Anasayfa / Röportaj / Blog / Bukovel Türk Karpatlar

Bukovel Türk Karpatlar

Bukovel Türk, Sizlere bu yazımızda Batı ukrayna da Lviv 'e yakınlığıyla bilinen Karpatların eteklerinde Eşsiz doğası ile bütünleşmiş şirin bir köye, Ukrayna 'nın Ivano Frankivsk bölgesine bağlı Yaremçe 'nin Mikuliçin Köyün de yaşayan misafir perver ve neşe dolu Pansiyon işletmecisi tek Çılgın Türk  Caner ACEMOĞULLARI ve Muhteşem ailesiyle tanıştıracağız. Bukovel Türk Karpatlar | Lviv Haber Sizlerle bu yazımda Lviv'e yakın Karpatların eteklerinde Eşsiz doğası ile bütünleşmiş şirin bir köye, Ukrayna / Ivano Frankivsk 'e bağlı Yaremçe 'nin Mikuliçin Köyüne gideceğiz. Bu bölge de yaşan Pansiyon işletmecisi tek Çılgın Türk  Caner Acemoğulları ile tanıştıracağım. Lviv 'in Eşsiz Kültürel mirası ve şehrin gizemli kalmış…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Karpatlar Bukovel Türk Otel

Kullanıcı Oylaması: 4.65 ( 1 oy)

Bukovel Türk, Sizlere bu yazımızda Batı ukrayna da Lviv ‘e yakınlığıyla bilinen Karpatların eteklerinde Eşsiz doğası ile bütünleşmiş şirin bir köye, Ukrayna ‘nın Ivano Frankivsk bölgesine bağlı Yaremçe ‘nin Mikuliçin Köyün de yaşayan misafir perver ve neşe dolu Pansiyon işletmecisi tek Çılgın Türk  Caner ACEMOĞULLARI ve Muhteşem ailesiyle tanıştıracağız.

Bukovel Türk Karpatlar | Lviv Haber

 Bukovel, Bukovel Türk, Karpatlar, Ukrayna Extrem Spor, Ukrayna Kayak, Ukrayna, Caner Acemoğulları, Karpatlar Caner, Bukovel Caner, Bukovel Türk Otel

Sizlerle bu yazımda Lviv’e yakın Karpatların eteklerinde Eşsiz doğası ile bütünleşmiş şirin bir köye, Ukrayna / Ivano Frankivsk ‘e bağlı Yaremçe ‘nin Mikuliçin Köyüne gideceğiz. Bu bölge de yaşan Pansiyon işletmecisi tek Çılgın Türk  Caner Acemoğulları ile tanıştıracağım.

 Bukovel, Bukovel Türk, Karpatlar, Ukrayna Extrem Spor, Ukrayna Kayak, Ukrayna, Caner Acemoğulları, Karpatlar Caner, Bukovel Caner, Bukovel Türk Otel

Lviv ‘in Eşsiz Kültürel mirası ve şehrin gizemli kalmış yanlarını deşifre etmeye çalışırken Ukrayna’nın Extrem Spor çılgınlarına hitap eden ve adını bir çok kez duyduğum karpatlar bölgesine devamlı bir seyahat düşüncem vardı. Şans olacak ya Lviv ‘e gitmeden kısa bir süre önce tanıştığım caner bey ile iletişim kurduktan sonra program dışı da olsa küçük bir gezi yapmak istedim. Cumartesi günü 12:30 ‘da Lviv Tren Garından kalkan Ivano Frankivsk hızlı trenine bindim.

İki buçuk saatlik bir yolculuğun ardından Ivano Frankivsk tren garına geldim. hemen tren Garı’nın sol tarafında bulunan otogardan Mikuliçin “Mykulychyn” yada  Yaremçe “Yaremcha” minibüslerinden birine hemen otogar çıkışında binerek 40 dk ‘lık bir yolculuğun ardından Mikuliçin ‘e ulaşabildim.
Bu kısım ile ilgili öneri kısmındaki yazımızı okumanızı önemle tavsiye ederim…

Caner Bey Çocukları ve Annesi ile beni karşıladı. Eve geçtiğimizde müthiş bir uyum içinde misafirleri için hazırlık içinde olan ailesi ile tanıştık. Hepsi birbirinden hoş görülü insanlar şirin bir pansiyonda toplanmış gibiydi. O günü gelen misafirler, çocuklar, Caner Bey, Eşi ve hala yapmış olduğu yemeklerin tadı damağımda olan Caner Beyin Annesi ile sohbet muhabbet geçti. Evi, Yapmış oldukları Saunayı, Besledikleri hayvanların yaşam alanlarını gezdikten sonra dinlenmeye çekildim.

 

Sabah Büyük Baba bizi Mantar toplamak için ormana götürdü. Uzun bir yürüyüş ile bir zirveye ulaştık defalarca kez aşık oldum diyebilirim. Yüzyılın Tıkız yaşam modeline alternatif bir yaşam kapısı gibi Gerçekçi Serüven Dolu, Belgesel Niteliğindeki Gezimiz karnımızında iyice açıkması ile eve dönüş yolunda yaşamsal ve öyküsel bir tat bırakıyor bende… 

yemekten hemen sonra kısıtlı zamanı değerlendirip, Caner Bey ve Küçük Kızı ile birlikte Mikuliçin’e çok yakın olan Yaremçe ‘ye gidiyoruz. Caner Beyin de yönlendirmeleri ile Küçük hediyeler aldıktan sonra eve dönüyoruz. Bu kısa gezim sabah bitiyor. Ternopile geçmem gerekiyor, Caner Bey bir gün sonra Ukrayna Yeşil bayramı beraber bir dağın zirvesinde bulunan kiliseye gideceğiz. bizimle gel dese de gezi programımın gerisine düşmemek için aklım onlarda kalarak ve tekrar geleceğimi söyleyerek sabah ternopile hareket ediyorum.  

Lviv ‘e yapacağınız gezilerinize Kayak, Doğa Yürüyüşü, Extrem olarak yapabileceğiniz spor dalları, en önemlisi de Doğa’nın kalbine huzur için bir yolculuk yapmak isterseniz. Sizlere Karpatların eteklerindeki bu Güzel köyü tercih edebilirsiniz. 

Yer.: Mykulychyn · Yaremch · Ivano-Frankivs ‘Ka Oblast’ , Ukraine

  

Önerilerimiz.: 

Karpatlar İtiraf etmeliyim ki Ukrayna ‘da Minibüs ile bir yerden bir yere seyahat etmek hiç hoş değil araçlar çok eski ve bilet ile seyahat etmiyorsanız seyahatiniz boyu ayakta kalabilirsiniz. Tabi işin asıl korkunç kısmı şu arabalar çok eski ve yaşlı insanlardan dolayı hiçbir camı açmıyorlar birde araçta kokan bir şeyler var ise kan ter için de hayatınızın en kötü yolculuğunu yapabilirsiniz. ama gittiğim yer buna gerçekten değer eğer karpatlar için Yaz veya Kış olsun farketmez her mevsim bir ayrı güzel… önerimiz caner bey ile iletişim kurabilirsiniz. uygun fiyatlara ahşap bir konsepte sahip pansiyon da kalırken gerçekten samimi bulduğumuz caner bey bölge gezi programları için size yardımcı olabilir. Unutmadan mevsiminde giderseniz. Bira fabrikasından bira almayı, ve mantar yemeği yemeyi ihmal etmeyin. 

bukovel_turk_Orta8

Bağlantılar.:

L-face  Karpatlar Bukovel Türk Otel Facebook Bizi Takip Edin…

L-face  Radisson Blu Resort Bukovel Otel Facebook Bizi Takip Edin…

L-face  Karpatlar Bukovel  Facebook Bizi Takip Edin…

L-instagram  Karpatlar Bukovel Instagram Bizi Takip Edin…

L-Rss  Karpatlar Bukovel Web-Site Tıklayınız…

 Bukovel, Bukovel Türk, Karpatlar, Ukrayna Extrem Spor, Ukrayna Kayak, Ukrayna, Caner Acemoğulları, Karpatlar Caner, Bukovel Caner, Bukovel Türk Otel

 

GALERİ

[Not a valid template]

  

Bukovel, Bukovel Türk, Karpatlar, Ukrayna Extrem Spor, Ukrayna Kayak, Ukrayna, Caner Acemoğulları, Karpatlar Caner, Bukovel Caner, Bukovel Türk Otel 

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

Bir yorum

  1. Avatar

    Bukovel de güven ve huzur içinde geçirebileceğiniz harika bir tatilin adresi Caner Acemoğulları ailesi de kendi de harika insanlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »