Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / La Scala Stanislaw Skarbek Tiyatrosu

La Scala Stanislaw Skarbek Tiyatrosu

La Scala Stanislaw Skarbek Tiyatrosu, Stanislaw SKARBEK 'in 28 Mart 1842 'de kapılarını açtığı Tiyatro 'nun ilk ismi "Galiçya" La Scala (Aşağı Milan, Dresden Mahkeme Tiyatrosu)  olarak kayda geçer. Avrupa 'nın üçüncü büyük tiyatrosu özelliğindedir. La Scala Stanislaw Skarbek Tiyatrosu | Lviv Haber Stanislaw SKARBEK 'in 28 Mart 1842 'de kapılarını açtığı Tiyatro 'nun ilk ismi "Galiçya" La Scala (Aşağı Milan, Dresden Mahkeme Tiyatrosu)  olarak kayda geçer. Avrupa 'nın üçüncü büyük tiyatrosu özelliğindedir. İlk Tiyatro Gösterisi Avusturyalı Oyun yazarı olan Hrilpartsera 'nın "Rüya Gibi Bir Hayat" oyunu ile sergilenmiştir. Kurucusunun soy ismini taşıyan Skarbek tiyatro Toprak Sahibi ve Zengin…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Lviv Tarihi

Kullanıcı Oylaması: 3.75 ( 1 oy)

La Scala Stanislaw Skarbek Tiyatrosu, Stanislaw SKARBEK ‘in 28 Mart 1842 ‘de kapılarını açtığı Tiyatro ‘nun ilk ismi “Galiçya” La Scala (Aşağı Milan, Dresden Mahkeme Tiyatrosu)  olarak kayda geçer. Avrupa ‘nın üçüncü büyük tiyatrosu özelliğindedir.

La Scala Stanislaw Skarbek Tiyatrosu | Lviv Haber

La Scala Stanislaw Skarbek Tiyatrosu, Lviv Tiyatro, Lviv Sanat, Lviv Art, Lviv Sanat Merkezleri, Lviv Gösteri Merkezleri, Lviv Tiyatroları

Stanislaw SKARBEK ‘in 28 Mart 1842 ‘de kapılarını açtığı Tiyatro ‘nun ilk ismi “Galiçya” La Scala (Aşağı Milan, Dresden Mahkeme Tiyatrosu)  olarak kayda geçer. Avrupa ‘nın üçüncü büyük tiyatrosu özelliğindedir.
İlk Tiyatro Gösterisi Avusturyalı Oyun yazarı olan Hrilpartsera ‘nın “Rüya Gibi Bir Hayat” oyunu ile sergilenmiştir.
Kurucusunun soy ismini taşıyan Skarbek tiyatro Toprak Sahibi ve Zengin olan Nikolaev Sharbek ‘in katkılarıyla hayata geçirilmiştir. Sonradan Skarbek Tiyatro yönetmenliği eğitimi olarak bu alanda oyunlar hazırlamıştır.

Stanislaw Skarbek | Lviv Haber

Stanislaw Skarbek | Lviv Haber

Ortası Çukur Kalacak şekilde ve U biçimindeki Misafir ağırlama alanı ile 1460 koltuğa sahip olan tiyatro 95,45X76,25 m ‘lik bir alanı kaplamaktadır.
1892 yılında dönem de yaşanan nedenlerden dolayı tiyatro binası farklı amaçlar ile kullanılır. Sharbek ‘in malı olmaktan çıkan tiyatro binası 1900 -1939 arasında Filarmoni olarak ev sahipliği yapmış, sinema olarak ta hizmet vermiştir. 1944 yılı itibari ile burda kurulan sanatsal topluluğun adına Zankovetska topluluğu ismi verilmiştir. 

GALERİ

La Scala Stanislaw Skarbek Tiyatrosu | Lviv Haber

[Not a valid template]


Kaynak.: photo-lviv.in.ua Foto.: Taras VALKO  – La Scala Stanislaw Skarbek Tiyatrosu, Lviv Tiyatro, Lviv Sanat, Lviv Art, Lviv Sanat Merkezleri, Lviv Gösteri Merkezleri, Lviv Tiyatroları

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »