Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Karpatlara Gitme Zamanı Şehirden Uzaklaşmak

Karpatlara Gitme Zamanı Şehirden Uzaklaşmak

Karpatlara Gitme Zamanı, Mayıs Ayı Yeni Bitti ve Yaz Ayları başladı. Bugün 1 Haziran ve Yeşilin İncisi Karpatlara gitmek için Size bazı sebepler vereceğiz. Extrem Severler, Sırt Çantasını Almış Gezginler, Yeni Keşifler Peşinde Gezenler, Rahat Bir Nefes almak Yaşadığının farkına varmak isteyenler, Şehirden Uzaklaşmak Bir Kaç Gün Yeşilin Kucağına gitme vakti geldi diyenler için Neden Karpatlar? Yaremçe Karpatlar için En çok önerilen rotalardan biridir. Akan Nehir, Balık Tesisleri, Rafting, Bisiklet, ATV, Jeep, Ata Binebileceğiniz ve daha sayamadığımız bir çok aktivite sizi bekliyor. termal olarak yararlanabileceğiniz bir çok seçeneği şuan saymıyoruz bile... Oteller Hakkında Bilgi almak isterseniz Kapatların En Seçkinleri -…

Genel Bakış

Süper..!

Özet : Karpatlar Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: 4.2 ( 2 oy)

Karpatlara Gitme Zamanı, Mayıs Ayı Yeni Bitti ve Yaz Ayları başladı. Bugün 1 Haziran ve Yeşilin İncisi Karpatlara gitmek için Size bazı sebepler vereceğiz. Extrem Severler, Sırt Çantasını Almış Gezginler, Yeni Keşifler Peşinde Gezenler, Rahat Bir Nefes almak Yaşadığının farkına varmak isteyenler, Şehirden Uzaklaşmak Bir Kaç Gün Yeşilin Kucağına gitme vakti geldi diyenler için Neden Karpatlar?

Yaremçe Karpatlar için En çok önerilen rotalardan biridir. Akan Nehir, Balık Tesisleri, Rafting, Bisiklet, ATV, Jeep, Ata Binebileceğiniz ve daha sayamadığımız bir çok aktivite sizi bekliyor. termal olarak yararlanabileceğiniz bir çok seçeneği şuan saymıyoruz bile…

Oteller Hakkında Bilgi almak isterseniz Kapatların En SeçkinleriBukovel Türk Hotel 

Karpatlara Gitme Zamanı Şehirden Uzaklaşmak

5 Hektarlık Alan içerisinde kurulu Volerny çiftliğin ‘de doğal şartlar içinde bir yürüyüş yapabilirsiniz. Yaban Domuzu, Geyik, Karaca, Kartal, ve bir çok hayvan çeşidi burda görebilir ve besleyebilirsiniz. 

Karpatlara Gitme Zamanı, Ukrayna Karpatlar, Bukovel ne zaman gidilir, Karpatlar a ne zaman gidilir, yazın karpatlara gidilir mi, Ukrayna doğa harikaları

Foto.: kamendvor.nethouse.ua

Pitoresk Yolu Üzerinde ki, Prut Nehrinin Kollarından biri olan Zhonka Nehri’nin yolu üzerindeki “Kızın Gözyaşları” adını verdikleri Şelayi Görebilirsiniz. Berrak ve Buz Gibi Keskin Suyu Size Memleketi Hatırlatacak… 

LvivHaber_Karpatlar14

Foto.: guide.karpaty.ua

Şelale Üzerindeki Yaya Köprüsüne Çıkabilir. Eşsiz Manzaranın Doyasıya Tadını Çıkarabilirisiniz. 

LvivHaber_Karpatlar17

Foto.: Natalia Kiblyuk

Efsanevi bir hikaye sahip Dovusha Yoluna Gidebilirsiniz. Kayın, Köknar, Ardıç ağaçlarının kapladığı gizemli yolda eğer bir rehberle gitmişseniz size Mağaraları ve Gizli Hazinelerin olduğu bu tarihi yerde geçen hikayeleri anlatmaya başlayacaktır. 

LvivHaber_Karpatlar03

Foto.: anderver.livejournal.com

Karpatlar Ulusal Tabiatı, Dovbush yolu üzerindeki Kayalığa çıktığınızda çocukluğumuzdan beri anlatılan Film Kahramanlarının Fantastik düyasına gelmiş gibi hissedebilirsiniz. Bir çok Patika ve Rotayı buradan gözlemleyebilirsiniz. Muhteşem bir manzara, Mağaralar, Taş Heykeller, Bilgi Panoları 4km boyunca uzanır. 

LvivHaber_Karpatlar06

Foto.: anderver.livejournal.com

Tırmanış Rotalarından Biri Makovytsya Dağı, 984m yükseklikte Dağın Zirvesine ulaştığınızda Sizi Prut köyü ve çevresindeki eşsiz panoromik manzara bekliyor olacak. aşağı indiğinizde bir çok restoran ve dinlenme tesisi sizi bekliyor olacak…

LvivHaber_Karpatlar07

Foto.: yaremche3000.wordpress.com

İyi bir rehber ile safarinize çıkmışsanız Yaremçe Mikuliçin ‘den farklı rotalar ile zirveye yolculuk yapabilir. Alternatif araçlardan yararlanabilirsiniz. 

LvivHaber_Karpatlar12

Foto.: guide.karpaty.ua

Yaremçe Ahşap Kilisesini ziyaret edebilir, Etnoğrafik Ekoloji Müzesini Görebilir, Antik ve Minyatür müzelerinde tarihe bir yolculuk yapabilirsiniz. 

2061 metre yüksekliği ile Ukrayna’nın en yüksek dağı Hoverla ‘ya çıkmak için iyi bir rehberden yararlanabilir yada Doyednatys ‘dan çıkışlı tur gruplarına katılabilirsiniz. 

LvivHaber_Karpatlar15

 Foto.: shaleni-mandry.net

Turizm Merkezi Zaroslyak, Yaremçe ‘den 50 km. uzaklıkta Rahat bir giyim ve spor ayakkabılar dığında özel bir ekipmana sahip olmadan gezinizi yapabilirsiniz. Mayıs ayında ziyaret edecek olursanız karla karşılaşmanız muhtemel haziran ayı ile birlikte kendini eşsiz yeşil örtüsüne kavuşur ve Oksijen seviyesini ölçemedik ama baş döndürücü seviyede olduğunu göreceksiniz.

Karpatlara Gitme Zamanı, Ukrayna Karpatlar, Bukovel ne zaman gidilir, Karpatlar a ne zaman gidilir, yazın karpatlara gidilir mi, Ukrayna doğa harikaları

Foto.: kyslynskyy / Depositphotos

Tırmanışınızın ardından bir çok alanı gözlemleyebilirsiniz. Bir yanınızda Karadağlar, Hoverla, Pip Ivani Gorgany Zvitdy 1539m yükseklikte, Ormanlık Doğal Yolları ve aşağınızda kalan yerleşim yerlerinin büyüleyici manzarasına tanıklık edebilirsiniz.

LvivHaber_Karpatlar05

Foto.: nadiya-v.livejournal.com

Farklı yollardan 13km boyunca süren yolculuğunuzun sonunda Kukule, Voronenko dağına yapacağınız bir ziyarette doğa ayaklarınızın altında can bulduğuna şahitlik edebilirisniz. 

LvivHaber_Karpatlar01

Foto.: guide.karpaty.ua

Yaremçe, Mikuliçinden Berry Dağına 1216 metre yüksekliğe bir tırmanış gerçekleştirip Chornogory ve Gorgany Bölgelerini gözlemleyebilirsiniz yada Yaremçe Yamyoni rotası ile 1467 metre yükseklikteki Yavirnyk – Gorgan dağına bir tırmanış gerçekleştirebilirsiniz.

LvivHaber_Karpatlar02

Foto.: hotel-sk.com.ua.

Hutsuly vadisinde ev üretimi peynirlerin yapıldığı yerleri görebilir, Ünlü mantarından tada bilir. Yöreye özgü meyve ve sebzelerden alabilirsiniz.

LvivHaber_Karpatlar13

Foto.: hotel-sk.com.ua

Dağa tırmanmak istemezsenizde bir çok deneyim yaşayabilir, Anı ve Fotoğraf biriktirebilirsiniz. Tek Seyahat ediyorsanız, belirli rotaların ve Güvenlikli alanların dışına çıkmadan önce bölgede iken iyi bilgi edinmeyi göz ardı etmeyiniz. Bölgede Hutsul, Macar, Romen, Polonya ve Ukrayna mutfağının bir çok çeşidini görebilir ve tada bilirsiniz. geniş bir mutfak yelpazesine sahip bölge doğal ürünleriyle, Restoran ve Kafeler deki büyük kalabalık sizi çekecektir. 

LvivHaber_Karpatlar04

Foto.: timolina / Depositphotos

yiyeceklerin yanında bizim en çok hoşumuza giden şeylerin yanında yaremçe mikuliçinde bulunan bira fabrikası oldu. Bölgeye giderseniz bu yerel bira fabrikasına uğramanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Peki Nerede kalmalıyım.  Kapatların En SeçkinleriBukovel Türk Hotel 

Bir çok seçeniğiniz bulunmaktadır. Biz bir türk işletmecinin ailesi ile birlikte işlettiği pansiyon tarzı şiirin bir yrde kalmayı tercih ettik bölgeyi hem daha iyi tanıyabilmek hemde güzel bir rehber edinmek için böyle bir tercihte bulunduk.

LvivHaber_Karpatlar09

Foto.: typical.if.ua

Fiyatlar Nasıl ?

Tercih ettiğiniz konaklama noktasına göre Otel, Motel, Pansiyon, Bir çok alternatifiniz bulunmaktadır. güncel fiyat listeleri için karpatlar ile oluşturduğunuz yazıların linklerini sizlerle paylaştık. facebook veya resmi web siteleri üzerinden birebir işletme sahiplerine ulaşarak fiyatlar ve hizmetler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Karpatlara Gitme Zamanı, Ukrayna Karpatlar, Bukovel ne zaman gidilir, Karpatlar a ne zaman gidilir, yazın karpatlara gidilir mi, Ukrayna doğa harikaları

Foto.: clashot / Depositphotos

Karpatlara Gitme Zamanı – Karpatlara Gitme Zamanı – Karpatlara Gitme Zamanı, Karpatlara Gitme Zamanı, Karpatlar, Bukovel, Türk, Yaremçe, İvano Frankvosk, Travel, Extrem, Gezi, Travel, Nereler Görülmeli, Nasıl Gidilir, Lviv, Lviv Haber, Haberleri, En Son Haber, Haberler, Karpatlara Gitme Zamanı, Ukrayna Karpatlar, Bukovel ne zaman gidilir, Karpatlar a ne zaman gidilir, yazın karpatlara gidilir mi, Ukrayna doğa harikaları

Hakkında GuSTaVo

12 yorum

 1. Karpatlara Nasıl Gidilir?

 2. Eşimle Karpatlara gitmek istiyoruz. Bukovel de Bir Türk Oteli Varmış. Güvenli mi? Ukrayna da Türklerin bir çoğunun Dolandırıcı Olduğunu Duyduk da

  • Tatsız olayları biz de duyuyor ve üzülüyoruz. Fakat bunun yanında gerçekten tanıştığınıza çok memnun olduğunuz insanlarda orda aileleriyle güzel işler yapıyor. Ukrayna Halkı misafir perver dir. Fakat herkes gibi onlarda da güven problemi vardır. Bunu kısa zamanda aşacağınızı düşünüyoruz. Sizlere Karpatlar için çok memnun kalacağınız bir yeri öneriyoruz. http://www.lvivhaber.com/bukovel-turk-karpatlar/

 3. Bilgiler Çok Güzel Gerçekten iyi bir iş yapıyorsunuz. Tebrikler…

 4. Karpatlara uzun süre dir gitmeyi düşünüyoruz. Yaz aylarında gidemedik kışın hangi dönem de gitmek daha güzel olur?

 5. Bir ara bende gitmek istiyorum çok duydum Karpatları siteniz de çok güzel yazılar hazırlamışsınız. konuyla ilgili tebrikler…

 6. Karpatlara bi biz gidemedik Ternopil de yaşıyorum. En kısa zaman da bir sefer yapmamız şart gibi.

 7. Yılın Her zamanı farklı bir güzelliği var. Ukrayna da nereye gitmeli sorusuna güzel bir seçenek olmuş. Kesinlikle Karpatlar çok güzel görülmeye değer bir yer.

 8. Ukrayna ‘nın en güzel doğal park alanlarından biri gitmek isteyenlere önerim Bukovel Türk de Caner olacaktır.

 9. Bukovel Türk ve Karpatlar, Size önerim bölge de bir çok otel var. Bütçenize göre değerlendirin fakat normal bir bütçeyle en keyifli gezi bukovel Türk de yaşanır.

 10. Ukrayna ‘nın batısında yer alan bu güzel bölgeyi Bahar aylarında veya Sonbahar aylarında kesinlikle görmenizi tavsiye ederim. Eşsiz bir güzelliğe sahip. Karpatlar doğasıyla geleneksel havasıyla çok güzel bir yer

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Ukrayna Düğün Kültürü

Ukrayna Düğün Kültürü, Sizleri Bu yazımda biraz daha merak edilen bir konu ile ...

Translate »