Anasayfa / Lviv Haber / Haber / Tuid Lviv Ziyareti – Bölgesel Konjonktür ‘ün Değişimi

Tuid Lviv Ziyareti – Bölgesel Konjonktür ‘ün Değişimi

tuid lviv ziyareti, Burak Pehlivan Başkanlığın da ki heyetin Lviv 'i ziyareti Bölgesel Konjonktür 'ün değerlendirilmesi ve Ukrayna Heyetleriyle görüşmeler...  Tuid Lviv Ziyareti - Bölgesel Konjonktür 'ün Değişimi | Lviv Haber Yurt dışı Türk İş Adamlarına Model Oluşturan Türkiye Ukrayna İş Adamları Derneği TUİD Dinamik ikili ilişkiler anlayışına sahip Dernek Yapısı ile Ukraynalı ve Türk iş adamlarının da katılımı ile Lviv 'i de bir dizi temaslarda bulunmuştur. STA (Serbest Ticaret Alanı) ile ilgili Bölgesel Konjonktür Masaya yatırılır iken Lviv Belediyesine Bir Ziyaret Düzenleyen Burak Pehlivan Başkanlığındaki TUİD Yetkililerini, Yeni inovasyonlara desteği ile bilinen Lviv Belediye Başkanı Andriy Sadoviy ve Bölge Valisi Oleg Sınıutka Başkanlığını…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Türk İş Adamları

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

tuid lviv ziyareti, Burak Pehlivan Başkanlığın da ki heyetin Lviv ‘i ziyareti Bölgesel Konjonktür ‘ün değerlendirilmesi ve Ukrayna Heyetleriyle görüşmeler… 

Tuid Lviv Ziyareti – Bölgesel Konjonktür ‘ün Değişimi | Lviv Haber

tuid lviv ziyareti, tuid, Lviv iş dünyası, lviv haber, lviv ekonomi, lviv türk iş adamları derneği, burak pehlivan, onur inşaat, lviv sanayi, lviv türk


Yurt dışı Türk İş Adamlarına Model Oluşturan Türkiye Ukrayna İş Adamları Derneği TUİD Dinamik ikili ilişkiler anlayışına sahip Dernek Yapısı ile Ukraynalı ve Türk iş adamlarının da katılımı ile Lviv ‘i de bir dizi temaslarda bulunmuştur. STA (Serbest Ticaret Alanı) ile ilgili Bölgesel Konjonktür Masaya yatırılır iken Lviv Belediyesine Bir Ziyaret Düzenleyen Burak Pehlivan Başkanlığındaki TUİD Yetkililerini, Yeni inovasyonlara desteği ile bilinen Lviv Belediye Başkanı Andriy Sadoviy ve Bölge Valisi Oleg Sınıutka Başkanlığını yürüttüğü bir Heyet ile Sıcak Karşılamanın ardından Yeni Dönem ile ilgili konular Masaya Yatırıldı. Yakın Bir süre İçerisinde TUİD ‘in Lviv Şubesi de Başarılı işler yapacağını Masaya Yatırılan Konulardan Anlamak mümkün. Bölgesel Çok yönlü bir ilgi altında olan Lviv Şehrine TUİD Heyetinin Lviv ‘de olmasından birgün önce de Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ‘nun Japon otomotiv Kuruluşu Fujikura ‘nın Üretim Tesisinin açılışını yapmıştır.

Lviv ‘de her yıl biraz daha ilginin ve katılımcının arttığı, Ekonomi Formu için Gelen Japon, Çin, Avrupa iş adamlarının ve IMF Heyetinin Şehirde incelemelerde bulunurken TUİD heyeti de gerekli Bölgesel incelemelerde bulunarak Türk iş adamları ile bir araya geldi.


tuid lviv ziyareti, tuid, Lviv iş dünyası, lviv haber, lviv ekonomi, lviv türk iş adamları derneği, burak pehlivan, onur inşaat, lviv sanayi, lviv türk


Tuid Lviv Ziyareti, Tuid Lviv Ziyareti, Tuid Lviv Ziyareti

Andriy Sadoviy,  Lviv ‘in Ülke Ekonomisi ve Konumu ile ilgili;

  • Turizm Açısından Bakıldığında 2 Milyondan Fazla Turist Çektiği
  • Son Dönemde bölgesel yaşanan olumsuzluklardan etkilenen ihracata rağmen ukrayna için ihracat artışının gerçekleştiği üç bölgeden biri olduğu
  • Lviv ‘de Aktif Faaliyet alanına Sahip Emre Karaahmetoğlu’nun genel müdürü olduğu Onur İnşaat ‘ın Şehire katkılarını sıralamakla bitiremezken Türk Firmalarınnı Bölgede yatırım yapmaya davet ederken her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti.
  • Lviv ‘in ilk Organize Sanayi Bölgesini Hollandalıların yaptığı ve Gelecek için yenisi planlanan Alanlarda Türkiyenin Deneyimlerini Paylaşmak istediklerini

Burak PEHLİVAN Başkanlığındaki TUİD Heyeti ise toplantıda;

  • TUiD çalışmaları hakkında bilgi verilmiştir.
  • Geleceğe Dönük Projelerden Bahsedilmiştir.
  • Türk İş Adamlarının STA(Serbest Ticaret Anlaşması) ile ilgili bölgeye olan ilgi ve yatırım alanlarının değerlendirilmesi
  • Mayıs Ayında Açılması Planlanan TUİD Lviv Şubesi için Davet
  • Batı Reform Anlayışını Benimsemiş, Güvenlik, Pazara Yakınlık, Nitelikli İş Gücü Gibi kriterlere sahip olmanın yanı sıra Lviv Bölgesindeki Merkezi ve yerel idarelerin iş dostu nitelik taşıması ile ön plana çıktığı konularını ele alındı.
  • Yeni Dönemin Getirilerinin Ele alındığı toplantıda Türkiye Ukrayna Serbest Ticaret Antlaşmasının imzalanmasıyla ilgili Lviv Bölgesi olarak Tüm idare ve yatırımcılarıyla beraber Destek Panel ve Programlarında onları da görme isteklerini belirttiler.

[Not a valid template]

Lviv ‘in yatırımlar ve dış ilişkilerden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı  Olha Syvak ile de Ukrayna Türkiye Sanayi Formunun Lviv iş Dünyasına Katkısı ve Bölgesel Konjonktürü Ele alınmıştır. 

TUİD Heyetinin Lviv valiliğinde de Bölge Valisi Oleg Sınıutka ile bir araya gelmiştir;

Bölge Valisi tuid heyetini samimi bir şekilde karşılar. Ukrayna ve Lviv Bölgesinde Yatırımı bulunan Türk Firmalarından Söz ederek Memnuniyetini dile getirir. yasal Reformlardan ve Bölge Güvenlik Alt Yapısı ile gelen Yatırımlara Destek Mesajını yineler. STA ‘nın önemine ve önümüzdeki günlerdeki getirileri hakkında görüş alış verişi yapıldı.


tuid_Andriy_Sadoviy

Lviv Belediye Başkanı Andriy Sadoviy.:

Efsanevi Başkan Olarak bilinen Andriy Sadoviy, 10 yıldır Lviv Şehrini Yönetmektedir. Devrik Lider Yanukoviç ‘in Ülkeyi terk etmesinden sonra kurulan ve parlemento seçimlerinde 3 sırada gelerek iktidarı oluşturan Samopomiç Partisininin de Lideridir. Turizm, Medya gibi sektörlerde firmaları vardır.

Yeni inovasyonlara açık olan Sayın Andriy Sadoviy, yapısal Reformlara Destek veren, İş Dünyası ve Genç Girişimcilere Destek veren bir Vizyonu Benimsiyor.


tuid_burak_pehlivan

TUİD Başkan Vekili Burak Pehlivan.:

İstanbul Doğumlu olan Burak Bey ‘in  Eğitim Hayatı Başarılarla dolu Endüstri Mühendisliği bölümünden Meğzun olan Burak Bey bir dönem 2003 yılı itibari ile Kuzey Ülkelerine bir çok seyahat ve iş gezisi yapan burak bey 2009 yılında, makine ve makine ekipmanları ticaretiyle uğraşan Kiev merkezli Politek Impex firmasını kurdu ve hala bu firmanın yönetim kurulu üyesidir.

2012 yılında Doğu Avrupa yılın Türk iş adamları derneği ödülüne layık görülen burak bey Son Üç Dönemdir TUİD (Türk Ukrayna İş Adamları Derneği) BaşkanVekilliği görevindedir. 

Almanca, İngilizce, italyanca ve Rusça gibi dilleri bilen Burak Bey Bölgesel İş Sektörü ve Yaşama Dair kişisel blogu ile de Bölgeye Türk Yatırımcılar için Işık Tutmaktadır.

Bir çok başarıya imza atmış Burak PEHLİVAN Bloğunu incelemek için tıklayınız. 

BurakPehlivan.OrG


Konu ile ilgili Bağlantılar.:


tuid lviv ziyareti, tuid, Lviv iş dünyası, lviv haber, lviv ekonomi, lviv türk iş adamları derneği, burak pehlivan, onur inşaat, lviv sanayi, lviv türk

Hakkında HmmT AYDs

Lviv Haber Genel Koordinatörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv Önünden Geçtiğiniz ama Ne Olduğunu Bilmediğiniz 33 Yer

Ne Olduğunu Bilmediğiniz, ve önünden geçtiğiniz bir çok yerin ismini bilmediğiniz 33 ...

Translate »