Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Batı Ukrayna nın Gözdesi Karpatlar

Batı Ukrayna nın Gözdesi Karpatlar

Batı Ukrayna Gözdesi Karpatlar, Tertemiz havası, eşsiz doğası, kayak pistleriyle Karpatlar, Ukrayna’da yerli ve yabancı yuristlerin en önemli cazibe merkezlerinin başında geliyor. Birbirinden ilginç bitki ve çiçek türleri, nehirleri, gölleri, şelaleleri ile Karpatlar adeta cennetten bir köşe Batı Ukrayna Gözdesi Karpatlar - Galiçya Bölgesi | Lviv Haber Batı Ukrayna Gözdesi Karpatlar - Galiçya Bölgesi          Tertemiz havası, eşsiz doğası, kayak pistleriyle Karpatlar, Ukrayna’da yerli ve yabancı yuristlerin en önemli cazibe merkezlerinin başında geliyor. Birbirinden ilginç bitki ve çiçek türleri, nehirleri, gölleri, şelaleleri ile Karpatlar adeta cennetten bir köşe.          Ukrayna’nın doğusunda, Macaristan, Slovakya, Polonya ve…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Karpatlara Yolculuk

Kullanıcı Oylaması: 4.6 ( 1 oy)

Batı Ukrayna Gözdesi Karpatlar, Tertemiz havası, eşsiz doğası, kayak pistleriyle Karpatlar, Ukrayna’da yerli ve yabancı yuristlerin en önemli cazibe merkezlerinin başında geliyor. Birbirinden ilginç bitki ve çiçek türleri, nehirleri, gölleri, şelaleleri ile Karpatlar adeta cennetten bir köşe

Batı Ukrayna Gözdesi Karpatlar – Galiçya Bölgesi | Lviv Haber

Batı Ukrayna Gözdesi Karpatlar - Galiçya Bölgesi | Lviv Haber

Batı Ukrayna Gözdesi Karpatlar – Galiçya Bölgesi

         Tertemiz havası, eşsiz doğası, kayak pistleriyle Karpatlar, Ukrayna’da yerli ve yabancı yuristlerin en önemli cazibe merkezlerinin başında geliyor. Birbirinden ilginç bitki ve çiçek türleri, nehirleri, gölleri, şelaleleri ile Karpatlar adeta cennetten bir köşe.

Batı Ukrayna Gözdesi Karpatlar, Galiçya Bölgesi, Lviv , Lvov, Karpatlar, Lviv Travel, Lviv Gezi, Lviv Haber, Lviv Kızları, Lviv Kadın, Ukrayna en çok kadın olan şehir, Lviv, Lvov, Lviv Haber, Haberleri, Haberler, en son haber, Haberleri, Львів, Lwów, Lviv, Львов, Львоу, Lemberg, Leopoli, לביב , Լվիվ, İlbav, ლვოვი ,لفيف , 리비우, Λβιβ, Ukrayna Lviv, Ukraine

         Ukrayna’nın doğusunda, Macaristan, Slovakya, Polonya ve Romanya sınırı boyunca uzanan Karpat Sıra Dağları’nın Ukrayna sınırlarında kalan kısmı, yılın her mevsimin de binlerce turisti ağırlıyor.

İvano-Frankovsk, Çernovtsı, Lvov ve Zakarpatya bölgelerinin sınırları içerisinde yer alan Karpatlar, doğal ve kültürel zenginlikleri ile görenleri kendine hayran bırakıyor.

Turistik tesisleri bakımından henüz Türkiye ve Avrupa’daki benzerlerinin bir hayli gerisinde olan Karpatlar, belki de bu yüzden, temiz doğasını uzun yıllardır koruyabilmiş.

Karpatlar’da Sinevir Ulusal Parkı’nın içerisinde bulunan Sinevir Gölü, Ukrayna’nın en temiz gölleri arasında gösteriliyor.

Batı Ukrayna Gözdesi Karpatlar, Galiçya Bölgesi, Lviv , Lvov, Karpatlar, Lviv Travel, Lviv Gezi, Lviv Haber, Lviv Kızları, Lviv Kadın, Ukrayna en çok kadın olan şehir, Lviv, Lvov, Lviv Haber, Haberleri, Haberler, en son haber, Haberleri, Львів, Lwów, Lviv, Львов, Львоу, Lemberg, Leopoli, לביב , Լվիվ, İlbav, ლვოვი ,لفيف , 리비우, Λβιβ, Ukrayna Lviv, Ukraine

          Başta kayak tutkunlarının gözdesi olan Karpatlar, Ukrayna’da dağcılık, ekstrem sporlar ve doğa sporları için de tercih edilen yerlerin başında geliyor.

          Yeraltı medenleri bakımından oldukça zengin olan bölge termal turizmiyle de son dönemde öne çıkıyor. 800’den fazla doğal kaynağın bulunduğu Karpatlar’da sağlık turizminin önemi giderek artıyor.

Karpatlar’ın başlıca kayak merkezleri Bukovel, Dragovat ve Slavskoe her kış dünyanın dört bir yanından çok sayıda turisti ağırlıyor.

Yılın en soğuk zamanında hava sıcaklığının en fazla -6 derece civarında seyrettiği Karpatlar’da, toprağın yumuşaklığı sayesinde karların uzun süre erimemesi de bölgeyi kayak tutkunları için cazip hale getiriyor.

Kaynak : ukraynahayat.com –  Wikipedia

GALERİ

[Not a valid template]

VİDEO

 

 

 

Batı Ukrayna Gözdesi Karpatlar, Galiçya Bölgesi, Lviv Karpatlar, Lviv Travel, Lviv Gezi, Ukrayna Karpatlar, Karpatlar a Nasıl Gidilir, Karpatlara Ne Zaman Gitmeli

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »