Anasayfa / Spor / FC Shakhtar Donetsk Lviv Arena Standında Ukrayna Kupasını Kazandı

FC Shakhtar Donetsk Lviv Arena Standında Ukrayna Kupasını Kazandı

FC Shakhtar Donetsk,Zorya Luhansk – FC Shakhtar Donetsk arasında oynanan Ukrayna Kupası Maçını Türkiye ‘nin de yakından tanıdığı ve takip ettiği Shakhtar Donetsk Mircea Lucescu ‘nun Antrenörlüğü ile Shakhtar Donetsk 2-0 yenerek kupayı evine götürmeyi başardı.

FC Shakhtar Donetsk Lviv Arena Standında Ukrayna Kupasını Kazandı

FC Shakhtar Donetsk, Lviv Arena, Ukrayna 2016 Kupası, Ukrayna Spor, Ukrayna Donetsk, Luçesku, Мирча, Луческу, Shaktar Donetsk, Lucesku

21 Mayıs Cumartesi Günü Saat.: 17:00 ‘de Lviv Arena Stat ‘ında,

Zorya Luhansk – FC Shakhtar Donetsk arasında oynanan Ukrayna Kupası Maçını Türkiye ‘nin de yakından tanıdığı ve takip ettiği Shakhtar Donetsk Mircea Lucescu ‘nun Antrenörlüğü ile Shakhtar Donetsk 2-0 yenerek kupayı evine götürmeyi başardı.

Ukraynalı Futbolcu Oleksandr Gladky ‘in karşılamada 42.nci ve 57.nci dakika da kaydettiği goller Takım Taraftarlarını büyük bir sevince boğdu.

Ukrayna Ligin ‘de Şampiyomluğu Dinamo Kiev ‘e Kaptıran Takım 95, 97, 2001, 2002, 2004, 2008, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında evine götürdüğü kupayı 3 yıl aradan sonra 10 ‘nuncu kez müzesine götürdü. ilk kez Ukrayna Kupasında Boy Gösteren Zorya Lugansk Kupayı müzesine götürebilmek için Zorlu bir karşılaşma yaşanmasını sağlamasına rağmen Mağlüp olarak evine döndü.

Shartak_Lviv_Arena_Orta4

Shartak_Lviv_Arena_Orta2

 

2004 yılı Mayıs Ayı ile birlikte Takımı Çalıştırmaya başlayan Mircea Lucescu 12 yılda 573 Karşılaşmaya çıkarken 22 Kupayı Müzesine götürmeyi başardı. Ulusal Şampiyonlukta 8 Kez Birinci sıraya ismini yazdıran Shakhtar Ukrayna Süper Kupasını 6 Kez, Turuncu ve Siyah Kupaları 7 kez evine götürdü.

Avrupa Arenasında Yüksek Profilli Başarı öyküsü ile 2009 yılında UEFA Kupasına ismini yazdırmıştır.  Ukrayna ‘da bir çok ödüle layık görülen başarılı Teknik Direktör 2011 yılında Onuruna, Takımın Tarihine adını Altın Harflerle yazdırmıştır. Donbass Arena da Fame Bulvarında bir heykel yapıldı.

Shakhtar taraftarları Mircea Lucescu büyük bir sevgi duyuyor. Bravo Mister Teşekkürler Senor. Sloganlarıyla karşıladı.

Браво, Мистер! Спасибо, Мистер!

FC Shakhtar Donetsk, Lviv Arena, Ukrayna 2016 Kupası, Ukrayna Spor, Ukrayna Donetsk, Luçesku, Мирча, Луческу, Shaktar Donetsk, Lucesku

 

Bağlantılar.:

L-face   Shakhtar Donetsk – Facebook Bizi Takip Edin…

L-instagram   Shakhtar Donetsk – Instagram Bizi Takip Edin…

L-Rss   Shakhtar Donetsk – Web-Site Tıklayınız…


    


   


FC Shakhtar Donetsk, Lviv Arena, Ukrayna 2016 Kupası, Ukrayna Spor, Ukrayna Donetsk, Luçesku, Мирча, Луческу

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Avrupa Şampiyonası finalisti Lviv li Jimnastikçi Khrystyna Pohranychna

Avrupa Şampiyonası, Khrystyna Pohranychna 13 Yaşındaki Lviv den Kristina Pohranychna Ukrayna ‘da Rekor düzey ...

Translate »