Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Lviv Hakkında Turistlerin Bilmesi Gereken Genel Bilgiler

Lviv Hakkında Turistlerin Bilmesi Gereken Genel Bilgiler

Lviv Hakkında Turistlerin Bilmesi Gereken Genel Bilgileri sizler için araştırdık. Lviv Hakkında Genel olarak ziyaretiniz öncesi yada Şehri gördükten sonra hakkında genel bilgi edinmek isteyenler için bu yazımızı hazırladık... Lviv Hakkında Turistlerin Bilmesi Gereken Genel Bilgiler | Lviv Haber Bölge İklim Koşulları Bölge de Genel Bir Nem hissedilmektedir. Şehir 'in yıllık istatistiklerine baktığımız da  Ocak ayında ortalama -4 ° C (25 ° F), Haziran da ise 18 ° C (64 ° F)  dereceleri görmektedir.  Ukrayna şehirleri arasında En yüksek Yağış alan ve düşük yaz sıcaklıklarıyla sınıflandırılmaktadır. Yıllık ortalama yağış mak. 760mm (26 inç) olup, yaz ayları ve mevsim geçişlerinde görülmektedir. yılın ortalama…

Genel Bakış

İyi..!

Özet : Faydalı Bilgiler

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Lviv Hakkında Turistlerin Bilmesi Gereken Genel Bilgileri sizler için araştırdık. Lviv Hakkında Genel olarak ziyaretiniz öncesi yada Şehri gördükten sonra hakkında genel bilgi edinmek isteyenler için bu yazımızı hazırladık…

Lviv Hakkında, Lviv Turistlerin Bilmesi Gereken, Lviv Genel Bilgiler, Lviv de nelere dikkat etmeli, Lviv Güvenli mi, Lviv Nasıl Bir Yer, Lviv de yaşanır mı, Lviv de Yaşam, Lviv Hayatı, Lviv turistlerin dikkat etmesi gerekenler, Lviv tren bileti, Lviv hava alanı, lviv acil numaralar, Lviv polis numarası, Lviv Acil telefon numaraları, Lviv ile ilgili bilinmesi gerekenler, Lviv para birimi, Lviv Posta hizmetleri, Lviv kargo hizmetleri, lviv hava durumu

Lviv Hakkında Turistlerin Bilmesi Gereken Genel Bilgiler | Lviv Haber

Bölge İklim Koşulları

Bölge de Genel Bir Nem hissedilmektedir. Şehir ‘in yıllık istatistiklerine baktığımız da  Ocak ayında ortalama -4 ° C (25 ° F), Haziran da ise 18 ° C (64 ° F)  dereceleri görmektedir.  Ukrayna şehirleri arasında En yüksek Yağış alan ve düşük yaz sıcaklıklarıyla sınıflandırılmaktadır. Yıllık ortalama yağış mak. 760mm (26 inç) olup, yaz ayları ve mevsim geçişlerinde görülmektedir. yılın ortalama 174 günü yağışlı olarak, 266 günü bulutlu geçmektedir. Tüm mevsimler de atmosferik değişiklikler gözlemlenmektedir. Ani Basınç, Sıcaklık ve nem değişiklikleri görülmektedir. Kışlar ikliminden dolayı yumuşak geçse de son yıllar da -20 ° C altında donlar görülmektedir.  Yazları serin geçen şehir de ortalama değer  + 20-25 °C dir. Nadiren  +30 °C ve üstü sıcaklıklar görülebilir. 

her yıl sert rüzgarların olduğu zamanlar vardır. Bugünler de önerimiz dışarıda olmamanız. Sonbahar mevsimi sıcak ve kuru geçmektedir. 

Elektirik Kullanımı

Ukrayna da Üniversal olarak 220 Volt AC, 50Hz ‘lik bir elektirik akımı sağlanıyor. Türkiye ‘den bölgeye yapacağınız ziyaretleriniz de priz problemi yaşamayacaksınız. 

Bina Kat sınıflandırması

Ukrayna da zemin birinci kat ve benzeri olarak tanımlanır. Lviv de Türkiye de olduğu gibi Kot olarak bir daire bulunmamaktadır. 

Ulusal Para Birimi

Ukrayna Para Birimi Grivna olarak isimlendirilir. Kağıt Para olarak 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 ‘lük bankomatlar halindedir. Lviv ‘de döviz bozdurmak için herhangi bir problem yaşanmamaktadır şehrin her yerinde Para değiştirme noktası bulabilirsiniz. Yeni kanuna göre para değişimi yapacağınız nokta da pasaport veya kimliğinizi beyan etmeniz gerekmektedir. Kredi kartlarınınız uluslar arası kullanıma açık ise bu yolla da harcama yapabilirsiniz. Bankanızdan komisyon oranları ile ilgili bilgi almanız da büyük fayda olacaktır. Lviv ‘de genel olarak bankalar 10:00 – 18:00 arasında işlem yapmaktadır. Bankacılık işlemlerinizi 16:00 ya kadar tamamlamanız gerekiyor. Para birimi değiştirme Seyahat Çeki veya transfer işlemlerinizi bu bankalardan yapabilirsiniz.  

Ukrayna Yolları ve Sürücü Belgesi

Ukrayna da araç kullanmak için Uluslararası geçerliliğe sahip bir sürücü belgeniz olması gereklidir. Resmi Hız limitleri ise Şehir içi 60 km/s, Şehirler arası 90 km/s, Otoyol ‘da ise 110 km/s ‘dir. yabancı ülke de olduğunuzu unutmayın. Kanunlara karşı suç işleyenlere toleransları sıfır, İçki kullanma politikası bu ülke de geçerlidir. 

Lviv de Güvenlik 

Lviv, Batı kültürünün yoğun görüldüğü bir yer insanlar sakin ve ılımlı fakat son dönem de ülke de yaşanan olaylardan dolayı göç aldı. Bu biraz kamu düzenini tehdit etse de şehir güvenlik birimleri sıkı bir çalışma yürütüyor.  Toplu Taşımalara dikkat etmeniz de ve seyahatiniz boyu paranızı 3 – 4 parçaya bölerek taşımanız da fayda var. En önemlisi ise pasaportunuzu taşırken dikkat edin. ve ulaşılması zor bir yerde taşımaya çalışın. 

Mağaza ve Dükkanların Çalışma Saati

Genel olarak Sabah 09:00 – Akşam 20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca 7/24 çalışmaya devam eden süpermarketler de bulunmaktadır. işletmelerin çoğu gece yarılarına kadar hizmetini sürdürmektedir. Şehrin çok uyuduğunu söyleyemeyiz. 

Alkol ile ilgili Genel Mevzuat

Lviv ‘de alkol satışında bir sınırlama mevcut Hafif alkollü içecekler için 18, güçlü alkollü içecekler için 21 yaş sınırı aranmaktadır. Sokaklar da ve halka açık yerler de alkol almak yasaktır. Bu tip eylemleriniz polis eşliğinde karakol da bite bilir. Alkollü içecekleri 10:00 – 22:00 arası saatler de satın alabilirsiniz. istediğiniz zaman alkol alabilirsiniz bunun bir sınırlaması mevcut değildir.

Şehir de Wi-Fi ve İnternet ağı kullanımı

Lviv de neredeyse her yerde bedava kullanıma sunulmuş wi-fi ağı bulabilirsiniz. Kafeler, Restoranlar, Oteller, Gece Kulüpleri neredeyse her yerde bu hizmetten bedava yararlanabilirsiniz. 

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Lviv Uluslararası Ukrayna Dans ve Kültür Festivali

 Lviv ‘de gerçekleştirilecek Uluslararası Ukrayna Dans ve Kültür Festivali etkinlik programını bu ...