Anasayfa / Röportaj / Blog / Bir Bakışta Lviv – Gezi Rehberi

Bir Bakışta Lviv – Gezi Rehberi

Sizler için Şehre gittiğinizde tarihi dokusunu anlayıp dolu dolu gezebilmeniz amacıyla Bir Bakışta Lviv yazımı paylaşmak istiyorum. Bir Bakışta Lviv Gezi Rehberi | Lviv Haber Merhaba Sevgili Gezginciler; Bir Bakışta Lviv İçeriğini gerçek kaynaklara dayandırarak, benzersiz mimarilerin bir araya geldiği 700 yıllık bir geçmişe sahip, Ukrayna'nın Sokaklarında Sanat ve Kültür Kokan muhteşem şehri Lviv 'i sizlere tanıtmak istiyorum. Lviv Gezi Rehberi Öncelikle Şunu Belirtmek isterimki;  Evet söylentiler kısmen de olsa doğrudur. Kızları gerçekten çok güzel, fakat şehrin %85 Kadın gibi söylemler gerçeği yansıtmamaktadır. Şehirde Birçok Kilisesi olup, Değişik temalarda Geçmişin İzlerini taşıyan adım başı müzeye rastlayabilirsiniz. Geçmişin Bütün izlerini taşıyan Şehrin Merkez Mimarisi, Hayat…

Genel Bakış

Süper..!

Özet : Lviv Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: 3.88 ( 2 oy)

Sizler için Şehre gittiğinizde tarihi dokusunu anlayıp dolu dolu gezebilmeniz amacıyla Bir Bakışta Lviv yazımı paylaşmak istiyorum.

Bir Bakışta Lviv Gezi Rehberi | Lviv Haber

Merhaba Sevgili Gezginciler;

Bir Bakışta Lviv İçeriğini gerçek kaynaklara dayandırarak, benzersiz mimarilerin bir araya geldiği 700 yıllık bir geçmişe sahip, Ukrayna’nın Sokaklarında Sanat ve Kültür Kokan muhteşem şehri Lviv ‘i sizlere tanıtmak istiyorum.

Lviv Gezi Rehberi Öncelikle Şunu Belirtmek isterimki; 

Evet söylentiler kısmen de olsa doğrudur. Kızları gerçekten çok güzel, fakat şehrin %85 Kadın gibi söylemler gerçeği yansıtmamaktadır. Şehirde Birçok Kilisesi olup, Değişik temalarda Geçmişin İzlerini taşıyan adım başı müzeye rastlayabilirsiniz. Geçmişin Bütün izlerini taşıyan Şehrin Merkez Mimarisi, Hayat Dolu Sokakları, samimi insanları ile kendinizi sanki daha önce oraya aitmiş gibi hissedeceğiniz Sanat ve Kültür şehridir.

%85 i kadın olan şehir Hava alanına indikten, geri dönüş anı gelip pasaport gişesinden geçen zamana kadar yasak bir meyveyi yemişte sanki hayal ettiğiniz bir rüyanın içinde gibi hissedeceğiniz bir tatil sizi bekliyor.

Lvov Tanıtımı Yüzyıllar boyunca farklı halk topluluklar Lviv Şehrinin tarihini oluşturmasında rol almıştır. İnsanlık tarihinin en kanlı hesaplaşmalarının yaşandığı 19.ncu ve 20.nci yüzyılın En yıkıcı yüzüne tanıklık etmiş olan Galiçya Bölgesi Avrupa’dan Gelen Mimariler ve Yerli Mimarilerin katılımıyla tarihi binalar Eski dokusuna sadık kalacak şekilde onarılmış ve bugün turistlerin ziyaret edebilmesi için kamulaştırılmıştır.

  

Bir Bakışta Lviv Turizm açısından baktığımızda Ukrayna’nın En Batısında Galiçya bölgesinde bulunan ve Polonya sınırına çok yakın olan Lviv Ukrayna ‘nın görülebilecek Şehirleri arasında önceliği almaktadır.

Lviv in unesco UNESCO, Dünya Kültür Mirası Listesi’ne (10 Aralık 1998 IKOMOS Kyoto22 oturumunda) Lviv Şehirinin merkezini Ortaçağ Mimarisinine ait olduğu gerekçesiyle Dünya Mirası olduğuna atıfta bulunularak Listeye alınmasına karar vermiştir.

Tadı Yolunda, Aşkı Sonunda Saklı olan gittiğinizde kendinizden bir şeyler bulacağınız, dönerken üzülüp, tekrar gelmek için hava limanında kendinize sözler vereceğiniz. Festival Havası hiç bitmeyen, Tarih ve Kültür Şehri Lviv 2000’den fazla mimari Anıt ile sizleri beklemektedir. Artık Unesco tarafından korunan binaları Avrupa kentlerini andıran mimarisi ile gelen herkesi kendine hayran bırakıyor. Lviv 2014 yılında İngiliz turist rehberi “The Rough Guide” ’in sayfalarında Fransa ‘nın Marsilya ve İsveç ‘in Umea  şehirleri gibi görülmesi gereken şehirler arasında 5.nci sırada yerini almıştır.

Bir Bakışta Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Dünya Kültür Şehri, Lviv, Lviv Haber, Lviv nerededir, Lviv e Nasıl Gidilir, Ukrayna Lviv, Lviv Seyahat Rehberi, Lvovi

LvivEkonomik ve Sosyal kalkınmaya büyük önem veren bir şehir. Ukrayna’nın Avrupa ’ya açılan kapısı konumundaki Lviv Ülkenin batısında bulunan en önemli finans merkezi konumundadır. Modern Avrupa Şehirlerinden biri olmaya aday olan Modern bir eğitim anlayışını benimsemiş Yaşam, Kültür ve Sanayi Dallarıyla Entegre Dinamik bir eğitim anlayışına sahiptir. Alanında yetişmiş Profesyoneller ile Uygun ücret anlayışına sahip Lviv Şehri Yabancı Yatırımcılarında hızla ilgisini çekmektedir. Bölgede yaşanan Ekonomik değişimler şehrin sanayi ve Turizm alt yapısının da hızla gelişmesine yol açmıştır.

Lviv Ekonomik takvimi Lviv‘de Bir Çok alanda olduğu gibi Eğitim ve Kültüre verdiği önem ile Edebiyat, Felsefe ve Sanata ilgisi olan kitleyi kendisine çekmeye başlamıştır. Kültürel Popülaritesini yükseltmek ve Dünya Markası Haline Gelmiş Ünlü Kurum, Kuruluş ve Kişilerin ilgisini yıl içerisinde düzenlediği birçok kültürel etkinlik ile kendini her geçen yıl yenileyen anlayış ile kendini Dünya’ya tanıtmaya devam etmektedir.

  

Her geçen yıl artan Turist sayısı ile de Dünya Şehri olma yolunda emin adımlarla hızla ilerlemektedir. Şehrin kültürel mirasın devamlılığı ve artırılması ile ilgili iki modern kütüphane daha açmak için projelendirme faaliyetlerini yıllık programına alan Lviv Belediyesinin projelerini sizler için yakından takip etmeye devam ediyoruz.

Bir Bakışta Lviv - Gezi Rehberi | Lviv Haber

Lviv Stadyumu Çevresi ile bir bütün olan şehir Yeni Stadyumu ile Euro Cup Maçlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Spor Komplekslerinin artırılması yönünde karar alan kent konseyi ilerleyen zamanda konu ile ilgili yabancı yatırımcı şirketler ile de masaya oturmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki yıllarda birçok spor dalının Dünya Çapındaki Müsabakalarını Lviv ’de olacağını düşünüyoruz.

Şehrin Güvenlik önlemlerini Dünya Standartlarına getirmek içinde Yasaların Modern Dünya Şehirleriyle aynı seviyeye gelmesi içinde Ukrayna Resmi kurumları  büyük bir özen ve titizlikle çalışmalarını sürdürüyor.

Lviv Ukrayna için elektrikli araçların üretim, ihracat merkezi olma yolunda ilerlerken,  Ekolojik Dengeyi korumaya çalışan şehrin elektrikli araçları kullanımındaki payı da gün geçtikçe artmaktadır.

Taksim Restoran | Lviv Haber

Yabancı Yayın Kuruluşlarının Gözünden L’viv;

yüzde 85 i kadın olan şehir Finansal Times ve Wall Street Journal gibi yabancı yayınlar Lviv hakkında “Geleceğin Avrupa Şehri” ve “Ukrayna’da umut verici (çok şey vadeden) bir şehir” olarak tanımlamaktadır. Lviv Avrupa’nın Prag ve Krakov şehirleriyle de karşılaştırılır olmaya başlamıştır. Kendine Özgü Atmosferi ve Aslanlar Şehri olarak bilinen Bu Güzel Şehir Aynı zamanda Avrupa ’dan Ukrayna, Kafkaslar, Rusya, Gürcistan, Türkiye, Orta Asya’dan Çin ‘e kadar uzanan bölgenin ipek yolu olma özelliği taşımaktadır.

28 Nisan 2009’dan itibaren L’viv resmen Ukrayna’nın kültür başkenti ilan edilmiştir. Şehir sanat, edebiyat, tiyatro ve müzik merkezi olarak Ukrayna’nın en gözde turizm merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Lviv ‘de çok sayıda Şehir tiyatro alanı, Konser salonu, Sanat dernekleri ve Galerileri ile büyük kitap fuarları bulunmaktadır.

  

Truzim için L’viv;

Resmi olmayan Kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre Son 4 Yıl içerisinde 35 – 40 Bin Civarında Türk Vatandaşı da Ukraynaya ziyarette bulunmuş, Turistik olarak büyük ilgi çeken Ukrayna’nın Lviv Şehri Son Dört yılda Bölgeye giden Turistin %30 Civarı bir payı elinde bulundırmaktadır.

Lviv e nasıl giderim L‘viv i belirli bir süre ziyaret  eden turistlerin canın sıkılması neredeyse imkansız şehrin Efsanevi anıtlarını ve müzelerini ziyaret edebilir. Antik Sokaklarında keyifli yürüyüşler yaparken birbirinden güzel temalara sahip şehrin sembolü haline gelmiş işletmelerden birinde çeşitli aromalarla lezzet şölenine dönüşen aromatik kahvelerinin tadına bakabilirsiniz.  Zengin Aromatik Kahve çeşitleriyle yıl içerisinde birçok etkinlik kahve çeşitleriyle ilgili temalar üzerine kuruludur. Şehrin sokaklarında dolaşırken kahve tutkunu iseniz, kahvenin keskin kokusu sizi kendine çekecektir. Bahar ayları ile birlikte şehir merkezinde bulunan kahve evlerinden birinde kahvenizi yudumlarken Jazz Müziği dinleyebilir. Belediye Önünde bulunan dans pistine yakınsanız Latin danslarını seyredebilirsiniz.

Bir Bakışta Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Dünya Kültür Şehri, Lviv, Lviv Haber, Lviv nerededir, Lviv e Nasıl Gidilir, Ukrayna Lviv, Lviv Seyahat Rehberi, Lvovi

Şehrin Tarihi Binalarını, Kiliselerini, Yeşil Dokusunu, ve inanılmaz uyumunun  Panoramasını görmek isterseniz.  Hemen şehir merkezindeki belediye binası içerisinden çıkabileceğiniz Kule ‘ye biraz zorda olsa çıkarak, inanılmaz manzarayı seyredebilirsiniz.

Lviv Hristiyan alemi Şehirde Çok sayıda Katedral, Kilise ve Manastır bulunmaktadır. Etnik özelliklere göre ayrılan kutsal mekanlar için başka bir yazımızda sizlerle olacağız. Şimdilik şehirse Roma Katolik, Rum Katolik, Ve Ortadoks olarak tabir edilen kiliselerin varlığından bahsedebiliriz. Şehirde Daha önceden yaşayan toplulukların mahalle ve isimlendirme ayrımları bile bulunmaktadır. Başka bir yazımızda ise buna değineceğiz. Farklı toplulukların barış ve kardeşlik etrafında nasıl mutlu, huzurlu, dayanışma içinde sağlam ilişkiler kurduğunu gözlemlemek dünya vatandaşı olduğumuzu bir kez daha bize hatırlatıyor.

Lviv sanat etkinlikleri Tabi Lviv ‘e gelipte  Lıçakivskiy mezarlığını görmeden gitmek olmaz. Bugüne kadar  görebileceğiniz en ilginç mezarlık anlayışına sahip diye biliriz. Lvov ‘un tarihini oluşturan yazarların, heykel tıraşların, Ünlü ailelerin aile kabristanlarını, yaşanan acıların siluetini inanılmaz incelikle öyle güzel hazırlanmış ki, kendimizi açık hava müzesinde gibi hissettik.

00Lviv_Genel-Logo04

00Lviv_Genel-Logo02

Lviv ‘de bunun yanında önerebileceğimiz biraz soluklanıp, dinlenmek isterken ruhunuzun hayat mücadelesinden bir an olsun kıyıya ayak basıp hayatın nasıl işlediğini gözlemleyebileceğiniz en keyifli anlarından biriside parklarda geçirdiğiniz zamanlarınız olacaktır. Banklarda hiç tanımadığınız biriyle satranç oynarken kendinizi bulabilirsiniz.

Şehrin en büyük parklarından biri Şevçenko Parkı’dır Halkın Geleneklerini ve Ukrayna da yaşam biçimini gösterir. Yüksek Saray parkına bir yürüyüş yapacak olursanız güzel bir Lviv manzarası sizleri bekliyor olacak.

Güzel ve Büyük parklarından birisi ise  Strıyskıy parkı’dır Kültür ve Extrem Sporlarında yapıldığı parkta birinden güzel aktivitelere katılabilir, Nefes Kesen gösterilere tanıklık edebilirsiniz.

00Lviv_Genel-Logo07

Yıl içinde bir çok etkinlik düzenlenirken bazı belirgin olanlarına değinmek gerekirse “Lviv ‘de Noel”, “Paskalya bayramı”, “Lviv ‘in Yelkovanı”, “Jazz Festivali”, “Çikolata Bayramı”, “Peynir ve Şarap Bayramı”,  “Altın Aslan Günü”, “Lviv Gecesi” ve buna benzer bir çok Forum ve festivallere katılabilirsiniz.

Yıl içerisinde Yapılan etkinleri Etkinlik Takvimimizden takip edebilirsiniz.
Tatlı severlerinde çok ilgisini çekecek olan Lviv El yapımı Çikolata, kurabiye ve tatlılarıyla Avusturya – Macaristan Monarşisi tarzındaki dekorlarıyla iç mimarisi oluşturmuş işletmeleri bizi kendisine hayran bırakıyor..

L-Rss  Lviv Etkinlik Takvimine ulaşmak için  Tıklayınız…

  

Paris, Floransa, Milano, Roma gibi Lviv ‘de tam bir aşk şehri diyebiliriz. Balayı için tercih edebileceğiniz gibi Eşiniz ve çocuklarınız ile de birlikte küçük bir yurtdışı kaçamağı yapmak istediğinizde TurkishAirLines, Pegasus ve yeni seferlerine başlayan Atlas Global ile de Lviv ‘e tarifeli uçuşlardan faydalana bilirsiniz. Çok büyük bütçeye ihtiyacınız almadan farklı bir ülkenin bu küçük ama sıkılmaya zaman bulamayacağınız. Unesco ‘nun kültür mirası içerisine aldığı bu güzel şehri geze bilirsiniz.

Lviv Kızları Şehri Ziyaret eden herkesin kendinden bir parça bulabileceği ve etrafında dönen aktivitelere kayıtsız kalamayacağı soyut ve gerçek dünya arasında kalan hayallerinizin arasında kalacağınız güzellikteki Ukrayna ‘nın Kalbi olan Şehri Lviv ‘den ayrılırken burada yaşamak için hayaller kursakta gerçek yaşantımıza geri dönmek zorundayız. Bu Masalsı serüven bitmedi. Evet bir gün yerleşip orada yaşamaya bilirim. Benim ülkemde çok güzel ama daha bir çok kez ziyaret edeceğim bu inanılmaz şehirden ayrılırken ne kadar matem olsa da küçük bir huzur sarıyor bedenimizi nede olsa memleket gibisi yok…

Bir Bakışta Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Dünya Kültür Şehri, Lviv, Lviv Haber, Lviv nerededir, Lviv e Nasıl Gidilir, Ukrayna Lviv, Lviv Seyahat Rehberi, Lvovi

GALERİ

[Not a valid template]

Bir Bakışta Lviv, Bir Bakışta Lviv, Bir Bakışta Lviv, Gezi Rehberi, Dünya Kültür Şehri, Lviv, Lviv Haber, Lviv nerdedir, Nasıl Gidilir, Lviv Hakkında, Ukrayna Lviv, Lvov, Lwów, Leopolis, Lemberg, Lviv, Україна, ‪ЛЬВІВ, ‪‎Львов

Hakkında Gossip Girl

Lviv En Merak Edilenler Bende Saklı....

38 yorum

 1. Lviv Gezi Rehberi Kaynağı Olarak, Çok Güzel Bir Çalışma Olmuş Emeğinize Sağlık.

 2. Lviv Seyahat Rehberi Olarak Bir çok yazı var. Hepsi çok güzel bilgiler veriyor. Sizin yazınız da bunlar arasında bir de sizin şehir için yaptığınız bu yayın takdire şayan doğrusu

 3. Lviv Haber Ailesi olarak Lviv Hakkında ki Yazılarınız çok güzel bu yazınız da onlardan birisi Ukrayna Lviv Şehrinden yola çıkarak Türkiye Ukrayna Kültürel etkileşimine katkı sağladığınız için teşekkürler.

  • İlk Günkü inancımızla Lviv, Karpatlar, İvano Frankivsk, Ternopil vb sayamadığımız bir çok şehrin de kültürel etkilişimi güçlendirici haberleri sizler için derleyip sunmaya devam edeceğiz. ilginiz için Teşekkürler…

 4. Lviv Haber ‘e resmen aşık oldum. Gerçekten Büyük emek, başarılarınızın devamını dilerim.

 5. Gerçekten Yazılarınız bir harika lvivukrayna için yazdığınız yazı serisine güzel bir yazı daha eklemişsiniz. Başarılarınızın devamını dilerim.

 6. Bir çok kişiden duyduğum fakat gitmek için henüz karar almadığım şehirlerden biri Ukrayna Lviv Yazınızı okudum tabi bunun yanında Bir çok siteden Lviv Gezi Yazılarını inceledim. Siz biraz daha bu şehre spesifik yaklaşan bir sitesiniz. Çok güzel bir işe imza atıyorsunuz. Lviv Haber ekibi olarak başarılarınızın devamını dilerim.

 7. Lviv Müzeleri ‘yle ilgili bir yazı seriniz var mı?

 8. Batı Ukrayna ‘nın Bu güzel şehri Lviv ‘i Türkiye ‘ye tanıtmak ve Ukrayna Kültürünün güzelliklerini araştırdığınız için size Teşekkür ediyorum.

 9. Tam bir Lviv Gezi Rehberi olmuş emeğinize sağlık

 10. Lviv Hakkında inanılmaz bilgiler. İnsan gitmeden şehire karşı bir özlem içine giriyor. Emeğine sağlık Lviv ailesi.

 11. Lviv Şehir rehberi ni tam anlamıyla oluşturmuşsunuz. süper bilgiler…. emeğinize sağlık

 12. İnsanın özlemini çektiği yaşamın var olduğuna dair peri masalı gibi bir şehire benziyor. Eşimle paylaşıp biz de bir seyahat planı yapalım istiyorum.

 13. Ukrayna ‘nın Güzel şehri Lviv, eşimle 3. kez gittik orayamı yerleşsek ne iş yapabiliriz diyip çok araştırdık. sonra Ukrayna ‘nın bir çok şehrini keşfettik. Ternopil, Jitomir, Rivne, Zaporoje, Harkov, İvano frankivsk, Dinipro, Odessa, Kiev gerçekten hepsi birbirinden güzel hangisine giderseniz gidin ayrı bir güzellik, ayrı bir özgünlük, Lviv Haber ailesi çok güzel bir siteniz var. Ukrayna kültürünü çok güzel bir şekilde tanıtıyorsunuz. Başarılarınızın devamını dilerim.

 14. Ukrayna Lviv ‘i bir çok kişi den duyduk ve Lviv gezi si için Eylül ayının 2 haftasına karar verdik. Şehir için güzel bir yazı oluşturmuşsunuz. Bu yazınız sayesinde web siteniz ile tanıştık çok güzel bilgiler edindik. Emeğinize sağlık Lviv Haber ekibi.

 15. Haberler şurası burası derken Lviv in ismini bir çok yerden duyduk. Hadi biz de görelim diye düştük yollara rüya gibi geçen bir tatil dönüşe geçtiğimiz de sardı bizi bir hüzün. Unutulmaz bir tatildi. Lviv e gidecekler sizi kıskanmıyor değiliz. Yine geleceğiz.

 16. Ukrayna da en görülesi şehirlerden biri bence Ukrayna da bir şehri görmek istiyorsanız. ilk olarak Lviv ‘e gitmenizi öneririm.

 17. Lviv için en iyi referans sitelerinden biri olarak başarılarınızın devamını dilerim Lviv Haber ekibi…

 18. Lviv de bir çok yer gördük ama Sitenizi gördükten sonra daha bir çok yerini de görmediğimizi keşfettik. Gerçekten harika işler yapmışsınız. Başarılarınızın devamını dilerim.

 19. Şunu söyleyebilirim ki. Lviv gerçekten dünya üzerinde ki en güzel yer olmasa da kendimi en iyi hissettiğim yerlerden biriydi.

 20. Karpatlar ile ilgili bir çok yazınızı gördüm Nasıl gideriz bu konuyla ilgili seçenekleri de içeren bir yazı hazırlaya bilir misiniz.

 21. çok güzel bir lviv gezi rehberi olmuş emeğinize sağlık.

 22. Lviv Gezi Rehberi olarak hazırladığınız bu yazınız da bundan öncekileri gibi çok güzel. Lviv ve çevresi hakkında kültürel içerikli paylaşımlarınız ve Lviv Haber anlayışınız çok güzel başarılarınızın devamını dilerim.

 23. Ukrayna ‘nın en güzel şehirlerinden biri çevresin de de gidilebilecek çok güzel yerler var. Tavsiye ederim. gitmek isteyenler için çok güzel kültür ve eğlence şehri.

 24. 3 – 15 Eylülde Lviv- Kiev şehirlerine turistik ziyaret yaptım. gerek Lviv’de gerekse Kiev’de Buram , buram tarih kokan yer bulamadım, sadece binaları güzel , kaldıki onların çoğunuda Esirler yapmış (2. dünya savaşı esnasında ) mimar olsaydım gezim bir hayli ilginç olabilirdi, ama maalesef değilim, Uzatmadan konuya geleyim, YAŞANACAK yermi ? evet paran varsa yaşayabilirsin ELİNE, BELİNE, DİLİNE sahip olursan ama en az gelirin 4,000 TL olması şartı ile, 4.000 TL kazancın varsa Ülkemizden gitmene de gerek yok burada da ( sakin şehirlerde ) Krallar gibi yaşarsın.
  LVİV == bana göre ufak bir şehir,( göreceli bir kavramdır bu ) küçük bir şehir şehir merkezi korunmuş ve yapılaşmaya açık bir yer değil, eski binaların içini tadilat yaparak yeniliyebiliyorsunuz dışına elzem olmadıkça dokunmak YASAK yani bizdeki gibi hatırı sayılır birilerini araya sokamıyorsunuz, mevcut tarihlerine ve tarihi dokuya sahip çıkıyorlar.
  Kiralar oldukça yüksek , ucuz olan tek şey Gıda (kendiniz alıp yaparsanız ) ve şehir içi ulaşımı, Taksiler ise farklı ücret alıyor aynı noktadan farklı aynı noktaya birden fazla ve farklı taksi ile giderseniz farklı ücret ödersiniz, zaten o kadar acele işiniz olmaz Toplu taşımayı tercih edin biraz nostalji yaşarsınız tüm toplu ulaşım araçları 1970 lerin araçları, bizdeki gibi israf yok ?
  hele tranvayları tam antika. ( haritaya bakın ) Tren istasyonundan – Stryisikyi park – Forum lviv yürüyerek ( dolaşarak) 4 saatte gezdim bu kadar söylemem yeterli sanırım ve bu şehrin nüfusu 800 bin civarı.
  3 gün içinde (aşırı yağmur olduğu için) 5 defa taksi 2 defada toplu ulaşım kullandım. Huzurlu bir yer. GECE ALEMLERİNE akmadım çok teklif edildi (orada Yaşayan Türkler tarafından) ama gitmedim gitseydim sanırım sadece gittiğim kişiler eğlenecek ben parasını ödemiş olacaktım! İlk tercih olarak Türk Restoranlarına gitmek oldu ama inanın pişman oldum çok pahalı, herşeyi Türkiyeden getiriyoruz o kadarda fark olacak lafı hikaye çünkü Türk Malları bazı marketlerde var hemde uygun fiyatla,3 bardaklık çay 45 grivna ( 45/7=6,5 TL) ağız tadımı bozmaya değmez

  Mimar değilseniz LVİV den geziye başlamanızı önermem

  KİEV == Tüm tabiri ile Kurtlar burada toplanmış ( Türkler )
  inanılmaz TC vatandaşı var garip ama çalışanda var.
  TURUNCU DEVRİMin etkilerini her yerde görmeniz mümkün hatta Müzelerde bile, hemen hemen herkesin biyografisi ve resimleri ile donatılmış 2. dünya savaşı müzesinde bile var
  Kiev’de gezilecek yer bir elin parmakları kadar fazla değil, ama parkları çok güzel ve çoğu temiz, sadece yeşillik görmek içinde gidilmez ?
  Müze olarak 1 ) 2.Dünya savaşı Müzesi 2) National Museum of the History of Ukraine 3) Çernobil Müzesi 4) Altın Kubbeli Katedral 2. dünya savaşında yıkılan ve tekrar yapılan bir bina ) ve 5 ) National Art Museum ziyaret etmenizi öneririm, yinede bu müzelerden fazla büyük beklentileriniz olmasın derim.
  GIDA VE ULAŞIM burada da aynı,
  Mümkün olduğunca Otellerde ( kaliteli ) yerlerde kalın derim, yoksa çok para harcarsınız, harcatırlar
  ÇAKALLARA güvenmeyin. yanınıza yaklaşan çoğu kişi sizin üzerinizden para kazanmanın yollarını arıyor. Hayrına size selam bile vermezler ; benden uyarması ….300-500 dolarla ( bu para size anca 2-3 gün yeter üstelik otel hariç) gelecekseniz’de gidiş dönüş uçak biletinizi muhakkak alın ve dönüş tarihini açık bırakın rezil olmanızın bir anlamı yok, inek gibi sağılmak istiyorsanız oda sizin sorununuz,

  bunu düşünerek yazdım, normal yazsam bunun 2 katı ve daha sert yazmam gerekirdi,

  İnanın Ukraynalılar daha yardımcı olmaya çalışıyor, çat pat da olsa ingilizce anlaşabiliyorsunuz veya telefonunuzdan tercüme (translate) yaparak anlaşıyorsunuz. en azından sizden bir şey beklemiyorlar, ben tüm sorularımı Polislere sordum ve yardımcı olabildikleri kadar yardımcı oldular,

  ===============================================
  Bu yazımda Grupta konuştuğum kişilere, bir kahve içerizhem sohbet ederiz hem bilgi verirsiniz diye umuyordum bir kaç kişi ile de facebook üzerinden görüştüm, sadece görüştüm

 25. Bir bakışta Lviv Gezi rehberiniz de takdire şayan bir çalışma olmuş. Lviv ile ilgili yazılarınız bölge hakkında bizlere çok değerli bilgiler verdi. Emeğinize sağlık Lviv Haber

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »