Lviv Rynok Square – Rynok Meydanı

By on 15 Nisan 2016

Lviv Rynok Square, Rynok Meydanı Şehrin Kalbinin olduğu yerdir. Şehri ziyaretiniz de yolunuz mutlaka burdan geçecektir. Bir çok etkinlik bu alanda olmaktadır.

Lviv Rynok Square – Rynok Meydanı | Lviv Haber


Lviv Rynok Square, Rynok Meydanı, Rynok Sq., Lviv, Rynok Square, rynok square in lviv, Rynok Meydanı, Lviv Pazar Meydanı, Lviv Belediye


Rynok Meydanı 500 yıldan beri Şehrin Ticaret, Politik, Kültür ve Genel merkezi olarak Avrupalılaşma tarihinin başlangıcının kalbini oluşturduğunu söyleyebiliriz. Meydanı çevreleyen 50 benzersiz mimari yapıt 16-20 yüzyıllara uzanan bir dönemin eserleridir.

Meydan Rynok adını 14. yüzyıldan beri korumaktadır. Almanya ’nın orta çağ şehir merkezlerini andıran kare şeklinde oluşturulan Asimetrik yapıdaki binalar halka biçiminde oluşturulmuş.

Alman Kolonistlerin Kralı III. Kazimiersz tarafından klasik bir Avrupa şehri gibi, pazarın kurulacağı meydan olarak Poltva Nehri vadisi seçilir. Daha sonraki dönemde ise Polonya Kralının isteği ile en yenilikçi teknolojiler ile şehir inşa edilmek istenir.Bu amaç için esnaf ve kurucular Almanya dan davet edilir. Rynok Meydanındaki Mimari güzellikler İtalyan ve Avusturyalı mimarlar tarafından tamamlanır.

Rynok Meydanı ve çevresindeki mimarı yüzyıllarca birçok sanatçı ve ülkenin mimari fikirleri ile değişir. Bu değişik mimarilerinde katılımıyla şehirdeki binalar barış, güven, huzur gibi Avrupa Rönesans hümanizminin hislerini barındırır. Benzersiz taş binaları tek bir fikir etrafında toplanmış farklı tarzları yansıtmaktadır. Ferah iç mimarisi,
Asimetrik Pencerelerinin hizmet ettiği farklı amaçları vardır. Ne çok uzun ne çok kısa olan asimetrik olarak yan yana inşa edilen binalar önlerinde kendi tarzlarında sanatlarının sunumunu yapan şirin insanlar ile birlikte görsel ve ezgisel bir zevk oluşturur.Önerilerimiz.:

Lviv Rynok Square, Lviv Rynok Square, Lviv Rynok Square


 

GALERİ


 

VİDEO


Lviv Rynok Square, Rynok Meydanı, Rynok Sq., Lviv, Rynok Square, rynok square in lviv, Rynok Meydanı, Lviv Pazar Meydanı, Lviv Belediye

Ivanka Yv

About Ivanka Yv

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir