Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Lviv Hakkında Turistlerin Bilmesi Gereken Genel Bilgiler

Lviv Hakkında Turistlerin Bilmesi Gereken Genel Bilgiler

Lviv Hakkında Turistlerin Bilmesi Gereken Genel Bilgileri sizler için araştırdık. Lviv Hakkında Genel olarak ziyaretiniz öncesi yada Şehri gördükten sonra hakkında genel bilgi edinmek isteyenler için bu yazımızı hazırladık... Lviv Hakkında Turistlerin Bilmesi Gereken Genel Bilgiler | Lviv Haber Bölge İklim Koşulları Bölge de Genel Bir Nem hissedilmektedir. Şehir 'in yıllık istatistiklerine baktığımız da  Ocak ayında ortalama -4 ° C (25 ° F), Haziran da ise 18 ° C (64 ° F)  dereceleri görmektedir.  Ukrayna şehirleri arasında En yüksek Yağış alan ve düşük yaz sıcaklıklarıyla sınıflandırılmaktadır. Yıllık ortalama yağış mak. 760mm (26 inç) olup, yaz ayları ve mevsim geçişlerinde görülmektedir. yılın ortalama…

Genel Bakış

İyi..!

Özet : Faydalı Bilgiler

Kullanıcı Oylaması: 4.75 ( 1 oy)

Lviv Hakkında Turistlerin Bilmesi Gereken Genel Bilgileri sizler için araştırdık. Lviv Hakkında Genel olarak ziyaretiniz öncesi yada Şehri gördükten sonra hakkında genel bilgi edinmek isteyenler için bu yazımızı hazırladık…

Lviv Hakkında, Lviv Turistlerin Bilmesi Gereken, Lviv Genel Bilgiler, Lviv de nelere dikkat etmeli, Lviv Güvenli mi, Lviv Nasıl Bir Yer, Lviv de yaşanır mı, Lviv de Yaşam, Lviv Hayatı, Lviv turistlerin dikkat etmesi gerekenler, Lviv tren bileti, Lviv hava alanı, lviv acil numaralar, Lviv polis numarası, Lviv Acil telefon numaraları, Lviv ile ilgili bilinmesi gerekenler, Lviv para birimi, Lviv Posta hizmetleri, Lviv kargo hizmetleri, lviv hava durumu

Lviv Hakkında Turistlerin Bilmesi Gereken Genel Bilgiler | Lviv Haber

Bölge İklim Koşulları

Bölge de Genel Bir Nem hissedilmektedir. Şehir ‘in yıllık istatistiklerine baktığımız da  Ocak ayında ortalama -4 ° C (25 ° F), Haziran da ise 18 ° C (64 ° F)  dereceleri görmektedir.  Ukrayna şehirleri arasında En yüksek Yağış alan ve düşük yaz sıcaklıklarıyla sınıflandırılmaktadır. Yıllık ortalama yağış mak. 760mm (26 inç) olup, yaz ayları ve mevsim geçişlerinde görülmektedir. yılın ortalama 174 günü yağışlı olarak, 266 günü bulutlu geçmektedir. Tüm mevsimler de atmosferik değişiklikler gözlemlenmektedir. Ani Basınç, Sıcaklık ve nem değişiklikleri görülmektedir. Kışlar ikliminden dolayı yumuşak geçse de son yıllar da -20 ° C altında donlar görülmektedir.  Yazları serin geçen şehir de ortalama değer  + 20-25 °C dir. Nadiren  +30 °C ve üstü sıcaklıklar görülebilir. 

her yıl sert rüzgarların olduğu zamanlar vardır. Bugünler de önerimiz dışarıda olmamanız. Sonbahar mevsimi sıcak ve kuru geçmektedir. 

Elektirik Kullanımı

Ukrayna da Üniversal olarak 220 Volt AC, 50Hz ‘lik bir elektirik akımı sağlanıyor. Türkiye ‘den bölgeye yapacağınız ziyaretleriniz de priz problemi yaşamayacaksınız. 

Bina Kat sınıflandırması

Ukrayna da zemin birinci kat ve benzeri olarak tanımlanır. Lviv de Türkiye de olduğu gibi Kot olarak bir daire bulunmamaktadır. 

Ulusal Para Birimi

Ukrayna Para Birimi Grivna olarak isimlendirilir. Kağıt Para olarak 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500 ‘lük bankomatlar halindedir. Lviv ‘de döviz bozdurmak için herhangi bir problem yaşanmamaktadır şehrin her yerinde Para değiştirme noktası bulabilirsiniz. Yeni kanuna göre para değişimi yapacağınız nokta da pasaport veya kimliğinizi beyan etmeniz gerekmektedir. Kredi kartlarınınız uluslar arası kullanıma açık ise bu yolla da harcama yapabilirsiniz. Bankanızdan komisyon oranları ile ilgili bilgi almanız da büyük fayda olacaktır. Lviv ‘de genel olarak bankalar 10:00 – 18:00 arasında işlem yapmaktadır. Bankacılık işlemlerinizi 16:00 ya kadar tamamlamanız gerekiyor. Para birimi değiştirme Seyahat Çeki veya transfer işlemlerinizi bu bankalardan yapabilirsiniz.  

Ukrayna Yolları ve Sürücü Belgesi

Ukrayna da araç kullanmak için Uluslararası geçerliliğe sahip bir sürücü belgeniz olması gereklidir. Resmi Hız limitleri ise Şehir içi 60 km/s, Şehirler arası 90 km/s, Otoyol ‘da ise 110 km/s ‘dir. yabancı ülke de olduğunuzu unutmayın. Kanunlara karşı suç işleyenlere toleransları sıfır, İçki kullanma politikası bu ülke de geçerlidir. 

Lviv de Güvenlik 

Lviv, Batı kültürünün yoğun görüldüğü bir yer insanlar sakin ve ılımlı fakat son dönem de ülke de yaşanan olaylardan dolayı göç aldı. Bu biraz kamu düzenini tehdit etse de şehir güvenlik birimleri sıkı bir çalışma yürütüyor.  Toplu Taşımalara dikkat etmeniz de ve seyahatiniz boyu paranızı 3 – 4 parçaya bölerek taşımanız da fayda var. En önemlisi ise pasaportunuzu taşırken dikkat edin. ve ulaşılması zor bir yerde taşımaya çalışın. 

Mağaza ve Dükkanların Çalışma Saati

Genel olarak Sabah 09:00 – Akşam 20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca 7/24 çalışmaya devam eden süpermarketler de bulunmaktadır. işletmelerin çoğu gece yarılarına kadar hizmetini sürdürmektedir. Şehrin çok uyuduğunu söyleyemeyiz. 

Alkol ile ilgili Genel Mevzuat

Lviv ‘de alkol satışında bir sınırlama mevcut Hafif alkollü içecekler için 18, güçlü alkollü içecekler için 21 yaş sınırı aranmaktadır. Sokaklar da ve halka açık yerler de alkol almak yasaktır. Bu tip eylemleriniz polis eşliğinde karakol da bite bilir. Alkollü içecekleri 10:00 – 22:00 arası saatler de satın alabilirsiniz. istediğiniz zaman alkol alabilirsiniz bunun bir sınırlaması mevcut değildir.

Şehir de Wi-Fi ve İnternet ağı kullanımı

Lviv de neredeyse her yerde bedava kullanıma sunulmuş wi-fi ağı bulabilirsiniz. Kafeler, Restoranlar, Oteller, Gece Kulüpleri neredeyse her yerde bu hizmetten bedava yararlanabilirsiniz. 

Lviv Posta Hizmetleri

Yakın bir tarih te türkiye PTT hizmetleriyle Ukrayna PTT hizmetleri arasında imzalanan protokol ile daha etkin kullanım alanı sunan bu tip hizmetlere ihtiyacınız olursa aşağıda bilgisini paylaştığımız Lviv Posta dairesinden faydalanabilirsiniz. 

Ana Posta Dairesi. 1, Slovackogo st., 79 000
tel. (032) 261-02-07
Çalışma saatleri:
Pzt – Cuma.: 08: 00-20: 00
Cts.: 08: 00-16: 00    
Pazar.: 09: 00-15: 00
Tüm posta  ofislerinin listesini görmek için Tıklayınız…

Acil Telefon Numaraları.:

Acil Çağrı.:

101 – İtfaiye
102 – Polis
103 – İlk Yardım
104 – Gaz güvenlik hizmetleri

Diğer Servislerin Numaraları.:

109 – Telefonla soruşturma
1589 – Belediye bilgilendirme servisi
173 – Uluslararası aramalar
1567 – Eczane soruşturma
121 – Zaman kontrolü
122 – Hava durumu
1558 – Stavropigion Güvenlik ile ilgili konular da 24 saat danışabilirsiniz.
261-36-01 – Tüketici Güvenliği ulaşabileceğiniz numaralar

Ulaşım Hizmetleri:

1505, 226-20-68 – Tren Danışma Masası
226-10-06 – Yerel Tren Danışma masası
229-81-12 – İstasyon danışma
272-75-58 – Hava Limanı, Ukrayna ve BDT ülkeleri
272- 78-18 – Hava yolu Hizmetleri; Uluslararası Bağlantılar
263-24-97, 263-24-73, 294-98-17 – Otobüs Garajı Danışma Bürosu – Uluslararası ve Bölgesel Seyahatler için bilgi alabilirsiniz. 

Ukrayna milli bayramları

 • 1 Ocak Yeni Yıl
 • 7 Ocak Ortodoks Noel
 • 8 Mart Kadınlar Günü
 • 5 mayıs Paskalya Pazar
 • 6 Mayıs Paskalya Pazartesi
 • 1-2 Mayıs İşçi Bayramı
 • 9 Mayıs Zafer Günü
 • 3 Haziran Trinity “Baba Oğul Kutsal Ruh”
 • 28 Haziran Anayasa Günü
 • 24 Ağustos Bağımsızlık Günü

 

LVİV ‘i TANIMAK İÇİN VİDEOLAR


 
 
 
 


Lviv Hakkında, Lviv Turistlerin Bilmesi Gereken, Lviv Genel Bilgiler, Lviv de nelere dikkat etmeli, Lviv Güvenli mi, Lviv Nasıl Bir Yer, Lviv de yaşanır mı, Lviv de Yaşam, Lviv Hayatı, Lviv turistlerin dikkat etmesi gerekenler, Lviv tren bileti, Lviv hava alanı, lviv acil numaralar, Lviv polis numarası, Lviv Acil telefon numaraları, Lviv ile ilgili bilinmesi gerekenler, Lviv para birimi, Lviv Posta hizmetleri, Lviv kargo hizmetleri, lviv hava durumu

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

11 yorum

 1. Avatar

  Ukrayna Lviv hakkında çok güzel bilgiler. Videolarla şehrin güzelliği çok işlenmiş.

 2. Avatar

  Şehrin çok güzel görülmeye değer olduğunu söylediler. Yakın zaman da biz de gitmek istiyoruz.

 3. Avatar

  Lviv ‘in bi Haritasını Online kullanabileceğimiz bir adres var mı?

 4. Avatar

  Ukrayna ‘nın Lviv şehrini yakından tanıtmak için bir çok yazı hazırlamışsınız. tam bir Lviv Gezi Rehberi görevini üstlenen web siteniz çok başarılı tebrikler.

 5. Avatar

  Lviv Genel özelliklerini güzel tanımlayan bir yazı olmuş tebrikler.

 6. Avatar

  Lviv ‘e gitmeden güzel bir Lviv Gezi Rehberi oldunuz gerçekten tebrikler. Güzel paylaşımlarınız sayesinde Ukrayna kültürünü biraz daha yakından tanıma fırsatı bulduk.

 7. Avatar

  Ukrayna ‘nın en çok tarihi kalıntıya sahip şehri, baktığımız da aslında şehir tarihten bu tarafa sadece Ukrayna ‘nın değilk bir çok ülkenin sınırları içerisinde kaldığı için bugün fazlaca turist çekiyor. Ukraynalıların bir şehri demek çok mümkün değil Avusturya Macaristan, Polonya, Almanya, Slovakya, Romanya ve bir çok kuzey ülkesinin izlerine rastlamak mümkün. Bugün Ukrayna sınırlarında kaldığı için ülkenin en popüler şehirlerinden biri durumunda.

 8. Avatar

  Lviv ‘de etnik olarak nasıl bir dağılım var?

 9. Avatar

  Lviv gerçekten çok güzel bir şehir bu güzelliği yaşanılan acıların ve günlerin yoğun bir birikiminden mi geliyor. yoksa Hayat utandı da Huzuru mu bahşetti bilmiyorum. Ama umarım bozulmaz.

 10. Avatar

  Lviv ‘i ziyaret edecekler için harika referans bir siteniz var. Başarılarınızın devamını dilerim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »