Anasayfa / Lviv Haber / Haber / Girişimci Türklere Ukrayna Kapılarını Açıyor

Girişimci Türklere Ukrayna Kapılarını Açıyor

Girişimci Türklere Ukrayna Kapılarını Açıyor, Ukrayna Özelleştirme Süreci ve Yabancı Yatırımcının Ukrayna ya olan ilgisinin artması için bir dizi yasa hazırlığı içerisinde çalışmaktadır. Girişimci Türklere Ukrayna Kapılarını Açıyor Ukrayna Özelleştirme Süreci ve Yabancı Yatırımcı nın Bakış Açısından Lviv Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko 'nun Ankara yı ziyareti ile iyice sıkılaşan Türkiye Ukrayna İlişkileri Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko 'nun Ukrayna devleti yıllık ekonomik takviminde yer alacak olan özelleştirme süreçlerinde Türk İş Adamlarını da görmek isteriz, Şeklindeki açıklamaları gelecek günlerde Türkiye ve Ukrayna arasında derinleşecek Stratejik ve Ekonomik İş birliğinin Adımları olarak görünüyor.  Savunma Sanayi, Uzay ve Havacılık, Konteyner Taşımacılığı, Tarım…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Türkiye Ukrayna İlişkileri

Kullanıcı Oylaması: 3.75 ( 1 oy)

Girişimci Türklere Ukrayna Kapılarını Açıyor, Ukrayna Özelleştirme Süreci ve Yabancı Yatırımcının Ukrayna ya olan ilgisinin artması için bir dizi yasa hazırlığı içerisinde çalışmaktadır.

Girişimci Türklere Ukrayna Kapılarını Açıyor

Ukrayna Özelleştirme Süreci ve Yabancı Yatırımcı nın Bakış Açısından Lviv

Girişimci Türklere Ukrayna Kapılarını Açıyor, Ukrayna Özelleştirme Süreci, Yabancı Yatırımcı, Lviv Ekonomi, Ukrayna iş dünyası, Türk iş adamları, Petro Proşenko, Ukrayna Devlet Başkanı, Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhur Başkanı, Lviv Ekonomi

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ‘nun Ankara yı ziyareti ile iyice sıkılaşan Türkiye Ukrayna İlişkileri Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ‘nun Ukrayna devleti yıllık ekonomik takviminde yer alacak olan özelleştirme süreçlerinde Türk İş Adamlarını da görmek isteriz, Şeklindeki açıklamaları gelecek günlerde Türkiye ve Ukrayna arasında derinleşecek Stratejik ve Ekonomik İş birliğinin Adımları olarak görünüyor. 

Savunma Sanayi, Uzay ve Havacılık, Konteyner Taşımacılığı, Tarım ve Turizm Alanlarında yeni iş birliklerini desteklediklerini dile getiren Ukrayna Devlet Başkanı Sayın Petro Poroşenko ‘nun Ankara ziyareti sonrası gelecek dönemde Ukrayna ‘nın bir çok bölgesinde Yatırım yapmak isteyen Türk İş Adamlarını ve Türkiye ‘de Yatırım Yapmak isteyen Ukraynalı İş adamlarını bir araya getireceğe benziyor…  Ukrayna Özelleştirme Süreci, Ukrayna Özelleştirme Süreci, Ukrayna Özelleştirme Süreci

Konu ile ilgili Haber için Tıklayın…Girişimci Türklere Ukrayna Kapılarını Açıyor, Ukrayna Özelleştirme Süreci, Yabancı Yatırımcı, Lviv Ekonomi, Ukrayna iş dünyası, Türk iş adamları, Petro Proşenko, Ukrayna Devlet Başkanı, Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhur Başkanı, Lviv Ekonomi


Yazar; IvankaYv

Lviv için Ukrayna Özelleştirme Sürecinin Önemi ve Geleceği;

Sevgili Lviv Haber Takipçileri;
ukraine privatization Bugün sizlere aktüel bir konu olan Ukrayna da  Özelleştirme Süreçlerinde Lviv ‘in yerinden bahsedeceğim. Son Dönem de Yakın Coğrafyamızda yaşanan önemli gelişmeler Ukrayna ‘nın Ekonomik Konjonktür de çeşitli adımlar atmaya zorlamaktadır. buna bağlı olarak Avrupa da gelişen Ekonomik Reformlara uyum gerekirken, Komşu Ülkeler ile de daha derin ve stratejik anlaşmalara da imza atılmaktadır.

Bunların en önemli gelişmelerinden biri ise Ukrayna – Türkiye Yakınlaşması ve Enerji, Sanayi, Savunma, Eğitim, Turizm ve Kültürel Etkileşim alanlarında iki ülke arasında önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemi yaşamaktayız.

Ukrayna Devlet Başkanı Sayın  Petro Poroşenko ‘nun Türkiye Cumhuriyeti Devlet Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘ın Davetlisi olarak bölgede yaşanan gelişmeleri görüşmek ve ikili anlaşmaları geliştirmek için Ankara ‘ya gitmesi de gelişen ilişkilerin önümüzdeki günlerde iki Devlet arasında olumlu gelişmelerin yaşanacağını göstermektedir. 

Gelişen Ekonomik Konjonktüre baktığımızda her Ülke için Deregülasyonun gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler için önemi artmaktadır. Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ‘da Ankara ‘yı ziyareti sırasında konunun önemine dikkat çekmiş ve Türk İş Adamlarına da Ukrayna da yapılacak olan özelleştirme süreçlerine katılmaları için samimi bir davet mesajı vermiştir.

Uzun bir süredir üzerinde çalışılan özelleştirme süreci, Ukrayna için büyük öneme sahiptir. Ekonomik reformlar özelleştirilmesi düşünülen Kurum ve Kuruluşların etrafında finansal ve politik çıkar odaklı olarak şekillendirilme çalışmaları sürdürülmektedir.

Devlet tekelindeki işletmelerin çeşitli meotdlar ile yabancıya belirlenen süre karşılığında işletme, mülk edinme veya satın alma konularını içeriyor. Devlet, Özel Kuruluş, ve Ticari işletmelerin yabancı ülkeye ait diğer kuruluşlara mülkiyeti yada belirlenen süre dahilinde işletme hakkı Avrupa reformları ile belirlenen iç kanunlara uyacak şekilde özelleştirme çalışmalarını içeriyor.

Ukrayna’da, özelleştirme 1992 yılında başladı. Sosyo-ekonomik üretimin verimliliğini  arttırmak, ekonomiyi yeniden yapılandırma süreci için Ukrayna ya sermaye kuruluşlarını çekmeyi hedefler.

Ukrayna Bakanlar Kurulu Program Faaliyetlerinin Ana hedefinde, Ukrayna alt yapı geliştirme Projeleri, Sanayi ve Teknoloji Gelişim Programları, Özelleştirme Süreçleri, Ekonomi ve Güvenliğe dayalı Reformlar Ukrayna ‘nın yönetim politikasını oluşturmaktadır. Toplumsal Kalkınma Odaklı olan Ukrayna Devletinin – 2020 Hedefleri arasında  Bölgesel Konjonktürde yeni inovasyonlarla Strateji geliştirme,  Şeffaf Devlet yapısına ulaşmak,  Ekonomik  Reformlar, Gelişen Teknoloji ve Günümüz Şartlarına uygun, Dünya konjonktürüne entegre olmuş Eğitim anlayışına sahip üniversiteleriyle, Bölge Ekonomisine Can veren bir Pazar ve Ticaret Merkezi olmayı hedeflemektedir.    

Hakkında Ivanka Yv

Bir yorum

  1. Ukrayna Türkiye ilişkileri ve yeni fırsatların yakalanması için çok güzel bir dönem bence de değerlendirmek gerekir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Ukrayna 50 Güzel Kale ve Sarayları

En çok merak edilen konulardan biri Ukrayna 50 Güzel Kale ve Sarayları ...

Translate »