlerdi. Bir Modeli için Karpatlar bölgesinde yapılmış. Gerçekten Çok Güzeldi. İşlemeleri harikaydı. çok pahalı geldi alamadım.

 3. Avatar

  Ben bir tane Lviv ‘den almıştım ama keten olanı batıyor. Pamuklu olan bir modeli var. Bunun üzerine işleme olanlarından edinmenizi öneririm.

 4. Avatar

  вишиванки dedikleri yani Vışıvanka Kıyafetleri Ukraynalılar için bir duruş, birlik beraberlik temsili bir yere sahiptir.

  • Avatar

   Ukrayna için varoluş simgelerinden biri olarak ta kabul edilir. Her bölgenin motifleri farklıdır. Ukrayna Poltava bölgesinden doğduğu bilinir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »