Lviv IT Arena 2016 Danylo Halyckyi Hava Alanı

By on 4 Ekim 2016

Lviv IT Arena 2016, Lviv ‘de her yıl düzenlenen ve yıl için de bir çok etkinlikte aktif rol alan IT Arena Ekibi, Bu yılda Dünya çapında Bilgi Teknolojilerinde üretici isimlerin SEO ‘larını 3 Gün Süren bir etkinlikle bir araya getirdi.

Lviv IT Arena 2016 Danylo Halyckyi Hava Alanı | Lviv Haber

Lviv IT Arena 2016, Lviv, Lviv Haber, Lviv En Son Haber, Lviv Haberler, Lviv Teknoloji, Ukrayna Forum, Ukrayna iş, Lviv IT Park, Lviv BT Park, Lviv Tekno Kent

Lviv ‘de her yıl düzenlenen ve yıl için de bir çok etkinlikte aktif rol alan IT Arena Ekibi, Bu yılda Dünya çapında Bilgi Teknolojilerinde üretici isimlerin SEO ‘larını 3 Gün Süren bir etkinlikle bir araya getirdi.

Lviv IT Arena

2000 ‘e yakın katılımcı, Ukrayna BT geleceği ve Bu alan da Dünya ‘da gelinen son nokta ve gelecek vizyonu hakkında konuşmalar, sektör içinden büyük katılım ile yapılmıştır.

Lviv ‘e BT alanın da önümüzdeki günlerde yapılması planlanan Teknoloji Parkı, Ülke geleceğine katkısı, Bu Alanda ihtiyaç olan Personel ihtiyacının İstihdamı için Üniversitelerle entegras gibi konular gündeme gelmiştir.

IT Arena WebSite için Tıklayınız…


 

IT Park Nedir Şehre Neler kazandırır?

IT Park nedir Şehre Neler kazandırır


it_arena_2016_02 it_arena_2016_06 it_arena_2016_14 it_arena_2016_15


Bir Çok Ofisin yer olacağı Alan da, Yerli ve yabancı bir çok Firmanın Ofisi olacaktır. Bunun yanında yaşamsal bir kompleks olarak hizmet vermesi için 4 yıldızlı bir Otele, Sağlık Hizmetleri, Ana Okulu, Fitness Center, Kafeler, Yemek Salonları, Park, Araç Kiralama, gibi bir çok olanağı barındırması gerektiği için Lviv Şehri için büyük bir istihdam alanına dönüşecektir.

BT, teknolojilerinin Ukrayna ‘ya italatı ve Gelecekte yetişmiş eleman ihtiyacının karşılanması için bu alan da yapılması ön görülen bu yatırımın ortaklar ile son prosedürlerin tamamlanması aşamasına gelinmiştir.


Teknoloji Parkının Kapasitesi Ne Olacak?

Lviv ‘de kümelenmesi düşünülen projenin ilk etap olarak 60 ‘a yakın şirketi barındıracak ve yaklaşık 10.000 kişiye istihdam sağlanması yönünde projelendirilmiştir. Gelecek vizyonu için 2.nci ve 3.ncü etap olarak genişletilmesi ön görülmektedir.

it_arena_2016_03


it_arena_2016_07 it_arena_2016_08 it_arena_2016_10 it_arena_2016_12


Proje ‘nin oluşturulmasında yeni inovasyonlar?

  • İç ve Dış Piyasalar da bu konu da yapılacak atılımın talebinin ne olacağı ile ilgili fizibilite yapmak
  • Merkez Yürütme Kurulu ile yapılan toplantılar ile geleceği inşa etmek ile ilgili yenilikçi fikirlere yer vermek
  • IT Sektörün öncüleriyle yapılan temaslarda Ukrayna ‘nın geleceğiyle ilgili Yetişmiş Eleman eksikliğinin giderilmesi ile ilgili eğitim sektörü ile iş birliğine girmek

alanlarında görüş alışverişleri ve planlar oluşturulmuştur.

Haziran ayında gerçekleştirilen Alfa Caz Festivalinde ilk duyurusu yapılan projenin olgunlaşması Devlet desteği ile olgunlaşmaya başlamıştır.

IT Parkın inşaasının azami olarak aşamalı 10 Yıl süreceği belirtilmiştir.

IT Park Projesi ile Kentin ve Ülkenin Kilit paydaşlarının yeni bir vizyonla Dış Dünya’ya kapılarını açacağı ve Üniversiteler, Hükümet, Belediye, Bölgesel Yetkililerin Doğru bir şekilde dünya ‘da anlaşılmasının yolunu açacaktır.

Ekim yada Kasım ayının sonuna doğru görselleştirmesinin yapılarak bir web sitesinin açılacağı ve bir web sitesi ile duyurusunun yapılması planlanan projenin lasmanı 2017 yılı içerisinde yapılacağı hesaplanmaktadır.

2017 için daha yoğun bir gündemle geçeceğinin işaretlerini gördüğümüz,  Lviv IT Arena 2016 Platformu Renkli Görüntüler ile son bulmuştur.

2017 hazırlıkları için etkinlik biter bitmez kollarını sıvayan BT ekibi, bizleri etkilemek için yeni inovasyonlarla karşımıza çıkacağa benziyor.


  


Lviv IT Arena 2016, Lviv, Lviv Haber, Lviv En Son Haber, Lviv Haberler, Lviv Teknoloji, Ukrayna Forum, Ukrayna iş, Lviv IT Park, Lviv BT Park, Lviv Tekno Kent 

Imho Tep

About Imho Tep

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir