Anasayfa / Etkinlik / Lviv Paskalya Bayramı – Pysanka Festival

Lviv Paskalya Bayramı – Pysanka Festival

Lviv Paskalya Bayramı, The Festival of Pysanka Ukrayna da her yıl kutlanan Dini bayramlardandır. Lviv Paskalya Bayramı - (Easter Festival in Lviv) | Lviv Haber 01 Nisan - 18 Nisan Easter Fair - 12 Nisan - 16 Mayıs  Hristiyanlıktaki en eski ve en önemli bayram olarak bilinir. Hz. İsa 'nın çarmıha gerildikten 3.Gün sonra dirilişi müjdeleyen bir gün olarak kutlanır. Katolik ve Ortodoks kiliselerinin Paskalya bayramı nı kutlama tarihleri farklı zamanlarda olabilir. Bunun Sebebini şuan bizde bilmiyoruz.   Paskalya Günü olarak belirtilen tarih aralığı; ilkbahar da gün dönümünün yaşandığı 21 Mart 'tan  başlayarak yaklaşık beş haftalık dönemi kapsar. yani 21…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Ukrayna Bayramları

Kullanıcı Oylaması: 3.53 ( 2 oy)

Açık Hava Konserleri, Topluca gidilen Piknikler, Geleneksel oyunlar, ile birlikte avrupadan gelen turist akınını da düşünürsek L’viv tam bir festival havasına bürünüyor.

 • 2016 yılı için Paskalya Bayramını; 27 Mart ‘ta Katolikler başlarken, Ortodokslar 1 Mayıs tarihinde kutlayacaktır.

Paskalya bayramı için Geçmiş ve gelecekteki günlerine bakmak isterseniz wikipedia ‘dan öğrenebilirsiniz.

 

GALERİ

[Not a valid template]Daha Fazla Fotoğraf için Tıklayınız…


 

VİDEO

   

   

     


Paskalya Bayramı, Pysanka Festival, Lviv Haber, Lviv, Easter Fest, Фестиваль писанок у Львові, The Festival of Pysanka, ukrayna paskalya, Kraşanka, Pısanka, Lviv Paskalya Bayramı, Pysanka Festival, Lviv Easter Fest, Festival of Pysanka, ukrayna paskalya Bayramı, Ukrayna Renkli Yumurtalar, Ukrayna Dini Bayramlar

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

4 yorum

 1. Avatar

  Paskalya bayramının en simgesel ve özel el yapımı ürünleri paskalya yumurtalarıdır. Birbirinden farklı modelleri bulabilirsiniz. Geleneksel bir etkinlik olan yumurta boyama etkinliğini bu dönemde bir çok yerde görebilirsiniz.

 2. Avatar

  Hristiyanların Şeker Bayramı gibi bir etkinlik.

 3. Avatar

  Yılın en güzel zamanlarından biri Lviv ‘de yapılan etkinlikleri de izleyebilirsiniz. Çevresinde yapılan etkinliklere de katılabilirsiniz.

 4. Avatar

  Hristiyan bayramı olan Paskalya nın nasıl geçtiğinizi görmek isterseniz. Size tavsiyem Lviv ‘e yakın bir köye gidin. Çok daha keyifli olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Ukrayna Düğün Kültürü

Ukrayna Düğün Kültürü, Sizleri Bu yazımda biraz daha merak edilen bir konu ile ...

Translate »