Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Galiçya ‘nın Gizemli Kaleleri ve Efsaneler
Doğru Kitlenize Ulaşmak için Reklam Verin

Galiçya ‘nın Gizemli Kaleleri ve Efsaneler

Galiçya 'nın Gizemli Kaleleri ve Efsaneler, Mistik bir Atmosfere sahip olan Galiçya Bölgesi Yüzyıllar öncesinden günümüze taşınan bir çok kültürel kalıntıya ev sahipliği yapmaktadır.  Yüzyıllar boyunca onlarca savaş, hanedanlıklar, entrikalar, tarihe iz bırakan doğum ve ölümlerin yaşandığı bu toprakları anlamını ve gizemini çok isteyen,  Şehir ve Ülkeler de bu tip tarihin içine yolculuk yapmayı seven misafirler için tarihi alanlara yapılmak istenen gezilerde Lviv 'e yakın olan bu kaleleri kaçırmamalısınız. Galiçya 'nın Gizemli Kaleleri ve Efsaneler | Lviv Haber Mistik bir Atmosfere sahip olan Galiçya Bölgesi Yüzyıllar öncesinden günümüze taşınan bir çok kültürel kalıntıya ev sahipliği yapmaktadır.  Yüzyıllar boyunca onlarca…

Genel Bakış

Süper..!

Özet : Galiçya Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: 3.65 ( 1 oy)

Galiçya ‘nın Gizemli Kaleleri ve Efsaneler, Mistik bir Atmosfere sahip olan Galiçya Bölgesi Yüzyıllar öncesinden günümüze taşınan bir çok kültürel kalıntıya ev sahipliği yapmaktadır.  Yüzyıllar boyunca onlarca savaş, hanedanlıklar, entrikalar, tarihe iz bırakan doğum ve ölümlerin yaşandığı bu toprakları anlamını ve gizemini çok isteyen,  Şehir ve Ülkeler de bu tip tarihin içine yolculuk yapmayı seven misafirler için tarihi alanlara yapılmak istenen gezilerde Lviv ‘e yakın olan bu kaleleri kaçırmamalısınız.

Galiçya ‘nın Gizemli Kaleleri ve Efsaneler | Lviv Haber

Galiçya 'nın Gizemli Kaleleri ve Efsaneler, Lviv History, Lviv Tarih, Lviv Seyahat, Lviv City Guide, Lviv Şehir Rehberi, Lviv Gezi Rehberi, Lviv kaleleri, lviv turlar

Mistik bir Atmosfere sahip olan Galiçya Bölgesi Yüzyıllar öncesinden günümüze taşınan bir çok kültürel kalıntıya ev sahipliği yapmaktadır.  Yüzyıllar boyunca onlarca savaş, hanedanlıklar, entrikalar, tarihe iz bırakan doğum ve ölümlerin yaşandığı bu toprakları anlamını ve gizemini çok isteyen,  Şehir ve Ülkeler de bu tip tarihin içine yolculuk yapmayı seven misafirler için tarihi alanlara yapılmak istenen gezilerde Lviv ‘e yakın olan bu kaleleri kaçırmamalısınız.
Hakkında bir çok efsane anlatılan bu kaleleri ve sizler için öğrendiğimiz bazı eski dönem kefanetlerini sizler için toparladık. Peki Daha Fazlası mı bunlar sadece giriş bölümüydü devamı için sizi Lviv ‘e bekliyoruz.

Yüzyıllarca Ölümün Sopuk yüzüne tanıklık etmiş duvarların, yarım kalmış sevinçlerin, amacına ulaşan insanların kahkahaları hala kalelerin duvarlarında yankılandığını, Koridorlarında dolaşırken, Yarı saydam gölgeleri ve soluk seslerini ve duvarlara, kapılara ve dönemden kalan eşyalara yansımasını, bölge de yaşayan insanlardan duyacağınız efsane ve hikayeleri, Yer yüzünün garipliklerini bu zaman yolculuğunda öğrenebilirsiniz.


 

1. Zolochiv Castle “Kalesi”

Galiçya 'nın Gizemli Kaleleri ve Efsaneler, Lviv History, Lviv Tarih, Lviv Seyahat, Lviv City Guide, Lviv Şehir Rehberi, Lviv Gezi Rehberi, Lviv kaleleri, lviv turlar

1634 ‘ten bugüne kadar gelen kalıntılarıyla restore edilerek turizme açılan Zolochiv kalesi, eski dönemlerde zindanlar da yapılan işgencelerin izlerinden Tapınak Şövalyelerinden kalıntılara kadar bir çok izi barındırmaktadır. Hafızalarda kalan Tarihindeki en kanlı günleri ise Sovyetler Dönemine ait, Binlerce kişinin işkenceye tabi tutularak yaşamını yitirdiği kale ‘de dönemin kan izleri kapılar da işkence aletlerinde ve duvarlar da görmek mümkün, döneme şaitlik eden bütün nesnelerden bir çığlık yükseldiğini hissedebilirsiniz.

Yaşlı, Genç, Erkek, Kadın, Çocuk, Hamile ayırt etmeden yapılan kanlı eylemlerin kale de bıraktığı izler. aynı şeylerin tekrar yaşanmaması için ziyaretçilere açılmıştır. Turistlerin büyük ilgi gösterdiği kaleye bugün lviv ‘den aşağıda gördüğünüz güzergahlardan biri ile ulaşabilirsiniz.

Dönemi iyi anlamak ve size bir kişinin rehberlik etmesini isteseniz. bölgeyi tanıyan rehberlerden faydalanabilirsiniz.


 


 

Yörede yaşayan halkın ağzında dolaşan bir hikayeyi dinliyoruz. Dönem içerisinde bir çok kişinin gördüğünden bahsettiği bir hayalet kalenin koridorlarında dolaştığını söylüyorlar. Uzun Karanlık bir Ceketi, Elinde Bir Bastonu, ve uzun bir şapkası olduğundan bahsediliyor. karanlığın çökmesi ile ortaya çıktığını ve kalenin koridorlarında çığlıkların seslerinin yansıdığını anlatılıyor.

Zolochiv_Cast2 Zolochiv_Cast3 Galiçya 'nın Gizemli Kaleleri ve Efsaneler, Lviv History, Lviv Tarih, Lviv Seyahat, Lviv City Guide, Lviv Şehir Rehberi, Lviv Gezi Rehberi, Lviv kaleleri, lviv turlar

Çok Güzel ve Değerli bir mimarı yapıta şahit olacağınız Zolochic Kalesi, Sovyet rejimi kurbanlarının gömüldüğü binalar ve korkunç sırlarla dolu surun her köşesi gizli işaretler ve lahitlerle doludur. Mistik bir enerjiye sahip kale Lviv ‘e yapacağınız ziyaretiniz de görülmesi gereken yerler listenize eklemelisiniz.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız…

Doğru Kitlenize Ulaşmak için Reklam Verin

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ukrayna Zakarpatya Gelenekleri

Ukrayna Zakarpatya Gelenekleri, Ukrinform Ajansı Sanatsal Formunda tematik bir dille tanıtıldı.  Ukrayna ...