Anasayfa / Lviv Top List / 5 Gün İçin Lviv / Lviv Lychakiv Cemetery – Lyçakiv Mezarlığı

Lviv Lychakiv Cemetery – Lyçakiv Mezarlığı

Lviv Lychakiv Cemetery, Lyçakiv Mezarlığı, Mezarlığı Hayatınız da bir çok mezarlık görmüş olabilirsiniz. Sanat eseri niteliğin de bir mezarlık ise ilk defa göreceğinize eminim Dönemin bir çok önemli ismini ve isimsiz kahramanlarını ağırlayan mezarlık sizi çok etkileyecek. Lviv Lychakiv Cemetery - Lyçakiv Mezarlığı | Lviv Haber Lviv Lychakiv Cemetery - Lyçakiv Mezarlığı Adres.: 33, Mechnikova Sokak  1786 yılında yeni Avusturya Hükümeti tarafından daha sonrasında resmi bilinen Avusturya-Macaristan Krallığı Galiçya ve Lodomeria Başkenti olduğu zaman Lemberg (Lviv), Lychakiv Cemetery olarak resmen kurulmuştur. Lyçakiv Merzalığı – Avrupa'nın en eski mezarlıkların dandır. Bu Mezarlıkta genellikle Soylu Ailelerin Üyeleri, Şehrin Kültürel, Bilimsel, Manevi ve idari…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Lviv Tarihi Yerler

Kullanıcı Oylaması: 3.55 ( 1 oy)

Lviv Lychakiv Cemetery, Lyçakiv Mezarlığı, Mezarlığı Hayatınız da bir çok mezarlık görmüş olabilirsiniz. Sanat eseri niteliğin de bir mezarlık ise ilk defa göreceğinize eminim Dönemin bir çok önemli ismini ve isimsiz kahramanlarını ağırlayan mezarlık sizi çok etkileyecek.

Lviv Lychakiv Cemetery – Lyçakiv Mezarlığı | Lviv Haber

Lviv Lychakiv Cemetery, Lviv Lyçakiv Mezarlığı, Ukrayna Lviv Mezarlığı, Lviv Anıt, Lviv Galiçya Şehitleri, Lviv in ünlü mezarlığı, Sanat eseri mezarlık

Lviv Lychakiv Cemetery – Lyçakiv Mezarlığı

Adres.: 33, Mechnikova Sokak 

1786 yılında yeni Avusturya Hükümeti tarafından daha sonrasında resmi bilinen Avusturya-Macaristan Krallığı Galiçya ve Lodomeria Başkenti olduğu zaman Lemberg (Lviv), Lychakiv Cemetery olarak resmen kurulmuştur.

Lyçakiv Merzalığı – Avrupa’nın en eski mezarlıkların dandır.

Bu Mezarlıkta genellikle Soylu Ailelerin Üyeleri, Şehrin Kültürel, Bilimsel, Manevi ve idari Elit temsilcileri gömülmüştür.  Müze olarak ziyaretçilere açılan Mezarlık 42 Hektarlık bir Alanı Kaplamaktadır Beş Yüz Binin üzerinde Mezar vardır. İki bin e yakın türbe bulunmaktadır. Yaklaşık Beş Yüz Heykel ve Kabartma vardır. 

25 Kasım 1991 yılında Mezarlık Kültürel tarih Müzesi olmuştur. Tamamiyle Yeşillik bir Alan Olan mezarlık Bakımlı Yürüyüş yolları, Park Yolları, Ağaçları, Bitki örtüsü, ile Usta ellerde inşa edilmiş Mistik Atmosferini oluşturan Heykel ve Kabartmalarıyla  Açık Hava Müzesi niteliğindedir. 

Galiçya Muhaberelerinde  Lviv Hastanesinde Tedavi gören ve Yaşamını Yitiren Türk Askerlerine ait Şehitliklerinin  Bu Mezarlıkta olduğunu Ukraynalı Tarihçi Yaroslav Daşkeviç de ifade etmiştir.  

En eski mezar taşı 1675 yılına aittir.

Lychakiv mezarlığında Zengin ve Nüfuslu kişilere ait 23 güzel Şapel ve Türbe bulunmaktadır.Mezarlık taşıları Ünlü Sanatçıların El işçiliğinden çıkan çeşitli  Heykellerden oluşmaktadır

Mezarlıkta Ukraynalı Elit bir çok kişinin Naaşı bulunmaktadır. 

  • Solomiya Krushelnytska,
  • Ivan Franko,
  • Markiyan Shashkevych,
  • Vladimir Ivasyuk,
  • Artur Grottger,
  • Leopold Levitsky,
  • Victor Chukarin    ve diğer birçok kişinin.

Lychakiv mezarlığına Ukrayna, Avrupa ve Bir çok ülkeden gezi düzenlenmektedir. Bunların En ilginci Gece Yapılan Gezilerdir. Işıklı ve Mistik Sokaklarında Gece Yapılan ziyaretlerde Mezarlığın Atmosferi sizi etkisi altına alacaktır. Gece Gezilerinde Sessiz bir şekilde ilerlemeyi tercih ederler. inanışa göre Mezar Sakinlerini Rahatsız etmemek gerekir. Önerilerimiz.:

Lviv ‘i ziyaretinizde görülmesi gereken ilk On yer içerisinde gösterebileceğimiz. Çok etkileneceğiniz ve Dönemin insanlarının Sanatsal gerçekliklerine şahitlik edebilirsiniz.


 

GALERİ

[Not a valid template]

 VİDEO

 

 


Lviv Lychakiv Cemetery, Lviv Lyçakiv Mezarlığı, Ukrayna Lviv Mezarlığı, Lviv Anıt, Lviv Galiçya Şehitleri, Lviv in ünlü mezarlığı, Sanat eseri mezarlık

Hakkında Ivanka Yv

Ivanka Yv

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »