Anasayfa / Lviv Top List / 3 Gün için Lviv / Lviv Arsenal Silah Müzesi

Lviv Arsenal Silah Müzesi

Lviv Arsenal Silah Müzesi, Eski dönemler de bölge de yaşayan bir çok insanın medeniyetlerine ışık tutan tarihi bir müze, mutlaka gezmelisiniz. Lviv Arsenal Silah Müzesi | Lviv Haber Lviv Arsenal Silah Müzesi - Lviv Arsenal Museum of Weapons Adres.:  Sokak Pidval’na, 5 - 5, Pidval’na Street Şehir cephaneliği olarak bilinen Arsenal Silah Müzesi – XVII. yüzyılın Bölge Savunma Binası olarak geçmektedir. "Mutlu bir Şehir Barış Zamanında Gelecekteki Güvenliği Hakkında Endişe Edebilir." Yazan Tarihi Bina 'nın kapılarını araladıktan sonra içeride sizi Çok Eski Zamanlardan günümüze taşınan Silah ve Eşyaları görebilirsiniz.  Şehir Savunması için Silah imalatı ve Cephane üretim ve Depolama işlemleri için kullanılan…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Lviv Silah Müzesi

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Lviv Arsenal Silah Müzesi, Eski dönemler de bölge de yaşayan bir çok insanın medeniyetlerine ışık tutan tarihi bir müze, mutlaka gezmelisiniz.

Lviv Arsenal Silah Müzesi | Lviv Haber


Lviv Arsenal Silah Müzesi, Lviv Arsenal Museum of Weapons, Lviv Müzeleri, Lviv Tarihi Yerler, Lviv Silah Müzesi, Lviv Arsenal


Lviv Arsenal Silah Müzesi – Lviv Arsenal Museum of Weapons

Adres.:  Sokak Pidval’na, 5 – 5, Pidval’na Street

Şehir cephaneliği olarak bilinen Arsenal Silah Müzesi – XVII. yüzyılın Bölge Savunma Binası olarak geçmektedir. “Mutlu bir Şehir Barış Zamanında Gelecekteki Güvenliği Hakkında Endişe Edebilir.” Yazan Tarihi Bina ‘nın kapılarını araladıktan sonra içeride sizi Çok Eski Zamanlardan günümüze taşınan Silah ve Eşyaları görebilirsiniz. 

Şehir Savunması için Silah imalatı ve Cephane üretim ve Depolama işlemleri için kullanılan Bina Rönesans Döneminin izlerini taşımaktadır. XVIII. yüzyılda Bodrumunda Ukrayna Kazaklarının Esirleri Tuttuğu yerde bugün Şehire Gelen Misafirlere Müzik dinletisi ile bir cafe ortamı yaratılmıştır.  

Kaza-matların biri işkence Odası Olarak kullanıyormuş ve Şehir Celladının evi burasıymış.

Bu Tarihi Bina 1981 yılında Müzeye Çevrilerek Döneme Işık Tutan Silah ve eşyalar sergilenmektedir. Müze de Orta Çağ Askeri ve Halk Giyiminden Orjinal Ateşli Silahlar, Kılıçlar, Tüfekler, Toplar, Mermi Kovanı ve Çekirdekler, Dönemin Savaşlarında bölgede Savaşan Avrupa, Asya ve Afrika ‘lı insanlara ait Eşyalar görebilirsiniz. Dönemin Savaş mitolojisine, Aşka, ihanetlere, kanunlara, Adet, Gelenek ve Dini inançlara Işık tutan, Dönemin Yaşam Tarzını Gözler önüne seren mistik yapıya sahip Arsenal Silah Müzesini Görmeden Geçmeyin. 

Önerilerimiz.:

 Lviv Şehrini Ne kadar uzun bir süre için ziyaret etsenizde Gerçekten Şehrin Mistik Dokusunu Keşfetmek için daha fazla uzun bir zamana ihtiyacınız olacak, Fakat Lviv şehrine kısa bir süre içinde olsa geldiyseniz. Gitmeden kesinlikle ziyaret edin diyebileceğim Arsenal Silah Müzesi Rynok Meydanınından yukarı doğru  ilerleyen şehir tranwaylarını takip ederseniz 2 dk ‘lık yürüme mesafesinde ve Gerçekten ilginizi çekeceğini düşünyorum.

Müzenin Hemen Girişinde Bulunan Hediyelik Eşya Dükkanına uğramadan geçmeyin. Lviv Şehrinden Yanınıza Küçük bir hatıra Hediyesi Almak isteyebilirsiniz.


GALERİ

[Not a valid template]

 VİDEO


Lviv Arsenal Silah Müzesi, Lviv Arsenal Museum of Weapons, Lviv Müzeleri, Lviv Tarihi Yerler, Lviv Silah Müzesi, Lviv Arsenal

Hakkında Ivanka Yv

Ivanka Yv

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »