Anasayfa / Lviv Top List / 24 Saat için Lviv / Lviv de Neler Yapmalısınız

Lviv de Neler Yapmalısınız

Lviv de Neler Yapmalısınız,  Arnavut Kaldırımlı Tarihi sokaklar eşsiz bir coğrafya, Kafe ve restoranlar peki Lviv 'e yapmayı planladığınız geziniz de neler yapmalısınız... sizlere bir yol haritası çize bilmeniz için ipuçları vereceğiz. Tamamiyle Şehrin Ruhunu hissedip, yapılması gerekenlerin beyninizde canlanacağı bir yazıya hazırsanız başlayalım. Lviv de Neler Yapmalısınız | Lviv Haber Arnavut Kaldırımlı Tarihi sokaklar eşsiz bir coğrafya, Kafe ve restoranlar peki Lviv 'e yapmayı planladığınız geziniz de neler yapmalısınız... sizlere bir yol haritası çize bilmeniz için ipuçları vereceğiz. Tamamiyle Şehrin Ruhunu hissedip, yapılması gerekenlerin beyninizde canlanacağı bir yazıya hazırsanız başlayalım. Hisset ve Yaşa Orta Çağ 'da bir şehirdesiniz...  …

Genel Bakış

Süper..!

Özet : Lviv Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: 4.25 ( 4 oy)

Lviv de Neler Yapmalısınız,  Arnavut Kaldırımlı Tarihi sokaklar eşsiz bir coğrafya, Kafe ve restoranlar peki Lviv ‘e yapmayı planladığınız geziniz de neler yapmalısınız… sizlere bir yol haritası çize bilmeniz için ipuçları vereceğiz. Tamamiyle Şehrin Ruhunu hissedip, yapılması gerekenlerin beyninizde canlanacağı bir yazıya hazırsanız başlayalım.

Lviv de Neler Yapmalısınız | Lviv Haber

Arnavut Kaldırımlı Tarihi sokaklar eşsiz bir coğrafya, Kafe ve restoranlar peki Lviv ‘e yapmayı planladığınız geziniz de neler yapmalısınız… sizlere bir yol haritası çize bilmeniz için ipuçları vereceğiz. Tamamiyle Şehrin Ruhunu hissedip, yapılması gerekenlerin beyninizde canlanacağı bir yazıya hazırsanız başlayalım.

Hisset ve Yaşa Orta Çağ ‘da bir şehirdesiniz…    Bir Bakışta Lviv

Lviv de Neler Yapmalısınız, Lviv de nereye gidilir, Lviv ne yenir. Lviv de nereler görülmelidir, Lviv Gezi Rehber, Lviv de ne var, Ukrayna Lviv

1. Tramvay Gezisi

Lviv de Neler Yapmalısınız, Lviv de nereye gidilir, Lviv ne yenir. Lviv de nereler görülmelidir, Lviv Gezi Rehber, Lviv de ne var, Ukrayna Lviv

Bir Şehri tanımanın en iyi yollarından biri kaybolmak, yürümek ve farkında olmaktır. Sizi bir adım daha yormadan genel olarak lviv ‘i öğrenmeniz için tramvay ile şehri gezmenizi öneriyoruz. yağmurlu veya soğuk ve karlı bir günde lviv deyseniz. Bunu kesinlikle denemelisiniz. Tramvay penceresinde rüya gibi bir travel sizi bekliyor.

Tramvay Hatları ile ilgili bilgi için Tıklayınız…

Troleybüs Hatları ile ilgili bilgi için Tıklayınız…

2. Kahve Kokusu ve Lviv

neyapmali_03

Sizi en çok cezbedecek olan kokulardan biri şüpesiz ki kahve kokusu birbirinden farklı mekanlarda özgün tarzda hazırlanan kahveler ruhunu şımartmaya yetecektir. Özellikle bir şehri tanımak ve anlamak için sabah erken saatlerde kalkan biri iseniz. inanılmaz kahve aromalarının kokusu sizi kendisine çekecektir.

Size bir Önerimiz var Lviv GloryCafe…

3. Gizemli Adresleri Bulmak

neyapmali_04

Lviv de bir çok kişininde ilgisini çeken önceki döneme ait gizemli adres levhaları dikkatinizi çekecektir. çözmeyi başarırsanız sizi ilginç yerlere çıkaracaktır. şifreyi çözen hazineyi alır.

4. Lviv City Hall

neyapmali_05

Lviv ‘in en merkezi yerinde konumlanmış olan Belediye binasının  “Lviv City Hall” içerisinden çıkılan ukrayna ‘nın en yüksek kulesine tırmana bilir ve şehrin eşsiz manzarasını gözlemleyebilirsiniz.

5. Lviv Opera Theatre

neyapmali_06

Seyahatiniz boyunca programınız içerisine alacağınız diğer bir etkinliğiniz ise Şehrin Kalbini oluşturan Lviv National Academic theatre of opera and Ballet Binasını ziyaret etmeniz ve Gösterilerden birine bilet alarak bu güzelliği yaşamınız olacaktır. Bu şehrin ruhu bu binadan doğmaktadır. Şifrelerini çözmek için ilk adımı atmalısınız. Bu bina ile ilgili araştırmalarımız bittikten sonra kaynakları ile birlikte bir yazı hazırlayacağız.

6. Lviv Castle Hill

neyapmali_07

Enerjiniz yerinde ve hava tırmanmak için uygunsa hiç durmayın. Şehrin en yüksek noktası Lviv Yüksek Sarayı sizi bekliyor. Muhteşem panomorik bir manzara, sevgiliniz ve termosunuzdaki sıcak kahve ile unutulmaz anları yakalaya bilirsiniz.

7. Estetik ve antik bir kafe de Yemek Keyfi

neyapmali_08

Mavi Şişe Altında isminde 1686 yıllarında açılan Avrupa’nın en eski işletmelerinde yemek yiyebilirsiniz. Otantik bir iç mimariye sahip cafe de keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

8. Lviv Bira Müzesi

neyapmali_09

300 yıl içerisinde evrim geçiren bira çeşitleriyle lezzetli bir yemek şöleni sizi bekliyor. Damak zevkinize bütün yönleriyle hitap eden ve alternatif lezzetlerin sizde yaratacağı yeni kültürle keyifli bir keşif yapabilirsiniz.

Sizin için Hazırladığımız 5 Özel GastroPub yazımız için Tıklayınız…

9. Galiçya’nın En Pahalı Restoranı

neyapmali_10

Masonların gizemli yaşam stillerini deneyimleye bileceğiniz Mason Retoranı, sürprizler le dolu sizi bekliyor. Batı Ukrayna Galiçya ‘nın En Pahalı Restoranı olarak bilinen işletmemiz Rynok Meydanı Belediye Karşısındadır. 

Ayrıntılı Bilgi için Tıklayınız…

10. Şehrin Simgesi Aslan Heykelleri

Lviv_Efsanevi_Gerçekler01

Hayvanların kralı olarak bildiğimiz Aslan Figürünü Şehrin Temsilcisi olarak göreceksiniz. 4000 ‘den fazla heykelin bulunduğu lviv ‘de bir çok yerde aslan heykelleriyle fotoğraf çektirebilirsiniz.

11. Dünya ‘nın Göbeğini Ziyaret

 neyapmali_11

Yeryüzünün Göbeğinin Lviv ‘de olduğu efsaneler arasında yer almıştır. bunun için hesaplanan noktada göbek şeklinde bir heykel bulunmaktadır. Antik şehrin sokaklarında gezerken ayağınızın takılmamasına dikkat edin.

12. Masoch Kafe

neyapmali_12

Lviv Masoch Cafe,  Leopold fon Zaher-Mazoh tarafından kaleme alınan Mazoşizm hakkındaki erotik eserlerini konu alarak kendine konsept oluşturan Cafe şehri ziyaret eden turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. Turistlerin ilgisini çeken erotizm konseptli kafe ziyaret edilebilecek ilginç yerler arasındadır.

Ayrıntılı Bilgi için Tıklayınız…

13. Efsaneler Evi – House of Legends

neyapmali_13

Lviv de konusunu geçmişte yaşanmış olay ve ilginç ailelerden alan konseptlere sahip bir çok kafe, Bar veya Restoran bulunmaktadır. Burda amaç tematik olarak geçmiş dönemin ilginç olayları birlikte miras kalan neslerin bulunduğu bir ortamda sunum yapmak, bunlardan en ilgi çekici olanlar ise Şehrin Bacacısı olarak bilinen Dim Legends Restoran ‘dır. Bacasında sizi şapkalı baca açıcı beklemektedir. şapkasına bozuk para atarak dilekte bulunabilirsiniz. Sizi bekleyen süprizler bununla bitmiyor devamı mı onu siz keşfetmelisiniz.

Ayrıntılı Bilgi için Tıklayınız…

14. Zindandaki Hayaleti Ziyaret edin.

neyapmali_14

Gerçek adı; Garnizon tapınağı St. Peter ve Paul Havarileri veya Lviv ’de Jesuit (cizvit) kilisesi olarak bilinir. Lviv St Peter ve Paul Kilisesi Tapınak olarak 1610–1630 yıllarında mimar Cizvit Tarikatını “Dzhakono Briano” tarafından inşa edilmiş. Kilisenin arka tarafından giriş açılan zindanlara inerek döneme ait kalıntıları inceleyebilirsiniz. Efsaneye göre Siyah Monk ismiyle bilinen hayalet hala o zindanlarda gezmektedir. ses çıkarmamaya özen gösterin.

Ayrıntılı Bilgi için Tıklayınız…

15. Lviv Gece Turizmine Katılın.

neyapmali_15

Gündüz olduğu kadar geceleri de hareketli olan lviv sokaklarında bir çok alternatif sizi beklemektedir. Gece düzenlenen Ateş gösterilerini izleyebilir. Eğlence mekanlarını dolaşabilir, veya turla birlikte Lviv Lychakiv Cemetery (Mezarlığa)  yapılan ziyarete katılabilirsiniz. Esrarengiz hikayelerle dolu bir gece sizi bekliyor.

16. Noel de Katedral Ziyareti

neyapmali_16

Lviv ‘e yapacağınız ziyaret soğuk olsa da ilginç gösterimlerle dolu bir Noel zamanına dek geliyorsa, size önerimiz 24 Aralık Gecesi ile başlayan ve 25 Aralık gün boyu süren bölge halkının katılımının yüksek olduğu kilise de düzenlenen ayinleri izleminiz olacaktır. tarihten bu yana değişik çoğrafyalarda oluşan insan gelenek görenek ve dini inançlarının bir seromisini burda canlı olarak izleyebilirsiniz.

17. Kış Ayları ve Paten Pisti

neyapmali_17

Her mevsim için ayrı bir güzelliğe ve aktivite akımına tanık olacağınız lviv ‘de hayat 24 saat devam ediyor. kış aylarında yaptığınız bir gezinizde size önerimiz hemen Rynok Meydanın da belediye ‘nin arka kısmına gelen yerde kurulan devasa paten pistinde sevgiliniz, eşiniz, arkadaşlarınız ile birlikte açık hava da paten deneyimi yaşamanız olacaktır.

18. Geçmişe yönelik Kitap ve Objeler

neyapmali_18

Gittiğimiz yabancı ülke ve şehirlerde oraya özgün bir şeyleri hatıra olarak almak isteriz. Sizler için alternatiflerden biri Bit Pazarı Eski Kitaplar, Avusturya-Macaristan dönemine ait sikkeler, madalyonlar bir çok ürün sizin için küçük bir hatıra oluşturabilecek değişik eşyalardan birini alabilirsiniz yada bu eski yaşanılmış lığın şahit i olabilirsiniz.

19. Hatıra Bir Şeyler Satın Almak

neyapmali_19

Şehir Merkezinde bir çok hediyelik eşya dükkanı gezebilirsiniz. Benim için basma kalıbın dışında daha değerli olan emekçilerin elinden çıkan ürünler oldu. bunun için Opera Theatre ‘ın önünde ona bakarken Sağdaki binanın arkasında kalan biraz daha yöresel halkın ürettiklerini sattığı bir pazar bulunmaktadır. oraya bakabilirsiniz.

 

yapılması gerekenler bununla bitmiyor ama ilk aklıma gelenleri sizlerle paylaşmak istedim. bu yazımızın devamını bekleyin. kim bilir belki siz bir yazı kaleme almak istersiniz. bize facebook hesabımız üzerinden yazabilirsiniz. paylaşmak istediğiniz şeyleri sizin adınızla yayınlamak isteriz.

Kaynak.: ProLviv – Lviv de Neler Yapmalısınız – Lviv de Neler Yapmalısınız – Lviv de Neler Yapmalısınız, Lviv de Neler Yapmalısınız, Lviv de nereye gidilir, Lviv ne yenir. Lviv de nereler görülmelidir, Lviv Gezi Rehber, Lviv de ne var, Ukrayna Lviv

Hakkında HmmT AYDs

Lviv Haber Genel Koordinatörü

27 yorum

 1. Harika Bir yazı olmuş Gezi Planımızı yapmıştık ama bu Yazınızı görünce planımızda değişiklikler yaptık. ilk baktığımız da yazıya çok kısa zannettik ama sayfaların geçişleri hemen alt kısım daymış. 🙂

 2. Lviv de Gezilecek Yerler ile ilgili güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık.

 3. Lviv de yapılacaklar listemize yeni fikirler eklememizi sağladı. Yazı çok güzel olmuş.

 4. Biz de lviv de nereleri görsek diye araştırma yapıyorduk. Eşim işteyken incelemiş sitenizi bana mesaj attı bir bak istersen diye ilk olarak ne yalan söyleyeyim pek umursamadım. çünkü hep gece hayatı ile dolu siteler olduğu için sizin sitenizinde böyle olduğunu düşündüm. fakat sitenizi incelediğim de resmen Sitenize ve Lviv ‘e aşık oldum. Süpersiniz iki ülke kültürü için harika bir iş yapıyorsunuz Bozulmayın Lütfen..

 5. Lviv Haber, Gerçekten Çok iyisiniz.

 6. Pozitif anlayışlı haber yaklaşımınız. Dünya sizinle daha güzel bir yer. İyi ki varsınız. Kucak Dolusu Sevgiler…

 7. Lviv de 5 günlük geziye ne sığar. Dolulu geçirmeye çalıştık. atladığımız onlarca şey olmuş. Web siteniz aracılığıyla yeni bir çok şey öğrendik. Eşimle bir kez daha gitme planımız var. paylaşımlarınızdan not aldığım bir çok yeri ve işletmeyi mutlaka ziyaret edecem…

 8. Süper bir yazı olmuş. Lviv de neler yapabiliriz. Bize çok güzel bir liste oluşturma da siteniz çok yardımcı oldu. Başarılarınızın devamını dilerim Lviv Haber ailesi.

 9. Lviv de Masoch Kafe ye uğrayın

 10. Bence Bir Sabah Baçevski restoran da kahvaltı edin. yukarı taraf ta Dominik katedrali ve yan tarafında tarih müzesi var. görmelisiniz. merkeze doğra inerken eczane müzesini görüp Lviv belediyesinin yan tarafında köşe de Lviv kahve fabrikası var. madenini görmeyi unutmayın. sonra içeriden bahçe tarzı bir yere çıkıyor. Cam tavanlı bir dilim kek ve kahve ile güzel bir ara olur.

 11. Lviv Ivano Franko Üniversitesiyle merkez arasında ara bir sokak var. çok güzel bir yer. burada ki kafelerin birinde güzel bir öğlen arası verebilirsiniz.

 12. Lviv de Etnoğrafya müzesini görmeyi ihmal etmeyin. Lyaçkiv Mezarlığı da gerçekten görülmesi gereken yerler arasında…

 13. Yazınız çok güzel sayenizde lviv gitmeden lviv yaşamış oldık çok teşekürler

 14. lviv üzerine oldukça kaliteli bir içerik olmuş. Yazınız için teşekkürler.

 15. Lviv için Harika öneriler. Emeğinize sağlık Lviv Haber

 16. Lviv seyahatimizden sonra yaptığım bir araştırma ile siteniz ile karşılaştım. Önceden göremediğim için üzgünüm çok değerli bilgiler paylaşmışsınız. Şehir çok hoşumuza gitti. Bir sonraki gidişimiz için eşsiz bilgiler edindik kaçırdığımız bir çok şey olmuş. Çok güzel bir siteniz var. Emeğinize sağlık Lviv Haber ekibi…

 17. Lviv ve Ukrayna hakkında inanılmaz güzel içeriklere sahip siteniz çok güzel.
  Harika bir iş yaptığınızı belirtmek isterim. Eşimle ziyaretimiz de Şehre aşık olduk çok güzel.
  yazılarınızı ilgiyle inceledik ve çok güzel teşekkürler…

 18. Lviv Haberin konu olarak belirlediği ve şehir hakkında yazdığı yazılar gerçekten takdir edilmesi gereken şeyler. Şehir çok güzel, farklı bir çağa yolculuk yapmak gibi. Kesinlikle gidilip görülmesi gerektiğini düşünenlerdenim.

 19. Harika bir Lviv Rehberi, Bir şehre aşık olan biri bu kadar bilgiyi paylaşa bilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »