Anasayfa / Lviv Top List / 3 Gün için Lviv / Lviv Dominican Church – Dominik Katedrali – St. Yevharıstii Tapınağı

Lviv Dominican Church – Dominik Katedrali – St. Yevharıstii Tapınağı

Lviv Dominican Church, Dominik Katedrali, Şehrin ibadet mekanlarının çok olduğunu söylemiştik. BUnlardan en görkemlileri arasında yer alan Dominik Katedralini görmeden geçmeyin.

Lviv Dominican Church | Lviv Haber
Dominik Katedrali – St. Yevharıstii Tapınağı

Lviv Dominican Church, Lviv Dominik Katedrali, - Yevharıstii Tapınağı, Lviv Kiliseleri, Lviv Katedral, Lviv ibadethane, Lviv de görülmesi gereken yerler

Lviv Dominican Church – Dominik Katedrali – St. Yevharıstii Tapınağı

Adres.:  Muzejna Meydanı,1 – 1,Muzejna Square

Dominiklilerin Ukrayna Topraklarında ilk kurulan Katolik Tarikatı olarak bilinmektedir. 

Macaristan Prensesi Constance (Konstansia)  Prens Aslan (Lev) ile evlendikten sonra ülke genelinde yasa çıkarılmış ve Kralın dinine geçme zorunululuğu getirilmiş — ortodoksluk. Ama prenses bunu yapmıyor ve katolik kalıyor. Onu inancı için çok üzülmüş ve onun isteği üzerine gotik tarzda kilise inşa edilmiş. Çevresinden bazı insanlar Constanceyi (Konstansia) dinlememiş ve Prensese destek vermişlerdir.

Bu bir başlangıç olmuş ve Güçlü Bir Dominik Tarikatı Lviv ‘de oluşmuştur. XVIII. yüzyılın ortalarında Gotik Miamriye sahip olan Kilise Yıkılmış, 1749 yılında Barok Tarzında Muhteşem bir Katedral Jan de Witt tarafından inşa edilmiştir. Şimdi ise hemen Dominic Kilisesi Yanında bulunan “Dinin Tarih Müzesi” Bulunmaktadır. Rum Katolik St. Yevharıstii Tapınağı olarak Dini bir Yer olarak hizmet vermektedir.

Dominik Katedrali Barok Mimarisinin En Güzel Örneklerinden biridir. Lviv ‘de Eşsiz Mimarisi ile görülmesi gereken mistik izler taşıyan Tapınak sizi Hayrete Düşürecek Etkileyicilikte dir. 

Giriş Kapısının Hemen Üzerinde Şu Şekilde Yazar;

“SOLI DEO HONOR ET GLORIA”“Sadece Allah ’a Şan ve Şeref” — Güçlü Dominik Tarikatı.

İçeriye girdiğiniz de Salonda, Pencerenin üzerinde Dominik Sembolü dikkatinizi çekecektir — Kitap üzerinde Ağzında Meşale Yanan Yatan Köpek figürü ibadet edilen Tapınağın mistizmini havaya verirken. Altın ve Bej içerisindeki Tören ve tumturaklı Dominik Katedralinin enteriyörü büyüleyici ve Asil bir duruş sergiler. AKşamları ise  Dominik Katedralı Işıklandırması rengarenk bir renk şölenine döner.

Önerilerimiz.:

Lviv Şehrini Ziyaretiniz de Orta Çağın Mistik Mimari ve tarzını En iyi Anlayacağınız yerlerden biri Kiliseler dir. Şehirde bir iki tane Kilise ve yapılan Aktivitileri Gözlemledikten Sonra Müzelerde Döneme Ait Eşyaları incelerken Dönemin Ruhunu Hissedeceğinizi söylemek mümkün…

GALERİ

[Not a valid template]

VİDEO

 

 

Lviv Dominican Church, Lviv Dominik Katedrali, – Yevharıstii Tapınağı, Lviv Kiliseleri, Lviv Katedral, Lviv ibadethane, Lviv de görülmesi gereken yerler

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »