Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Ukrayna Zakarpatya Gelenekleri

Ukrayna Zakarpatya Gelenekleri

Ukrayna Zakarpatya Gelenekleri, Ukrinform Ajansı Sanatsal Formunda tematik bir dille tanıtıldı.  Ukrayna Zakarpatya Gelenekleri Zakarpatya Yerlileri orayı görmek Gökyüzüne en yakın hissettiğiniz doğa harikası bir yer olarak isimlendiriyor. 1817 Tarihi Anıt, Eşi benzeri olmayan kaynaklar, Dağlar, Göller ve Nehirleriyle ziyarete gelen turistleri kendine hayran bırakacağını anlattılar. Ukrin Form ajansının Kiev Bölgesinde düzenlediği Panel de Bölgeden ve Gelenekler hakkında bilgi verildi. Platformu ziyaret edenler için bölgeye özgü geleneksel enstrümanlarla "Hutsul" adındaki etnik gruplardan oluşan müzisyenlerle müzik ziyafeti verildi.                  Zakarpatya valiliği turizm dairesi başkanı Lyubov Koguç 'ta platformda konuşma yaptı. tarihten beri farklı medeniyetlere…

Genel Bakış

Süper..!

Özet : Zakarpatya Bölgesi

Kullanıcı Oylaması: 4.5 ( 1 oy)

Ukrayna Zakarpatya Gelenekleri, Ukrinform Ajansı Sanatsal Formunda tematik bir dille tanıtıldı. 

Ukrayna Zakarpatya Gelenekleri, Batı ukrayna, Lviv e yakın nerelere gidebilirim, Kapatlar, ukrayna da geleneksel yaşamın yoğun olduğu yerler, gezi rehberi

Ukrayna Zakarpatya Gelenekleri

Zakarpatya Yerlileri orayı görmek Gökyüzüne en yakın hissettiğiniz doğa harikası bir yer olarak isimlendiriyor. 1817 Tarihi Anıt, Eşi benzeri olmayan kaynaklar, Dağlar, Göller ve Nehirleriyle ziyarete gelen turistleri kendine hayran bırakacağını anlattılar.

Ukrin Form ajansının Kiev Bölgesinde düzenlediği Panel de Bölgeden ve Gelenekler hakkında bilgi verildi. Platformu ziyaret edenler için bölgeye özgü geleneksel enstrümanlarla “Hutsul” adındaki etnik gruplardan oluşan müzisyenlerle müzik ziyafeti verildi.

                Ukrayna Zakarpatya Gelenekleri, Batı ukrayna, Lviv e yakın nerelere gidebilirim, Kapatlar, ukrayna da geleneksel yaşamın yoğun olduğu yerler, gezi rehberi

Zakarpatya valiliği turizm dairesi başkanı Lyubov Koguç ‘ta platformda konuşma yaptı. tarihten beri farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan bölge bugünde bu medeniyetlerin süre gelen gelenekleriyle iç içe yaşamakta olduğundan böyle doğa üstü bir yerin kesinlikle görülmeye değer olduğundan bahsetti.

Platformda bölgeye özgü, Çömlekler, Ahşap Kaplar, kitaplar, Dergiler, Kıyafetler vb. bir çok eşya sergilendi.

                 

Sergilenen geleneksel kıyafetlerin üzerinde ki bir birinden değişik işlemeler kültür farklılıklarını ortaya koyar nitelikteydi. 100 yıllık işlemeli gömleklerin her biri sanat eseri niteliğinde. Sunumculardan işlemeleriyle ün kazanmış Viktoriya Spivak maydan köyünden getirdiği işlemeli gömlekten bahsederken; ilk gördüğünde aynısını yapmak istediğini üzerinde uzun süre çalışmasına rağmen renk ve desenlerin aynısını çıkaramadığından bahsetti.
             Ukrayna Zakarpatya Gelenekleri, Batı ukrayna, Lviv e yakın nerelere gidebilirim, Kapatlar, ukrayna da geleneksel yaşamın yoğun olduğu yerler, gezi rehberi

Zakarpatya bölgesinin 100 yıllık bu desenleri tekrar canlandırmak için birde nakış stüdyosu bulunuyor.

                 

Fotoğrafcı Sergey Gudak, eğer bu bölgeyi ziyarete gidiyorsanız yöreye özgü Şarap, Peynir ve Bograçın tadını mutlaka bakmalısınız önerisinde bulundu.

Bölge de her türlü Extrem Sporlara yönelik alanları bulabilirsiniz. 


Kaynak.: tuid – qha.com.ua

Hakkında GuSTaVo

GuSTaVo

2 yorum

  1. Geçmişin bir çok izini en çok görebileceğiniz bölgelerden biri Karpatlar

  2. Geçimişin günümüze yansıyan en güzel izlerini bu bölge de görebilirsiniz. Ukrayna diyince akla Lviv Kiev Odessa gelse de kesinlikle görülmesi gereken yerler arasına Karpatlar bölgesini de almalısınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv Siyah Taşlı Müze nin Tarihi

Lviv Pazar meydanın da bulunan Siyah Taşlı Müze nin Tarihi… Siyah Taşlı ...