Anasayfa / Lviv Top List / 24 Saat için Lviv / Lviv City Hall – Lviv Belediye Binası

Lviv City Hall – Lviv Belediye Binası

Lviv City Hall, Lviv Belediye Binası Kulesi Şehri Merkezin üstünden gözlemlemek için harika bir yer, her mevsim ayrı bir güzel manzara sizi bekliyor.

Lviv City Hall – Lviv Belediye Binası | Lviv Haber

Lviv City Hall, Lviv Belediye Binası, Lviv Kuş Bakışı, Lvov Merkezi, Lviv i nerden yukarıdan göre bilirim, Lviv Gözlem Kulesine Nasıl Çıkılır

Lviv City Hall – Lviv Belediye Binası

Adres.:  Pazar Meydanı,1 – Lvivska Ratusha 1.Rynok Square Try To Overcome The 408 Steps Ans See Lviv From The Highest Central Point!

Lviv Belediyesi — Lviv Bölgesi idari binası Lviv ’in Kalbi Rynok Meydanın tam merkezini işgal ediyor.

Belediye ‘nin Bulunduğu Bina Tarih boyunca Şehrin Yönetim Merkezi Oldu. Bugün ise Lviv Belediye Kurulunun Konağı yapılmış. Lviv Belediyesi Ukrayna ‘nın En Yüksek Belediyesi Olma Özelliği Taşıyor

1851 yılında Tadilat gören Belediye Gözlem kulesini bu tarih itibari ile ziyaretçilere açmıştır. 

Belediye ‘nin içinden çıkabildiğiniz gözlem kulesinin Yerden Yüksekliği 65 Metre ‘dir. Kule ‘den Enfes Lviv Mimarisini Gözlemlemek için 408 Basamak çıkmanız gerekiyor. 

Bina Tarihi bir yapı olduğu için UNESCO Tarafından da korunmaktadır. Lviv Belediye Binası Buraya Tırmanmak biraz zor gibi görünse de Zafer Noktasına ulaştığınızda Sizi Etkisi Altına Alacak Eşsiz Manzara ‘nın büyüsüne kapılacaksınız. Aşıklar Gözlem Tepesinde Birbirleri için dilekte bulunurken, Romantik Anların Keyfini Çıkarıyorlar. 

Viyana ‘da 160 yıldan daha uzun bir süre önce üretilen Antik Çanlı Saati Görebilirsiniz. Bu Saat Yüzyıllardır Çalışır Durumda dır. ve Yerli yaşayanlar için Zamanı bildirir.

Eski Zamanlarda Yerli Halkın Buraya çıkmasına izin verilmez sadece Keşişler Çıkabilirmiş. Bunun Sebebinde Orta Çağ Batıl inançları bulunmaktadır. Saate Şeytanın Yerleşebileceğine dair bir inanç olduğu ve sadece Keşiş Ana Şehir Saatini kurtarabileceği ve Doğru Zamanın Devam Etmesini sağlayabileceğine inanılan bir inanç varmış. 

Önerilerimiz.:

Lviv ‘i ziyaretiniz de Zamanınız Küçük bir dilimini buraya ayırmanızı öneririm. Biraz çıkışı zorlu gibi görünse de Başta dediğimiz gibi Lviv ‘i ziyaretiniz de bir çok Anın;

“Tadı Yolunda, Aşkı ise Sonunda Saklı”

Lviv ‘e Aşık olacağınız Eşsiz Manzarayı Kaçırmamanız Dileğiyle…


 

GALERİ

[Not a valid template]

 VİDEO


Lviv City Hall, Lviv Belediye Binası, Lviv Kuş Bakışı, Lvov Merkezi, Lviv i nerden yukarıdan göre bilirim, Lviv Gözlem Kulesine Nasıl Çıkılır

Hakkında Ivanka Yv

Ivanka Yv

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »