Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Batı Ukrayna Ziyaret için 10 Güzel Köy

Batı Ukrayna Ziyaret için 10 Güzel Köy

Batı Ukrayna Ziyaret için 10 Güzel Köy, lviv yakınlarda nerelere gidebilirim? Sorusuna Yanıt arayan Lviv Haber takipçilerimiz için bu yazımızı hazırladık.  10 Güzel Köy Her ülke de olduğu gibi Ukrayna 'nın Şehir Merkezleri Modern yaşamla daha çok iç içeyken Geleneksel yaşamın yoğun olduğu yerler köyler de devam etmektedir. Hani Deriz ya Bayramlar bile köy de güzel oluyor. Sanırım, Ukrayna içinde bu söz geçerli. Sizlere Batı Ukrayna da kesin görmelisiniz dediğimiz sevimli köyleri tanıtmaya çalışalım. Khmelnytsky Bölgesi, Braga Khotyn Kalesi ve 300 yıllık mezarlıkların olduğu bu şiirin köy tarihinde bir çok olaylarında yaşandığı bir yer adeta bugün gittiğiniz de sizi sukunet…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Batı Ukrayna Gezi Rehberi Vsviti

Kullanıcı Oylaması: 4.28 ( 2 oy)

Batı Ukrayna Ziyaret için 10 Güzel Köy, lviv yakınlarda nerelere gidebilirim? Sorusuna Yanıt arayan Lviv Haber takipçilerimiz için bu yazımızı hazırladık.

10 Güzel Köy, Lviv Yakınlarında Nerelere gidilir, Lviv çevresinde gidilebilecek yerler, Lviv köyleri, Ukrayna Köyleri, Lviv en güzel köyü, Lviv Gezi Rehberi

 10 Güzel Köy

Her ülke de olduğu gibi Ukrayna ‘nın Şehir Merkezleri Modern yaşamla daha çok iç içeyken Geleneksel yaşamın yoğun olduğu yerler köyler de devam etmektedir. Hani Deriz ya Bayramlar bile köy de güzel oluyor. Sanırım, Ukrayna içinde bu söz geçerli. Sizlere Batı Ukrayna da kesin görmelisiniz dediğimiz sevimli köyleri tanıtmaya çalışalım.

Khmelnytsky Bölgesi, Braga

Khotyn Kalesi ve 300 yıllık mezarlıkların olduğu bu şiirin köy tarihinde bir çok olaylarında yaşandığı bir yer adeta bugün gittiğiniz de sizi sukunet karşılasa da geçmişte bir çok acıların yaşandığı bir anıt gibi.

                 

Fotoğrafçılar için bulunmaz bir yer olan Braga tarihsel bir Jewel Khmelnitsky ilidir. Uzun Boylu Meşe ağaçlarıyla, Tarihi Kiliseleri, Eski Mezar taşları ve Eski soylu ailelerin türbeleriyle Gizemli ve Sıradışı bir havası var.


Lviv Bölgesi Pidkamin

16 Metrelik Bir Kaya Parçasının olduğu Manastır da eski dönemlere ait bir Ahşap Haç bulunuyor. Dönemin insanları Pagan Tanrısı adını verdiği kutsal lahit de ayin düzenledikleri söylenmektedir. 

               

Lviv ve Ternopilin sınırında bulunan Uzhirnomu Köyün de bulunan Kaya parçasını ve çoğrafyasını görebilir. Putperes ayinler de kullanılan alanları ziyaret edebilirsiniz. Gizli Geçitler, Yeraltı kiliselerini görebilirsiniz.


Ternopil Bölgesinde Strusiv

18.inci yüzyıldan kalma sarayı, Sarayın parkını, Mağara kiliseleri, Eski Polonya mezarlıklarını görebilirsiniz. 

En ilginç yanlarından biri de Mezarlıkta bulunan ANıtlar. Azizler, Melekler, Hayvan Figürleri, Kadın Figürleri, Çocuk Figürleri hepsi bir sanat eseri niteliğindedir. 

              

Khmelnytsky Bölgesi, Bakota

Buda ‘nın Ayak izinin olduğu söylenen bölge de Kayalıklarda ki Manastırı ziyaret edebilirsiniz. 

Ukrayna ‘nın Atlantisi batık şehri Bakota Lowlands ‘ın eski başkenti ‘dir. Bir zamanlar Putperestlerin Mabeti olan bölge Tapınaklar, Mezar Höyükleri, ve Esrarensiz geçitleriyle Dinyester Kanyonu ‘nun en can alıcı kısımlarından biri Manstırın Fotoğraflarını çekebilir. Şifalı sularından faydalanabilirsiniz.

                 

Ternopil Bölgesi, Buşland

Husyatyn Köyünde güzel mimari eserler bulabilirsiniz. Farklı yerlerde yapılmış farklı heykelleri görebilirsiniz.  Diğer bir yanında ise su kenarında her yıl temmuz ayı başlarında “Kupalska” Festivali düzenleniyor. Bu bir çeşit ayin olarak düşünebilirsiniz. Yerel yapılan bir etkinliktir.

                 


Khmelnytsky Bölgesi, Sutkivtsi

1462 yılından kalma Savunma amaçlı inşa edilen kiliseyi ziyaret edebilirsiniz. Orta çağ da inşa edilen kilisenin duvarları 1,7 metre yüksekliğinde orjinal olarak günümüze taşınmış nadide eserlerden biridir. Bölge de bulunan Şifalı Su kaynaklarından faydalanmayı da unutmamalısınız.

              

Ternopil Bölgesi, Ozeryany

Ternopil ‘in en ilginç turistik köylerinden biridir. 8.inci yüzyılda Slav yerleşim alanlarında biri olarak işaretlenen bu yerde bir çok arkeolojik kazı alanı oluşmuştur. Lviv de bulunan Tarihi binalara benzerliğiyle sizi kendine hayran bırakacak Aziz Anne Kilisesini görmek için zamyluyetes köyüne gitmelisiniz. Antik Bir Kaleyi andıran kilise eski dönemde savunma amaçlı kullanılan yerlerden biriymiş. Galiçya Bölgesine bakabileceğiniz eşsiz manzaralardan birine sahip olan bölge sizi kendine hayran bırakacaktır.

               

Zakarpatya Bölgesi, Iza

Ukrayna da Mançutya Geyiğinin tek yetiştirme çiftliği bu bölge de bulunmaktadır. Lozovoy görebileceğiniz yerler arasında eşsiz bir manastır. Dönemin din adamı Aziz Alexis ‘ten Karpatlara kalan emanetleri görebilirsiniz. Kaliningrad bölgesinden Helikopterle özel olarak gönderilen Mançutya Geyiklerini Görmelisiniz.

Sepet Örme sanatıyla da ön plana çıkan bölge de bir birinden farklı modellerin ilginizi çekeceğini şimdiden söyleyebilirim.  

               


Lviv Bölgesi, Rozhirche

17.nci yüzyıldan kalma Aziz Onuphrius anıtını görebileceğiniz Kaya Manastırın ilginizi çekeceğini düşünüyoruz. Doğasıyla sizi etkileyeceğini düşündüğümüz bu bölge mistik havbasıyla Fotoğraf makinesinin objetifini bolca çalıştıracağınız yerler arasında

               

Lviv Bölgesi, Stilsko

7 Antik Tapınağın bulunduğu bu bölge de Hırvatlardan kalma bir çok eseri görebilirsiniz. Yeraltı Labirentleri ve değişik ayinlerin yapıldığı kozmo politik yapısıyla ilginizi çekeceğini düşündüğümüz yerler arasında Stilsko ile ilgili bir çok efsane de anlatılmaktadır. iyi bir rehber (Zoryana) den yardım alırsanız. Tarihini daha iyi anlayabilirsiniz.  

               

10 Güzel Köy, 10 Güzel Köy, 10 Güzel Köy,

Hakkında HmmT AYDs

Lviv Haber Genel Koordinatörü

22 yorum

 1. Lviv ‘in Çevresinde Çok Güzel yerler var. Sadece Şehir Merkezine bağlı kalmamak Lazım…

 2. Çevresinde Nerede Ne var? Bir de bu konu da iyi bir rehber bulmak istesek kimi önerirsiniz.?

 3. Trustkavets Tarafları da çok Güzel dir.

  • Lviv ‘e gitmeyi planlıyoruz ama bunun yanın da trustkavets taraflarına da gidelim diye düşünüyoruz. kaç gün gitmek gerekir nereleri görmeli nerede kalmalı önerileriniz. var mı?

   • Truskavets ile ilgili gezi rehberiniz yakında yayında olacak Karpatlar bölgesinin en gözde yerlerinden biri olan Truskavets Kış sporlarına ve Extrem Spor meraklılarına hitap eden Batı Ukrayna ‘nın en güzel yerlerinden biridir.

 4. Ivano Frankvisk – Yaremçe – Mikuliçin Köyün de Ailemle Birlikte Pansiyon işletiyorum. Bukovel Türk Otel, Caner ACEMOĞULLARI Karpatlara seyahat yapmayı düşünenler bana ulaşabilir.

 5. Adamların Ülkeleri her şeyi ile çok güzel Ukrayna ‘nın Batısı Doğusu her yeri ayrı bir güzel Fırsat buldukça gezen biriyim. Gittiğim yerler arasında en iyi ülkelerden biri…

 6. Lviv çevresinde nerelere gidilir çok güzel bir rehber olmuş. Keyifli yazılarınızdan dolayı tebrikler Lviv Haber

 7. Geleneksel yaşamı görmek için Ziyaret ettiğiniz bölgenin çevre köylerine gerçekten gitmek gerekiyor. Lviv ‘in çevresinde de çok güzel yerler var. Gerçekten gitmek lazım.

 8. Ukrayna da çok güzel yerler var. Köyleri de gerçekten çok farklı özellikle karpatlar bölgesine gidecekler için düğün dek gelirse kaçırmayın derim.

 9. Özellikle Dinyester tarafına giden bir seyahat treni olsa ne güzel olur. Gezmeye görmeye değer duraklarda 1 – 2 saat mola verse şehri keşfetsek devam etsek.

 10. Otobus tren vb. nasıl ulaşabiliriz Lvivden buralara.Araba kiralama şansımız yok sürmeyi bilmiyoruz.Ama buralardan en az birini görmeden de dönmek istemiyoruz.

 11. Teşekkürler.İletişime geçeceğim.

 12. Ukrayna da yaşam tarzını en iyi gözlemleyebileceğiniz yer köyleridir. Lviv çevresinde de gitmeye görmeye değer yerleri Lviv Haber sıralamaya çalışmış. Ukrayna Lviv gezi planınıza almalısınız

 13. Geleneksel yaşamı en güzel tenefüs edebileceğiniz yeri köylerdir. Meraklılarına önemli duyurum herhangi bir köy ziyareti bir çok bilgiyi edinmenizi sağlayabilir.

 14. Lviv ve bölgesinde çok güzel köyler var. Ukraynalıların Geleneklerini yakından görmek isterseniz. Bir köyü ziyaret etmelisiniz.

 15. Ukrayna yı anlamak gerçek yaşamı gözlemek için bir kaç tane kesinlikle köy görmelisiniz. Bu yazı da tavsiye edilen yerler gerçekten görmeye değer

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

ilk Et ve Adalet Izgara Restoranı Bernard

ilk Et ve Adalet Izgara Restoranı Bernard, Kara Mizahın Tema olarak kullanıldığı ve ...

Translate »