Anasayfa / Lviv Haber / Haber / Diğer Haberler / Mayıs 2016 Lviv Türk Etkinlikleri

Mayıs 2016 Lviv Türk Etkinlikleri

Lviv Türk Etkinlikleri, Ukrayna Kiev Büyükelçiliği katkıları ile hazırlanan Osmanlı Askerlerinin Galiçya Cephesinde hayatını kaybettiği 100 yılının anma etkinliklerinden uyarladığımız içeriği siz değerli lvivhaber takipcileri için paylaşıyoruz.  Mayıs 2016 Lviv Türk Etkinlikleri | Lviv Haber Galiçya Şehitlerini 100.Yıl Anma Etkinlikleri, Lopuşnya Köyü Türk Şehitliği ve Rotayn, Hürrem Sultan Roksalana Anıtı Anma Etkinlikleri Ukrayna Kiev Büyükelçiliği katkıları ile hazırlanan Osmanlı Askerlerinin Galiçya Cephesinde hayatını kaybettiği 100 yılının anma etkinliklerinden uyarladığımız içeriği siz değerli lvivhaber takipcileri için paylaşıyoruz.  Lopuşnya Köyü Türk Şehitliği   Ivano Frankivsk / Ukrayna Rohatyn, Hürrem…

Genel Bakış

Süper..!

Özet : Lviv Türk

Kullanıcı Oylaması: 4.55 ( 1 oy)

Lviv Ulusal Üniversitesi Ivano Franko Aracılığı ile Ukrayna Kiev Büyükelçimiz Yönet Can TEZEL ‘in katılımı ile Galiçya Cephesine Osmanlı / Türk Katkısının 100 yıl Dönümü sebebiyle Üniversite de düzenenlenen Akademik Konferansta konuşma yapılmıştır.

Bilimsel Konferansta 

  •  Lviv Bölge Devlet İdaresi Başkanı Oleg SYNYUTKA
  • Ukrayna Eğitim Araştırma Enstitüsü Çalış tayı
  • Lviv Üniversitesi Yönetici, Araştırmacı ve Eğitmenleri

yer aldı.

Büyükelçi TEZEL Ukrayna Türkiye Yakın ilişkilerine değinirken tarihte 1. Dünya Savaşında Türk Askerinin  1916-1917 yıllarda Bölge de ki Ukrayna Sich piyade birimleri ile Sovyet işgalinden Ukrayna toprakları savunduğunu Galiçya Cephesinde Türk Ordusunun Önemine ve Başarılarına değindi.

Lviv Türk Etkinlikleri, Türkiye, Lviv Haber, Lviv Haberleri, Ukrayna Lviv, Lviv Türk etkinlikleri, Lviv Türk, Lviv Tuid, Lviv Türk Şehitlikleri, Türkiye Lviv, Lviv, Lviv Tika, Roksolana, Hürrem Sultan

Konferansta,

  • Tarih araştırmacılarının Bağımsız bir Ukrayna devleti kurmak lehinde 24 Kasım 1914 yılında resmi olarak destek veren dünyanın ilk ülkesinin Osmanlı İmparatorluğu olduğunu vurgulandı.
  • Albay Michael Slobodyanyuk, Özel Askeri Statülü ve Tarihsel Askeri antoloji “Citadel” Galiçya muhabereleri dahil Türk ordusunun Ukrayna Askeri İşbirliği geçmiş yüzyılla dayandığı ve ortak hareket kabiliyetlerini araştıran bir çalışmanın sunumu yapılmıştır.
  • Tarih Fakültesi LNU’nun Dekanı, Etkinliğin Organizatörlüğünü Franko Roman Shust ‘un yaptığı konferansta Zengin Kültürel Etkileşimin yanı sıra Eğitim, Kültür, Teknoloji ve daha bir çok alanda gelecekteki işbirliği için Türkiye Ukrayna yakın ilişkilerinin Güçlü bir  potansiyel oluşturacağı yönündeki açıklamaları yer aldı.

Kaynak.: Ukrayna Kiev Türk Büyük Elçiliği Facebook Sayfası – Ivano Franko Üniversitesi Web Sitesi


DR. Emre ARACI Yönetiminde Lviv Akademik Senfoni Orkestrası Tarafından İcra Edilen ” OSMANLI SARAYI ‘NDA AVRUPA MÜZİĞİ ” Temalı Konser

Lviv Türk Etkinlikleri, Türkiye, Lviv Haber, Lviv Haberleri, Ukrayna Lviv, Lviv Türk etkinlikleri, Lviv Türk, Lviv Tuid, Lviv Türk Şehitlikleri, Türkiye Lviv, Lviv, Lviv Tika, Ukrayna Türk Elçiliği, Ukrayna Türkiye Büyük Elçisi

Lviv Opera House Tiyatro Salonunda Lviv de yaşayan ve bölgeye gelen ziyaretçilere Dr. Emre ARACI yönetiminde Lviv Akademik Senfoni Orkestrası tarafından icra edilen ” Osmanlı Sarayı ‘nda Avrupa Müziği ” temalı konser verilmiştir. Konserden derlediğimiz bilgileri siz değerli lvivhaber takipcileri için derledik. 


Lviv_Opera2    Lviv_Opera3    Lviv_Opera4

Lviv_Opera5

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Ukraynaca öğreniyorum – 1

Ukraynaca öğrenmenin en kolay yolu… Son günler de popüler olan diller arasına ...

Translate »