Anasayfa / Lviv / Lviv IT Park

Lviv IT Park

Lviv IT Park için başlatılan proje de ne tür aşamalar kaydedildi. Ukrayna da büyüyen IT Sektörü için Lviv de oluşturulacak Bilişim Parkının önemi ne derece dir.

Lviv IT Park, Ukrayna da Bilişim, Ukrayna da Yazılım, Lviv Yazılım Şirketleri, Lviv Software Center, Lviv BT, IT-парк у Львові, Львів IT, Lviv Silikon Vadi

Lviv IT Park

Ukrayna da BT ve IT Sektörü Yetişmiş eleman sayısındaki her yıl artışla büyümeye devam ediyor. İhtiyaçlara cevap vermesi açısından Lviv Bölgesinde düşünülen IT Park için Yer Belirlemeleri, Yapılması planlanan Binalar için Projeler, Yatırımcı Gurupları Şekillenmeye başladı. 

BT Parkın ilk adımı Ukrayna Katolik Üniversitesi ile birlikte Stryis’ka Caddesin de Luhansk ve Kozelniska Çmola Birleştiren kısım da bulunan Eski Tramvay Bakım Hangarın da  başlaması planlanıyor. 

Aşağıdaki harita da ki gibi belirtilen lokasyonlara proje ile ilgili binaların aşamalı olarak kurulması hedefleniyor. 

Projenin Maksimum 10 yıl için de tamamlanmasını beklenmektedir. BT Kümesinin CEO’su Stephen Veselovsky  10 Hektarlık alan da uygulanacak olan projenin 2017 Eylül ayında start alması planlanırken 2018 ‘e de sarkabileceğini belirtti.

Lviv IT Park, Ukrayna da Bilişim, Ukrayna da Yazılım, Lviv Yazılım Şirketleri, Lviv Software Center, Lviv BT, IT-парк у Львові, Львів IT, Lviv Silikon Vadi

Parkın içerisinde Üniversiteler için ortak paylaşım alanları, Otel, Çocuk Yuvası, Konferans Salonları, Otopark, Gelişmiş Laboratuvarlar, Dünya Şirketleri için Ofis Alanları, Alış Veriş Merkezi gibi alanların olacağı belirtiliyor. Yetkililer, En Gelişmiş Teknolojilerle birlikte, Lviv de bulunan Okulların Teknoloji bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin piyasa entegrasyonunu sağlamak için uygulama alanları yaratmayı planladıklarını belirttiler.

Her ay farklı zamanlar da toplantılar yapılmaya devam ediyor. Lviv ‘de 23-27 Haziran da gerçekleşecek olan Lviv AlfaJazzFest içerisinde 23 -24 Haziran da Lviv BT Jazz etkinliği gerçekleşecektir. 

L-face  Lviv Facebook IT Takvimini Takip Etmek için Tıklayınız…

L-face  Lviv Facebook BT Kümesini Takip Etmek için Tıklayınız…

   

Kaynak.: Tvoemisto.tv

Hakkında HmmT AYDs

Lviv Haber Genel Koordinatörü

6 yorum

  1. Ukrayna Yazılım Konusunda baya bi iler de bu konuyla ilgili bir çok Haber yapıldı. Eğitim sistemi iyi olmalı…

  2. Lviv ‘de hangi IT Şirketleri var?

  3. Türkiye den Turkcell, Aselsan gibi firmaların da Ukrayna ‘dan yazılım desteği aldığı konusunda haberler vardı.

  4. Ukrayna IT – BT konusunda parlayan bir yıldız gibi. 2018 yılı verilerin 3.6 milyar dolarlık bir ihracat payına sahip

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »