Lviv Zolochiv Castle – Zoloçiv Şatosu

By on 26 Nisan 2016

Lviv Zolochiv Castle, Zoloçiv Şatosu, ХVІІ. yüzyıla ait Jakub Sobieskin Şatosu olarak bilinen  İtalyan mimarının izlerini görebileceğiniz Zoloçiv Şatosu 1634 yılında inşa edilmiş.

Lviv Zolochiv Castle – Zoloçiv Şatosu | Lviv Haber

Lviv Zolochiv Castle, Zoloçiv Şatosu, Кастільо Золочівський, Castillo Zolochiv, Lviv Gezi Rehberi, Zamek w Złoczowie, Lviv de başka nerelere gitmeli

Lviv Zolochiv Castle – Zoloçiv Şatosu

Adres.:  Zoloçiv kenti, Lviv bölgesi (Zamek w Złoczowie, Ternopils’ka Street, Zolochiv, Ukrayna)

Zoloçiv Şatosu (Zamek w Złoczowie) – Orta Çağ Dönemine Ait Şehir Asayiş ve Savunma Kalelerinden biridir.
ХVІІ. yüzyıla ait Jakub Sobieskin Şatosu olarak bilinen  İtalyan mimarının izlerini görebileceğiniz Zoloçiv Şatosu 1634 yılında inşa edilmiş.

Yüzyıllar Boyu Şato Bölge Kralının ikametgahı, Şehir Hapishanesi, Şehir Asayiş Merkezi ve Okul olarak kullanılmıştır.Şatonun Bahçesinde iken iki bölmenin olduğunu görürsünüz. Birinci Giriş yerleşim Alanı Dönemin Halkından Nüfuslu olan Elit ve Tüccarların Kaldığını Anlıyoruz. Dönemin İzlerine rastlamak mümkün kanalizasyonlar sistemi o günden bugüne taşınmış ve diğer çevrede bulunan kalıntılarda koruma altına alınarak bugüne taşına bilmiş. 

İkinci Kısım Kralın Yerleşim Alanına girdiğimizde Asya Kültürlerinden ve Çin Saraylarına ait bir dekorasyonları göreceksiniz. Kültürel ve Yerel Geleneklerin izlerini burda görebilirsiniz.  Şatonun Diğer Bahçesi Doğu Parkına Çıktığınızda ise Davetlilerin Ağırlandığı, Çay Partilerinin Yapıldığı bir alana çıkarsınız. Burada Döneme Ait Heykel ve kalıntıları inceleyebilirsiniz.

Zoloçiv Şatosunun Bir çok köşesinde Üzerinde Döneme ait Yazı Stilinde Şifrelenmiş yazılara rastlayabilirsiniz. Bunların Dönemin Halkının Dileklerinin Yazıldığı taşlar olarak kayıtlara geçmiştir. 

Facebook ‘tan ulaşmak için Tıklayınız…


 

Önerilerimiz.:

Lviv ‘i Ziyaretiniz Uzun bir tatilse ve Bölgeye Yönelik Gezi Düşünüyorsanız Ternopil ‘e çok yakın olan Zoloçiv Şatosunu da görmenizi Öneririz.


 

GALERİ


 

VİDEO

 


Lviv Zolochiv Castle, Zoloçiv Şatosu, Кастільо Золочівський, Castillo Zolochiv, Lviv Gezi Rehberi, Zamek w Złoczowie, Lviv de başka nerelere gitmeli

HmmT AYDs

About HmmT AYDs

Lviv Haber Genel Koordinatörü

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir