Anasayfa / Lviv Top List / 5 Gün İçin Lviv / 5 Gün için Lviv e Gideceklere Tavsiyeler

5 Gün için Lviv e Gideceklere Tavsiyeler

5 Gün için Lviv i ziyaret edecek turistler için şehrin görülmesi gereken en önemli yerlerini toparladık. Eşsiz güzelliğiyle her yıl milyonlarca ziyaretçiyi kendine çeken Ukrayna 'nın bu güzel şehri Tarihi ve kültürel yapısıyla geçimişin günümüze yansıyan en güzel örnekleri arasında diğer avrupa şehirlerine göre en uygun fiyatlı tatil imkanını yakalayabileceğiniz şehrin görmeden dönmeyin diyebileceğimiz yerlerini sizler için sıraladık. 5 Gün için Lviv e gidecek ziyaretçilere Öneriler Lviv Rynok Square - Pazar Meydanı Eski Pazar meydanı olarak bilinen Lviv Rynok Meydanı Dün ve bugünün şehir için en merkez yeri olmaya devam ediyor. yüzyıllar geçmesine rağmen…

Genel Bakış

Süper..!

Özet : Lviv Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: 4.6 ( 1 oy)

5 Gün için Lviv i ziyaret edecek turistler için şehrin görülmesi gereken en önemli yerlerini toparladık. Eşsiz güzelliğiyle her yıl milyonlarca ziyaretçiyi kendine çeken Ukrayna ‘nın bu güzel şehri Tarihi ve kültürel yapısıyla geçimişin günümüze yansıyan en güzel örnekleri arasında diğer avrupa şehirlerine göre en uygun fiyatlı tatil imkanını yakalayabileceğiniz şehrin görmeden dönmeyin diyebileceğimiz yerlerini sizler için sıraladık.

5 Gün için Lviv e gidecek ziyaretçilere Öneriler

Lviv Rynok Square – Pazar Meydanı

 5 Gün için Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Lviv e 5 gün içinde nereleri görmeli, Lviv e 5 gün için gidilir mi, Ukrayna Lviv Gezi rehberi, Lviv nereleri görmeli, lviv en önemli yerler, Lviv de görülmesi gerekenler, Lviv de yapmadan dönme dediğiniz öneriler

Foto.: cikavo-znaty.com

Eski Pazar meydanı olarak bilinen Lviv Rynok Meydanı Dün ve bugünün şehir için en merkez yeri olmaya devam ediyor. yüzyıllar geçmesine rağmen ilk günkü gibi günümüze taşınmış mimarilerin çevrelediği meydan Lviv in kalbini oluşturmaktadır. Orta çağ da asil soy olarak bilinen ailelerin sahip olduğu evler bugün müzeye dönüştürülmüş durum dadır. yıl boyu gerçekleşen etkinliklerin bir çoğuna ev sahipliği yapan meydan her gün karnaval havasın da dır. 

Lviv City Hall – Lviv Belediyesi

Foto.: arttutorials.livejournal.com

Pazar meydanın orta kısmında yükselen Lviv belediye binasının en can alıcı noktası tarihi kule, belediye nin hemen içinden çıkabileceğiniz kule ye çıkarak şehrin eşsiz güzelliklerini gözlemleye bilirsiniz. 65 metre yükseklik deki kule Unesco tarafından da korunmaktadır.

 5 Gün için Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Lviv e 5 gün içinde nereleri görmeli, Lviv e 5 gün için gidilir mi, Ukrayna Lviv Gezi rehberi, Lviv nereleri görmeli, lviv en önemli yerler, Lviv de görülmesi gerekenler, Lviv de yapmadan dönme dediğiniz öneriler

Foto.: arttutorials.livejournal.com

Lviv Akademik Opera ve Bale Salonu

Lviv Şehri Özgürlük meydanın da bulunan Lviv Opera Binasını Sigmund Gorgolewski borçludur. Genellikle turistlerin sadece önünde fotoğraf çektirmekle yetindiği tarihi binanın her karesi bir anlam taşımaktadır. 

19 yüzyılda Polonya ve Almanya da bir çok bina inşa eden mimar iç ve dış cephesinde ki inanılmaz ayrıntılarla yapılmış bu binayı da yerli halka atfetmiştir. Salonun iç sütunlarında yaşanılmışlığın izleri sizi başka bir yolculuğa çıkarıyor. Lviv e yapmayı planladığınız seyahatleriniz de programınız dan geri bırakmayacak bir gösteriye katılmanızı tavsiye ederiz.

Lviv italyan Bahçesi

Foto.: liveinternet.ru

Lviv deyken görmenizi tavsiye ettiğimiz en rahatlatıcı ve fotoğraflarınız için size çok güzel bir ortam sunan Lviv italyan bahçesi Merkez de ki karmaşadan bir an olsun uzaklaşmak ve unutulmak anları ölümsüzleştirmek için sizlere farklı bir alternatif sunuyor. tabi ki avlu ile bitmiyor avlunun basamaklarını tırmandığınız da sizi orda bir tarih bekliyor. Geçmişten bugüne taşına bilen objeleri inceleyebilirsiniz. 

Avlu içerisinde bazı günler Caz dinletileri yapılmaktadır. Bugünlerden birisi ile karşı karşıya iseniz hemen kendinize Lviv in meşur kahvelerinden birini söyleyip, keyifli müzik dinletisiyle ruhunuzu dinlendirin.

Ermeni Çeyreği – Ermeni Sokağı

Foto.: stfeder.com

Lviv 13. yüzyıl da orta Avrupa ‘nın ticaret merkezlerinden biridir. Şehir de en aktif ticaret yapanlar ise Ermeni aileler dir. Bugün de Ermeni Sokağı ismi verilen yerde bir çok işletme onlara aittir. bu sokak ta bulunan üçgen bir geçiş vardır. Orada göreceğiniz Ermeni kilisesinin ismi bugün de Virmenskyy Katedrali olarak bilinir ver ünlü bir ibadet mekanı olarak bilinir. yüzyıllar boyu inşa edilen taş binalar ve aralarında bulunan bir çok anıt bugüne kadar kendini korumayı başarmıştır. 

Lviv Merkez de ünlü mahallelerden biri olarak bilinen yer 5 gün için lviv e gidecekler için görülmesi gereken yerler arasında değerlendirilmelidir. 

 

Lviv Görkemli Potoski Sarayı

Foto.: lviv.relax.com.ua

Lviv Potoski Sarayı, 19 .ncu yüyılda inşa edilen bina geçmişte yaşanan soylu ailelerin lüks yaşamlarının bir kanıtı olarak bugüne kendini taşımıştır. Sofistik bir havaya sahip saray da bugün bir müze ve sergi alanı olarak kamuya hizmet vermektedir. Potoski ailesi ve dönemin soylularından kalan eşyaları görebilirsiniz. Bugün Dans, müzik, edebiyat, sanat alanın da bir çok aktivite nin de adresi olarak gösterilmektedir.

Kısa süreli Lviv ziyaretin de olsanız dahi gezinizi ölümsüzleştirecek unutulmaz fotoğraflar için önerebileceğimiz güzel yerlerden biridir.

Foto.: stezhkamu.com

Bernardine  Kilisesi

Foto.: kartagoroda.com.ua

Tarihi bir mimariye sahip olan kilise bugün de Hristiyanların sık ziyaret ettiği ünlü bir ibadet yeridir. 17 .nci yüzyıl da restore edilen tarihi kilise Unesco ‘nun koruması altında tarihi misyonuna sadık kalacak şekilde tekrar restore edilmiştir. Geçmişte yaşanan kanlı savaşlar da düşmanlara karşı bir sığınak görevi görmüş tarihi bina ‘nın hemen yan tarafından arka bahçesine geçerek dönemin yargılama sisteminin işkence aletlerini de göre bilirsiniz. Lviv Bernardine Kilisesi veya St. Andrew Kilisesi olarak ta bilinir. 1660 yılında inşaatının bittiği belirtilen kilisesinin bir çok dönem geçirmiş ve savaşlar da harap olmuş daha sonra tekrar inşaa edilen kilise isim değişikliğini burdan alır. 

Lviv gezileriniz de bir çok kez önünden geçeceğiniz bu kilisenin iç mimarisini görmelisiniz. Özellikle özel bir gün veya düğün ile karşılaşırsanız. gözlemlemeden geçmeyin.

Lviv Boim Şapelisi

 5 Gün için Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Lviv e 5 gün içinde nereleri görmeli, Lviv e 5 gün için gidilir mi, Ukrayna Lviv Gezi rehberi, Lviv nereleri görmeli, lviv en önemli yerler, Lviv de görülmesi gerekenler, Lviv de yapmadan dönme dediğiniz öneriler

Foto.: alexdoomer2009.livejournal.com

17 .nci yüzyıla ait eski Macarlı Boim ailesinin Soyunu gösteren ilginç bir anıt olarak şehir merkezinin hemen yanında yer almaktadır. Latin Katedralinin arkasında yer alan Boim Anıt Evi, Cafe 1 e de çok yakındır. Muhtemelen Lviv de bulunduğunuz zaman içinde birçok kez buradan geçeceksiniz. Açılış kapanış zamanlarını önünden geçerken bakıp öğrenebilirsiniz. 

Foto.: ukrainanasha.com

Lviv Yüksek Saray

Foto.: lopatyuk.com.ua

Şehrin En Yüksek Noktası Seyir Tepesi Romantizm dolu anların yaşandığı ruhunuzu dinlendire bileceğiniz merkeze çok yakın bir nokta da dır. 413 metre yükseklik de ki Lviv tepesinde bulunan eski sarayın 13 .ncü yüzyıl da yapıldığı bilinmektedir. Yerli halkın ve turistlerin ilgi odaklarından biri olmaya devam ediyor.

Tepeye çıkış yolunda ve tepe de demirlerde gördüğünüz asma kilitler sonsuz aşkı temsil eden birer simge görevi görüyor. 17 .nci yüzyılda çökmeye başlayan kale ile ilgili bugüne yansıyan çok az kalıntılar tepenin yamacında bulunmaktadır. Paris Eyfel Kulesini andıran ve geceleri renkli görüntülere bürünen anten direği ise tepeye ayrı bir hava kazandırıyor. Eğer Lviv e beş veya daha fazla gün için bir seyahat planınız bulunuyorsa burayı da görülmesi gerekenler listenize eklemeniz gerekir.

Lviv Eczacılık Müzesi

Foto.: lpharmacy-museum-lviv.virtual.ua

Yüzyıllar boyu ününü koruyan şifa dükkanı bugün müze olarak hizmet vermektedir. Dönemin Tıbbi simgelerini ve uygulanış şekillerinin anlatımlarını burada bulabilirsiniz.  1735 ‘li yıllardan günümüze taşınabilmiş eczacılık ile ilgili bir çok materyali burada görebilirsiniz.  Şehir merkezin de bulunan Lviv Eczacılık müzesi görülmesi gerekenler listemiz de yer almaktadır. 

Salo Müze Restoran

Foto.: telegraf.com.ua/

Müzeyi andıran değişik  bir konsepte sahip bu restoranı görmelisiniz. Büstler, Satranç takımları, insan figürlerinden oluşan heykel tıraşlar vb. bir çok obje ile iç mimarisi oluşturulmuş restoran mazoşizm dolu yapısıyla ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Lviv Bira Müzesi

Foto.: telegraf.com.ua/

Lviv ‘in diğer bir renli ve size farklı lezzetler sunabilecek yer olan Bira Müzesi, şehir de bir kaç tane bira üreticisi bulunmakta fakat çok çeşitli bir bira anlayışları var diyebiliriz. Lviv Brewery 2005 yılında açılmış 600 metrekare alan da Bira fıçıları, Farklı bire Şişeleri, Bardak koleksiyonları ve bira yapımı ile ilgili kullanılan materyalleri görebilirsiniz. Ayrıca kütüphanesinde eski bira yapımlarıyla ilgili tarifleri bulabilirsiniz. 

Lviv Kryivka Restoran

Foto.: zn.ua

Zamanın da Ukrayna da ki isyan Ordusundan kalan bir çok simgeyi Lviv Kryivka Restoran da göre bilirsiniz. Belediye binasının hemen karşısında girişi bulunan restoranın kapısında parola sorulur ve içeriye şifreyi söyledikten sonra bir ikram ile kabul edilirsiniz. Bir Müze restoran olarak nitelediğimiz lviv in bu otantik mekanın da yerel yemeklerden sipariş edebilirsiniz. Arka bahçesini gezmeyi unutmayın. Şehir için unutulmaz fotoğraflarınızdan biri burada olabilir. 

Bu arada unutmadan kapıda size “Ukrayna’ya Glory!” şeklinde seslenildiğinde siz de  “Heroes Glory!” diye sesleneceksiniz. en son kullandıkları parola buydu.

Lviv Çikolata Atölyesi

Foto.: urbo.ua

Şehrin aynı zaman da sembollerinden biri olan çikolata bir çok üretim tesisinde çok farklı damak zevklerine hitap edecek şekilde üretilmektedir. Şehir Merkezin de bulunan Lviv Çikolata Atölyesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kakao nun hayat bulduğu bu atölye de keyifli dakikalar geçirebilir. Sevdiklerinize götürmek için hediyeler alabilirsiniz. 

Atölye de bir çok Workshop yapılmaktadır. Her hangi birine dek gelirseniz kaçırmayın.

Baca Temizleyicisinin Evi – House of Legends

 5 Gün için Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Lviv e 5 gün içinde nereleri görmeli, Lviv e 5 gün için gidilir mi, Ukrayna Lviv Gezi rehberi, Lviv nereleri görmeli, lviv en önemli yerler, Lviv de görülmesi gerekenler, Lviv de yapmadan dönme dediğiniz öneriler

Foto.: justlviv.it

Legends Dim, Lviv Şehir Baca temizleyicisinin evi bu müze Cafe&Pub tarzında ki yeri kesinlikle görmelisiniz. Çok ilginç bir yer olarak tasarlanmış ve konseptini şehir de eskiden yaşayan bir aile üzerine kurmuş. İşletmenin çatısına çıkmayı unutmayın. Şehir ile bütünleşen bir çok fotoyu buradan çekebilirsiniz. 

Foto.: steel-wife.livejournal.com

Lviv Lychakiv Mezarlığı

 5 Gün için Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Lviv e 5 gün içinde nereleri görmeli, Lviv e 5 gün için gidilir mi, Ukrayna Lviv Gezi rehberi, Lviv nereleri görmeli, lviv en önemli yerler, Lviv de görülmesi gerekenler, Lviv de yapmadan dönme dediğiniz öneriler

Foto.: travel.lviv.ua

Lviv ‘e mezar görmek için mi gideceğiz diyenleriniz olabilir. Fakat Şehrin en Sanatsal mekanlarından biri mezarlığı desek inanır mısınız. Mezarlık Tarih ve Kültür Müzesi gibi her bir mezar üzerinde yükselen heykellerin her biri sanat eseri gibi. 

Şehir de gezi planınıza kesinlikle almanız gereken yerler arasına aldığımız Lviv mezarlığı görmeniz gereken yerler arasındadır.

Lviv Merkez – Yer altı Nehri Poltva

Foto.: plus.google.com

Bugün Lviv Yer altı Nehri olarak bilinen bu yer aslında geçmişte şehrin ortasından geçen bir nehirdir. 19. ncu yüzyıl da yaşanan kanalizasyon sıkıntısı yüzünden 1879 yılında başlatılan çalışma ile üzeri kapatılmıştır. Şehrin yer altından geçen suyu olarak bilinen bu yer bugün turistlerin fotoğraf çektirmek için gezi düzenlenen bir alana dönüştürüldü. 

Lviv Arena – Şehir Stadyumu

Foto.: arenalviv.com.ua

2012 Avrupa Şampiyonasında özel olarak inşa edilen Batı Ukrayna ‘nın en büyük stadyumu bir çok etkinliğe de ev sahipliği yapmaktadır. Avrupa maçları dahil bir çok maçların oynanmaya devam ettiği stadyum da Lviv de bulunduğunuz süre içerisinde konser veya maç programı olursa kesinlikle gitmelisiniz. 

Lviv Sanatkarların Pazarı – Vernissage

Foto.: gazeta.lviv.ua

El sanatlarının bir çok örneğini görebileceğiniz. Küçük Sanatçı pazarından Lviv e özgü bir çok şey bulabilirsiniz. Tezgahların arkasında ki mini atölyelerinde üretirken onları izleyebilir. Şehir ile özdeşleşen bir çok hediye çeşidinden sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz. 

Lviv de saymakla bitmeyecek faaliyer, Yer, Cafe, Bar, Tarihi Yer ve Etkinlik sizi bekliyor. Şehir de sıkılmaya vakit bulamazsınız. Hatta sonra tekrar gelmek isteyeceksiniz. Biz sloganımızı bu yüzden Keyfi yolunda, Aşkı sonunda saklı olarak belirledik. Rüya gibi bir tatilden sonra ancak sonunda aşık olduğunuzu anlayabiliyorsunuz. 

5 Gün için Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Lviv e 5 gün içinde nereleri görmeli, Lviv e 5 gün için gidilir mi, Ukrayna Lviv Gezi rehberi, Lviv nereleri görmeli, lviv en önemli yerler, Lviv de görülmesi gerekenler, Lviv de yapmadan dönme dediğiniz öneriler, 5 Gün için Lviv, 5 Gün için Lviv, 5 Gün için Lviv , 5 Gün için Lviv, 5 Gün için Lviv, 5 Gün için Lviv

Hakkında HmmT AYDs

Lviv Haber Genel Koordinatörü

7 yorum

  1. Lviv ‘e gidecekler için harika tavsiyeler.

  2. Çok güzel bir paylaşım olmuş. Eşimle Lviv planı yaparken sitenizi google aracılığı ile bulduk. çok faydalı bilgiler edindik. 5 günlük Lviv turumuza değerli katkılarınızdan dolayı teşekkür ederiz.

  3. Lviv bölgesine gidecekler için çok güzel önerilerde bulunmuşsunuz. Emeğinize sağlık. Kaliteli içerik üreticisi olarak ve Ukrayna kültürünü bu kadar yakından tanıtan sizler için Ukrayna ‘nın sizin için kesinlikle ödül vermesi lazım.

  4. Lviv e gideceklere önerim kesinlikle bu siteyi gitmeden önce ziyaret etmeleri, çok faydalı ve güzel bilgiler edindik. Eşim Lviv ‘e gidelim dediğinde işin açığı biraz ön yargılıydım ama Lviv Haber bana Lviv ‘i keşfetmem de çok yardımcı oldu. Harika bir iş çıkarmışsınız. Gönülden tebrik ediyorum.

  5. Kısa bir süre için Lviv ‘e gidecekseniz. Bunlar çok güzel tavsiyeler. Tarih aşığı biriyseniz ve Kültürel aktiviteleri seviyorsanız. Bu süre size yetmeyecektir.

  6. Arkadaslar gitmeyin ukrayna eski ukrayna degil son Vize Serbestinden sonra yolda ukrayna lidan Fazla Türk görürsünüz .artık bizlere dğşman gibi bakıyorlar .güvenlik konusunda anlatmaya gerek yok her akşam bir Türk hastanelik olmustur kesin gece hava limanlarında rastlarsınız kafa sarılı .size tavsiyem internette yazan olumlu yazılara bakıpta tatilinizi mahvetmeyin hepsi ticari yazı .tur firma çalışanları ve hava yolu çalışanlarının kandırmacası .çünkü bende onları okuyarak araştırarak gittim 20 gün kaldım ama yanılmışım .ucuzluk olarakta ucuz bir ülke değil 20 günden 2000 usd harcadım .Aşırıya kaçmadığım halde

  7. Konu Ukrayna mı Konu Lviv mi doğru adres lvivhaber.com gerçekten içeriğiyle paylaşımlarıyla çok güzel bir site

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »