Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Ukrayna nın En Güzel Adaları

Ukrayna nın En Güzel Adaları

Ukrayna nın En Güzel Adaları nı bu yazımız da kaleme aldık. Ukrayna nın En Güzel Adaları Ukrayna 'nın Karadeniz kıyısında ve iç bölgelerinde bulunan adaların listesini bu yazımızda bulabilirsiniz. Dzharylgach Yolu üzerinde Ukrayna 'nın Maldivleri Skadovsk 'den Yarım saat kadar uzaklıkta olan Doğal yaşam yerlerinden biri olan Dzharylgach 'de Yunusları, Çeşitli türler de Deniz analarını görebilir. Romantik anlar geçirebilirsiniz.  Kherson Bölgesinde 62 km kare büyüklüğünde ki Yedi Tür Orkide 'nin yetişdiği adayı gezebilirsiniz. Yabani atları, Ala Geyiği, Yabanı Koyun türlerini göre bileceğiniz 27 km lik bir safariye çıkabilirsiniz.  1902 yılında kalma havarilere ait eski Deniz Fenerini görebilirsiniz.   Biruchiy  Turkuaz Su…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Ukrayna nın En Güzel Adaları

Kullanıcı Oylaması: 4.7 ( 2 oy)

Ukrayna nın En Güzel Adaları nı bu yazımız da kaleme aldık.

Ukrayna nın En Güzel Adaları

Ukrayna ‘nın Karadeniz kıyısında ve iç bölgelerinde bulunan adaların listesini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Dzharylgach Yolu üzerinde Ukrayna ‘nın Maldivleri

Skadovsk ‘den Yarım saat kadar uzaklıkta olan Doğal yaşam yerlerinden biri olan Dzharylgach ‘de Yunusları, Çeşitli türler de Deniz analarını görebilir. Romantik anlar geçirebilirsiniz. 

Ukrayna nın En Güzel Adaları, Ukrayna nın Güzel Yerleri, Ukrayna Gezi Rehberi, Ukrayna romantik yerler, Kiev den nerelere gidilir, Ukrayna, Travel, Gezi,

Kherson Bölgesinde 62 km kare büyüklüğünde ki Yedi Tür Orkide ‘nin yetişdiği adayı gezebilirsiniz. Yabani atları, Ala Geyiği, Yabanı Koyun türlerini göre bileceğiniz 27 km lik bir safariye çıkabilirsiniz. 

Ukrayna nın En Güzel Adaları, Ukrayna nın Güzel Yerleri, Ukrayna Gezi Rehberi, Ukrayna romantik yerler, Kiev den nerelere gidilir, Ukrayna, Travel, Gezi,

1902 yılında kalma havarilere ait eski Deniz Fenerini görebilirsiniz.  

Biruchiy 

Turkuaz Su ve Çöl zemini olan 1929 yılı itibariyle statüsü belirlenen Herald adasına  Genichesk Tekne turu ile gidebilirsiniz. 

Milli Park içerisinde yaşamını sürdüren yaban hayvanlarını görebilir. Kruşkev döneminde inşa edilen başkanlık villasını ziyaret edebilirsiniz. 

Berezan, Hellraiser Arkeoloji Adası

Oçakov ve Rybakovka Gezi tekneleriyle Berezan a geçiş yapabilirsiniz. Antik Yunan yaşantılarından izlere rastlanan bölge de bugünde arkeolojik araştırmalar devam etmektedir. 

Bugün içme suyu kaynakları bulunmasa da ziyaretiniz sırasında Mezar Höyüklerini, Mezarlıkları, Tapınaklar, Tahkimat ve Tankları görebilirsiniz. 

Vilkovo, Yılan Adası

Tuna Deltasında bulunan adaya gezi teknelerinden birini ile geçme şansınız bulunmaktadır. Arazinin bu kısmı turistlere 2006 yılına kadar açık değildi. vilokovo taraflarını gezmek içi geldiğiniz de fırsat bulursanız tekne gezisiyle bu adayı da görmenizi tavsiye ediyoruz.

Ochakivs’kyi

Vilkovo taraflarına giderseniz Ochakovo adasında Kvakenburg müzesini görebilir coğrafyasını keşfedebilirsiniz. 

Bölge de önceden yaşana kazaklarla başlayan su yolları kazısı bugün şehri Ukrayna ‘nın Venediği haline getirmiştir. Çeşitli meyve ağaçlarını görebileceğiniz bölge de Çilek ve Üzüm yetiştiriciliği büyük yer tutmak tadır. Farklı bir üzüm çeşidinden üretikleri Şarapları oldukça ünlü bir yere sahiptir. 

Khortytsya

Harika bir doğanın koynunda bir Kazak Kalesi, Zaporoje yakınlarında bulunan 17-18.inci yüzyıllardan kalma Kazak Kalesi 2004 yılı itibariyle restore edilerek turistlerin ziyaretine açıldı. 

Dinyeper Nehri üzerinde Khortitsa kıyısında bulunan Kazak Kalesinde Ulusal bayramlarında yaptıkları cesur gösterileri izleyebilir. Eski dönem şarkılarını dinleyebilirsiniz. 

Khortytsya Ukrayna ‘nın en büyük adalarından birisidir. 50 metre ye ulaşan kayalıklar, kirişler ve Tabiatının güzelliğiyle yaşan canlı türünün çeşitliliği gezinize inanılmaz bir keyif katacaktır.

Svityaz Gölü üzerindeki Adalar

Bir minibüsle Kovel ulaşarak Ukrayna ‘nın en büyük ve En Derin gölü Svityaz ‘ı görebilirsiniz. Gölün ortasında 7 Hektarlık Lovers adasını görebilirsiniz. Koruma altındaki ada kuşların göç güzergahları üzerinde bulunmaktadır. 

Kel Dağı, Rzhishchev Yakınlarında Ada Kilise

Dinyeper Kanyonu üzerinde Rzhishchev ilçesine yakın bir nokta da bulunan ada Kiliseye zamanın da şifa bulmak için gidildiği söylenmektedir. Muhteşem Çoğrafi özelliğiyle görmeye değer bir yer olarak paylaşım listemize ekliyoruz

Romantik Bir Randevu için Ternopil Adası

Ukrayna ‘nın istinasız en çok beğenilen şehirlerinden biri olan Ternopil ‘in Çok keyif alacağınız bir gölü bulunmaktadır. Göl Kıyısında yapacağınız yürüyüşleriniz de bu romantik ada gözünüze hemen ilişecektir. Köprü den adaya geçip Gün Batımını izleyebilirsiniz. 

Atmosferi ve Güzelliğiyle sizi kendine hayran bırakacak güzel şehir Ternopil Lviv ‘e çok yakın Gezi programınıza kesinlikle almanızı öneririz. 

Havari Andrew Manastır Adası

Dnipropetrovsk ‘a yapacağınız bir ziyaretiniz de şehir içinde yürüyüş rotalarından en popüler olanlarından birisidir. Muhteşem manzara ve doğasıyla sizi kendine hayran bırakacak özerk bir güzelliğe sahip.

Ada da 17 metrelik bir kayalık, yapay bir şelale, Beyaz bir Nikolas Kilisesi bulunmaktadır.

Ada da bugün Hayvanat Bahçesi, Akvaryum, Kafe ve Restoranlar hizmet vermektedir. 

Kaynak.: mandria.ua
Ukrayna nın En Güzel Adaları, Ukrayna nın Güzel Yerleri, Ukrayna Gezi Rehberi, Ukrayna romantik yerler, Kiev den nerelere gidilir, Ukrayna, Travel, Gezi, Ukrayna nın En Güzel Adaları, Ukrayna nın En Güzel Adaları, Ukrayna nın En Güzel Adaları,

Hakkında GuSTaVo

GuSTaVo

8 yorum

 1. Avatar

  Ukrayna’ya gelsek buralar haricinde nereleri gezebiliriz.?

 2. Avatar

  Ukrayna da Görülmesi gereken bir çok yer var. Geçmişten Bir çok Medeniyetin bir arada yaşadığı bölgeler arasında coğrafyasından dolayı her şehrinde ayrı bir güzellik var.

 3. Avatar

  Gez Gör Dünya yı Dön Gel Türkiye ‘ye…

 4. Avatar

  Anlamadığım Çok Issız ve Bakımsız Kalmış. Bana Pek Mantıklı Gelmedi Buraları Görmek ama Ukraynayı Tanımak Güzel emeğinize sağlık.

 5. Avatar

  En Sevdiğim Tarafı Kültürleri Sanki Türkiye ‘nin 30 – 40 yıl önceki hali Ailevi duyguları daha yüksek, umarım bozulmaz

 6. Avatar

  Ukrayna da güzel bir ülke görmeye değer çok güzel yerleri var.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »