Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Lviv Sokaklarında Şifreli Levhalar

Lviv Sokaklarında Şifreli Levhalar

Lviv Sokaklarında Şifreli Levhalar, Tarihi Şehrin sokaklarında dolaşırken bir çok kişinin dikkatini çeken eski döneme ait adresleme sisteminin gizemli taraflarını sizler için araştırdık. Peki bu levhalarda çokça karşılaştığımız "H" ve "Z" harfleri Kırmızı ve Mavi renkte olan Gizemli Levhalar bize neyi anlatmaya çalışıyor. Lviv Sokaklarında Şifreli Levhalar | Lviv Haber Tarihi Şehrin sokaklarında dolaşırken bir çok kişinin dikkatini çeken eski döneme ait adresleme sisteminin gizemli taraflarını sizler için araştırdık. Peki bu levhalarda çokça karşılaştığımız "H" ve "Z" harfleri Kırmızı ve Mavi renkte olan Gizemli Levhalar bize neyi anlatmaya çalışıyor. Avusturya - Macaristan Döneminden kalan Levhalama sistemi dönemin yön bulma…

Genel Bakış

İyi...!

Özet : Lviv Tarihi

Kullanıcı Oylaması: 3.65 ( 1 oy)

Lviv Sokaklarında Şifreli Levhalar, Tarihi Şehrin sokaklarında dolaşırken bir çok kişinin dikkatini çeken eski döneme ait adresleme sisteminin gizemli taraflarını sizler için araştırdık. Peki bu levhalarda çokça karşılaştığımız “H” ve “Z” harfleri Kırmızı ve Mavi renkte olan Gizemli Levhalar bize neyi anlatmaya çalışıyor.

Lviv Sokaklarında Şifreli Levhalar | Lviv Haber

Tarihi Şehrin sokaklarında dolaşırken bir çok kişinin dikkatini çeken eski döneme ait adresleme sisteminin gizemli taraflarını sizler için araştırdık. Peki bu levhalarda çokça karşılaştığımız “H” ve “Z” harfleri Kırmızı ve Mavi renkte olan Gizemli Levhalar bize neyi anlatmaya çalışıyor.


Lviv Sokaklarında Şifreli Levhalar, Lviv sokak, Lviv in şifreleri, lviv tarihi gerçekler, Ukrayna Lviv Tarihi, Lviv Gerçekleri, Lviv in anlamı, Ukrayna Lviv Şehri


Avusturya – Macaristan Döneminden kalan Levhalama sistemi dönemin yön bulma işaretleme sistemini bize açıklıyor. zamanın belediye hizmetleri Çöp Toplama, sulama, Kamu Hizmeti için gelen ekipler, İtfaiye ulaşacakları noktalara bu levhalar üzerinndeki Harf ve Yönlendirmeler ile ulaşıyor.


Lviv Sokaklarında Şifreli Levhalar | Lviv Haber


(Z) Su kanallarının ve Muslukların olduğu yerleri, (H) Rasyonel olarak Kamu hizmetlerinin Cadde – Sokak Birleşimlerini simgeler, Avusturyalıların O dönem de Şehircilik Planlarının Akıllıca verilen kararların yönettiği anlaşılıyor.


lviv_levha_03


Üç Haneli Numaralar En Küçüğünden büyüğüne kadar Levhalara yazılan Seri numarları Ev, İş Yeri ve Hidrant denilen (Alt Yapı) güzergahlarını göstermektedir. 


Lviv Sokaklarında Şifreli Levhalar, Lviv sokak, Lviv in şifreleri, lviv tarihi gerçekler, Ukrayna Lviv Tarihi, Lviv Gerçekleri, Lviv in anlamı, Ukrayna Lviv Şehri

Hakkında HmmT AYDs

Lviv Haber Genel Koordinatörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »