Anasayfa / Lviv Top List / 24 Saat için Lviv / Lviv e Gitmek için 12 Neden

Lviv e Gitmek için 12 Neden

Lviv e Gitmek için 12 Neden, Neden Lviv Sorusunun Cevabını arayan ve yeni yerleri keşfetmeyi seven herkes için size lviv e gitmek için 12 neden sayabiliriz. L'viv (ilbav), Lemberg, Lwów, Leopolis, Lviv, Україна, ЛЬВІВ, Львов gibi tarih boyunca değişik olarak adlandırılan Lviv şehri 760 yıl önce 1266 yılında Lev 'in oğlu Lviv Polonya, Avusturya - Macaristan ve Sovyetler Birliği tarafından işgal altında kalan şehirin Danilo Halytskyi tarafından kurulduğu bilinmektedir. Lviv e Gitmek için 12 Neden | Lviv Haber L'viv (ilbav), Lemberg, Lwów, Leopolis, Lviv, Україна, ЛЬВІВ, Львов gibi tarih boyunca değişik olarak adlandırılan Lviv şehri 760 yıl önce 1266 yılında Lev 'in oğlu Lviv Polonya,…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Lvive Gidilir mi?

Kullanıcı Oylaması: 3.75 ( 1 oy)

Lviv e Gitmek için 12 Neden, Neden Lviv Sorusunun Cevabını arayan ve yeni yerleri keşfetmeyi seven herkes için size lviv e gitmek için 12 neden sayabiliriz. L’viv (ilbav), Lemberg, Lwów, Leopolis, Lviv, Україна, ЛЬВІВ, Львов gibi tarih boyunca değişik olarak adlandırılan Lviv şehri 760 yıl önce 1266 yılında Lev ‘in oğlu Lviv Polonya, Avusturya – Macaristan ve Sovyetler Birliği tarafından işgal altında kalan şehirin Danilo Halytskyi tarafından kurulduğu bilinmektedir.

Lviv e Gitmek için 12 Neden | Lviv Haber

Lviv e Gitmek için 12 Neden, Ukrayna Lviv, Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Neden Lviv, Lviv de Ne Var, Lviv de Nereleri Görmeli, Lviv güzel bir yer mi, Lviv Gece,

L’viv (ilbav), Lemberg, Lwów, Leopolis, Lviv, Україна, ЛЬВІВ, Львов gibi tarih boyunca değişik olarak adlandırılan Lviv şehri 760 yıl önce 1266 yılında Lev ‘in oğlu Lviv Polonya, Avusturya – Macaristan ve Sovyetler Birliği tarafından işgal altında kalan şehirin Danilo Halytskyi tarafından kurulduğu bilinmektedir. Savaş yılları, İşgaller, Silahlı ayaklanmalar, Sürgünler, Lviv ‘in tarihindeki derin izleri oluşturmaktadır. Fakat bugün lviv ‘in bu kültür zenginliğini verende geçmişindeki gerçeklerdir. Batı ukrayna için Avusturya, Polonya ve Ukrayna savaşında Danilo Halytskyi Almanya ‘ya kaçar ve Sovyet birliğinin eline geçtiğinde ise idam edilir. Bugün Ukrayna Topraklarında Tarihi misyonuna devam eden Lviv Şehri Ukrayna’nın %55 ‘den fazla Antik ve Kültürel mirasını taşımaktadır. 

Lviv Güvenli mi?

Lviv Ukrayna ‘nın en batısında Polonya Sınırında ve Galiçya Bölgesinin Tüm Güzelliklerini Barındırmaktadır. Son dönemde haberlerden de aşina olduğumuz Güzel Ülke Ukrayna’nın En Doğusunda yaşanan Ülke Güvenliği ile ilgili olaylara 1000 km. uzaklıktadır Lviv ‘e yapacağınız seyahat planlarını bu tip nedenlerle iptal etmemelisiniz. Lviv Güvenlik ekipleri Turistlerin rahat bir şekilde tatil yapabilmeleri için 7 / 24 hizmet vermektedir. 

Neden Lviv ‘i Gezmek için Tercih Etmeliyim.?

Orta06

Bunun Nedenlerini sizler için araştırdık. Kimi için eğlence kimi için Dünya’nın bir kopyası, Kimilerine göre Yeni Prag, Kimine göre Ukrayna Kültür Başkenti, Seyahat planınız içerisine neden lviv ‘i almalısınız başlıklar halinde inceleye bilirsiniz.
Vizesiz olarak ziyaret edebileceğiniz Lviv Şehri Son anlaşmalarla birlikte karşılıklı olarak 90 günü kadar kalma izni veriyor. 

1.Dünya Üzerindeki Tarihi Gizli Bir Hazine – Yeni Prag

Ukrayna Lviv Bir Çok Devletin Tarih Boyunca Sınırları içinde kalan Lviv, Tarihin Sayfalarına yerleşmiş Bir çok olayı barındırır. Mistik Atmosfere sahip şehir merkezi Binaları, Şehirleşme anlayışı ile orta Avrupa Ülkelerinin Turizm Merkezlerinden olan bir çok Şehriyle birlikte Gösterilmeye başlamıştır. Bu şehirlerden artı yanı ise daha ucuz bir turizmin kapısını açmasıdır. Yeni Prag olarak anılmaya başlayan şehir EURO 2012 Futbol maçlarında Almanya ve Danimarka gibi birçok ülkenin maçlarına ev sahipliği yapmıştır.
Prag, Krakow, Budapeşte gibi turzim merkezli şehirler gibi tarihi öneme sahip olan Lviv şehri yakın bir gelecekte adından daha da çok söz ettireceğe benziyor. Küçük bir şehre sanki dünya ‘yı sığdırmışlarda Dünya Lviv ‘in sınırları ile çizilmiş gibi hissedeceksiniz.

Lviv ‘e Neden görmeliyim? sorusuna verebileceğimiz ilk cevap.

   

2. Avrupa’nın En Ucuz Turizm Kenti Seçildi.

Orta08

 Yeme içme gibi ihtiyaçların olabildiğince sosyal fiyatlarda olması Lviv Şehrini Cazibe merkezi haline getiriyor. Yurt dışında tarihi bir kent görmek istiyor ve Belirli bir Bütçenin üzerine çıkamıyorsanız. Lviv Turizm anlayışı size bir çok seçeneği beraberinde getiriyor. Şehre yapacağınız bir ziyarette bir çok aktivite ye katılırken alternatif seçenekler ile konaklama ve yeme içme seçeneklerini kullanabilirsiniz. 

Ukrayna Ekonomisindeki dalgalanma bu sektörde hissedilir durumda fakat diğer para birimleri karşısında şuan için biraz düşük kalan değeri rahat bir gezi imkanı sunuyor. 

Türk Parası karşısındaki durumunu google a 1 uah yazıp güncel kur hakkında bilgi alabilirsiniz.

3. Avrupa’ya En Yakın İpek Yolu için Kültürel Turizm Merkezi

Ukrayna Lviv ‘den Polonya ‘ya geçişin çok kolay olduğunu biliyor muydunuz. Bunu Türkiye İnterrail tutkunları için yazıyorum. Lviv ‘de yapacağınız bir ziyaretten sonra Avrupa ‘ya geçmek isterseniz. En Bütçeye zarar vermeyen yollardan biri lviv ‘dir. Türkiye ‘den Lviv ‘e uygun uçak bileti ile gelip Şehri Keşfettikten Sonra Senin için Tekrar geri döneceğim yalanlarıyla kendinizi kandırıp Salya Sümük Krakow Treniyle Polonya ‘ya geçebilirsiniz. Lviv ‘in ortalama olarak sınıra uzaklığı 70 km. dir
Günün ilk ışıkları ile birlikte 06:00 Treniyle Avrupa yolculuğunuza başlayabilir Doğayla birlikte güne merhaba diyebilirsiniz. 
 
Uçak Seferleri ise.: Tarifeli olarak İstanbula 3 uçuşu bulunmaktadır. Ukrayna Havayolu da yaz aylarına özel direk uçuş listesine almıştır. 
 
Direk uçuşlar listesinde.: Varşova, Münih, Viyana, Roma, Venedik, Prag ve İstanbul bulunmaktadır.
Neden Lviv Sorumuza şöyle diyebiliriz.  Neden Avrupa gezisinin başlangıç noktası Lviv Olmasın?

4.Hayata ve Yaşamaya Tekrar Aşık Olacaksınız, Sizin için Otantik bir Seçenek Sunuyor.

Lviv e Gitmek için 12 Neden, Ukrayna Lviv, Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Neden Lviv, Lviv de Ne Var, Lviv de Nereleri Görmeli, Lviv güzel bir yer mi, Lviv Gece,

Ortaçağ Mistik atmosferine kapılacağınız şehrin Tüm Tarihi binaları UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır. Avusturya – Macaristan döneminden kalan saraylar, Polonya, Doğu Avrupa Kültürünün bütün izleri, Manastırlar, Şehri gezerken göreceğiniz Aşıklar. Sizi Zaman yolculuğuna çıkarıp Bozulmamışlığı arındırılmış insan yaşamını Doğayı, Sanatı, Kültürü her saniyesiyle yaşatmayı sağlayacak olan bu güzel şehir hayatın içindeki küçük süprizleri farketmenizi sağlayacak. Eğlenirken yıllarca özlemini çektiğiniz duygular sizde tatlı bir hüzün oluşturacak, adım adım kaybettiğinizi düşündüğünüz bütün duygular tekrar sizde can bulacak. 

Her santimetre karesinde tarih yatan bir şehirin bozulmamış mimarisi sizi hayalerinizin ülkesinde olduğunuzu hissettirecek, peki kaybettiğinizi düşündüğünüz duygularınızla tekrar karşılaşmaya hazır mısınız.  Aşk, Tutku ve yaşamaya dair hayatınızda değer ne varsa bütün yansımaları sizi bekliyor.  Hala ne duruyorsunuz Bilet programlarına bakmanın vakti gelmedi mi..?  
Lviv ‘den aldığımız Ruh ile Tadı yolunda Aşkı Sonunda bir gezi sizi bekliyor. 

   

5.Kahve Severlerin Gurmeye Dönüşeceği Şehir Lviv

Lviv e Gitmek için 12 Neden, Ukrayna Lviv, Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Neden Lviv, Lviv de Ne Var, Lviv de Nereleri Görmeli, Lviv güzel bir yer mi, Lviv Gece,

17. Yüzyıla kadar uzandığı söylenen köklü bir Kahve Geleneği bulunan Şehir de Kahve tutkunlarının biribirinden değişik tatları bulabilecekleri yöreye özgü kahve evleri bulunmaktadır.  Burda edineceğiniz kahve kültürü ile ilgili sertifika sahibi olurken, Artık bir Kahve Gurmesi olabilirsiniz. Kafeler de yöresel lezzetlerin sunulduğu Turta ve keklerin yanında değişik illüzyonlar ile hazırlanan kahveleri deneyebilir. Sevdikleriniz için hediyeler alabilirsiniz. 

6. Açık Hava Mimarlık Müzesi

 
 Lviv Gotik tarzda binalar, Rönesans Dönemini yansıtan  Barok Tarzı binaları ile UNESCO, Dünya Kültür Mirası Listesi’ne (10 Aralık 1998 IKOMOS Kyoto22 oturumunda) almıştır. Şehir de 68 Adet müze bulunmaktadır. Geçmiş döneme ait Sanat Harikası bir mezarlık bulunmaktadır. Ortaçağ Avrupa mimarisine sahip olan şehir Pazar Yerinde Yer alan binalarının değişik mimari özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Bu mimari güzelliği gezerken her anında fotoğrafınız olsun isteyeceksiniz Bunun için yedek pil taşımayı unutmayın.

7.Lviv Yıl Boyunca 50 ‘den Fazla Festivale Ev Sahipliği Yapıyor

Lviv_AlfaJazzFest_Orta1

yıl içerisinde elliden fazla festivale ev sahipliği yapan Lviv Şehrinde halka açık olarak düzenlenen festivallerin hepsine ücretsiz olarak katılabilirsiniz. 

Festival Haberleri için Tıklayınız…

8. Özgün tarzda inşa edilmiş Konforlu ve Uygun Fiyatlı Konaklama Seçenekleri

Kavalier_Butik_Otel_Orta2

 Bir çok konaklama seçeniğiniz bulunmaktadır sizler için bu konuyu hızla araştırıyor. Oteller, Hosteller ve daha farklı konaklama çeşitlerinin olduğu çeşitli seçenekleri inceliyoruz. 

Lviv Konaklama Araştırmalarımız ile ilgili haberler için Tıklayınız…

Her dönem ayrı bir festivale ve etkinliğe ev sahipliği yapan lviv şehrinde ev veya Otel de bir oda kiralamak için booking, airbnb gibi sitelerden faydalanabilirsiniz. 

   

9. Damak Tadınıza Hitap edecek Bin Bir Çeşit Lezzet

Lviv e Gitmek için 12 Neden, Ukrayna Lviv, Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Neden Lviv, Lviv de Ne Var, Lviv de Nereleri Görmeli, Lviv güzel bir yer mi, Lviv Gece,

Verimli Ukrayna Topraklarında yetişen Ürünlerin Derin Lezzet Kültürüne Sahip Usta Ellerde Can Bulan Birbirinden farklı Lezzetlerini deneye bilirsiniz. Lviv ‘de Dünya Mutfaklarına Ait değişik konseptlerde Restoran bulabilirsiniz. Fiyatların Çok uygun olması sebebiyle Et ve Balık Türlerinden birbirinden lezzetli seçimlerle Dünya ve Yöresel yemeklerden tadarak yemek kültürünüzü genişletebilirsiniz. 

Lezzet Durakları için Tıklayınız…

Hünerli ellerle Sevgi dolu hazırlanan menülerin zenginliği sizi Dünya üzerindeki Cennetin nimetlerini tadma imkanı veriyor.  Gürcü Mutfağından, Polonya, italyan, Yahudi, Ukrayna ve Türk Mutfağından sunumları deneye bilirsiniz.  

10. Kültürel ve Sanatsal Aktivite

Lviv e Gitmek için 12 Neden, Ukrayna Lviv, Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Neden Lviv, Lviv de Ne Var, Lviv de Nereleri Görmeli, Lviv güzel bir yer mi, Lviv Gece,

Hafta ‘nın neredeyse her günü Şehir de Müzikal ve Tiyatro gösterileri bulunmaktadır. Lviv Opera Theatre House yazımızı inceleyiniz. Şehir Tiyatrodu ve diğer gösteri yerlerinde her türlü alanda bir çalışma ile karşılaşabilirsiniz.  

Lviv şehrini uzun bir süre için ziyaret ediyorsanız  size tavsiyemiz yöresel bir düğüne katılmanız dır. 

11. Lviv ‘in Değişik Konsepte Sahip Restoran ve Pub&Cafe Tarzı işletmeleri

Lviv e Gitmek için 12 Neden, Ukrayna Lviv, Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Neden Lviv, Lviv de Ne Var, Lviv de Nereleri Görmeli, Lviv güzel bir yer mi, Lviv Gece,

Yer altında bulunan ilginç bulacağınız 2.nci dünya savaşından kalma eşyaları sergiledikleri Kryjivka ‘yı ziyaret edebilir.  Tarihi Şehir Bacacı sının Efsaneler Evine gidebilir. Lviv El Yapımı Çikolata Fabrikası keşfederek çikolatalar ile kendinizi şımarta bilir. Kahve Madenlerine inerek kahveciliğin atasının evi Lviv Coffee Mining Manufacture  görebilirsiniz. Mazoşizmin öncülerinden Leopold fon Zaher-Mazoh ‘un hatıralarından konsept oluşturulan Мазох Cafe ‘de fantastik anlar yaşayabilirsiniz. Bira tiyatrosu Pravda da  Müzik dinletilerine katılabilirsiniz. Karnımız Açıktı Adalete ve Yiyeceğe ihtiyacımız var diyorsanız Bernard ilk Et ve Adalet Izgara Restoranı ‘na uğramadan geçmeyin.  

Enerji ve Yaratıcılık Dolu Bir Gezi olması Dileğiyle…

12. Sadece El ve Ev Yapımı Hediyelik Eşyalar

Orta16

Ukrayna ‘ya özgü Vişivanka kıyafetleri, İşlemeli Bluzlar, Masa Örtüleri, Tablolar, Paskalya Yumurtaları, Cam İşlemeciliği, El Yapımı Oyuncaklar, Seramik işlemeleri, eski döneme ait eşyalar, takılar vd bir çok hediyelik eşya yı çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. 
Lviv e Gitmek için 12 Neden, Ukrayna Lviv, Lviv, Lviv Gezi Rehberi, Neden Lviv, Lviv de Ne Var, Lviv de Nereleri Görmeli, Lviv güzel bir yer mi, Lviv Gece, Lviv e Gitmek için 12 Neden, Lviv e Gitmek için 12 Neden, Lviv e Gitmek için 12 Neden, Lviv e Gitmek için 12 Neden, Lviv e Gitmek için 12 Neden

Hakkında HmmT AYDs

Lviv Haber Genel Koordinatörü

11 yorum

 1. Neden Ukrayna, Neden Ukrayna ya gitmişken Lviv çok güzel bir yazı olmuş. emeğinize sağlık

 2. Emeğinize Sağlık Lviv ‘e gitmeyi planlayanlar için güzel bir kaynak sitesi olmuşsunuz. başarılarınızın devamını dilerim. Bir çok konuda bilgi edindik.

 3. Yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. İlk gittiğim günden beri Lviv ‘e aşık biriyim. Şehir hakkında ve Ukrayna Kültürü hakkında aralıklarla paylaştığınız kaliteli içeriğe sahip yazılarınız takdire şayan.
  Lviv Haber ekibi olarak başarılarınızın devamını dilerim.

 4. Lviv ve bölgesi ile ilgili paylaşımlarınız çok güzel, Lviv e gitmeden önce kesinlikle sizin siteyi görmeleri lazım. bir çok sosyal paylaşım platformunda yazılarınızı severek paylaştım. Bu güzel bilgilere herkes erişmeli. emeğinize sağlık Lviv Haber

 5. Görülmeye değer harika bir şehir. Gitmek görmek keşfetmek sizde harika duygular uyandıracaktır. Kesinlikle görülmesi gereken yerler listem de yerini aldı.

 6. Neden saymakla bitmez. Neden Lviv derseniz. Bozulmadan gidin çünkü gelecekte burası da bozulacak. Tarihe yolculuğun yanı sıra insan içsel bir yolculağa da çıkıyor Lviv ‘e giderken ayrılmak hüzün verse de böyle bir yerin varlığına şaitlik etmek çok güzel.

 7. Lviv ‘in baştan çıkarıcı güzeliğini keşfetmek isteyenler için çok güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık.

 8. Ukrayna da en görülmesi gereken şehir bence gerçekten çok güzel ama insanlar da bir ön yargı oluşmuş. Türkiyeden gidenlere karşı bu biraz beni rahatsız etti Doğrusu

 9. Ukrayna ‘nın bu güzel şeri Lviv ‘e kattığınız değer gerçekten inanılmaz. Bu şehre aşık olmuş olmalısınız. Gerçekten sizi bu kadar bu şşehre bağlayan şey nedir. Bilmek isterdim. Evet inanılmaz güzel bir şehir ama Genel yoğunlukta kimini ne için gittiğini herkes biliyor. Peki bu neden bu kadar güzel bilgiler harika bir yaklaşım ve daha şehre gitmeden insanları şehre hayran bırakacak bir yaklaşım.
  slogan olarak seçtiğiniz söz bile bunu niteleyen bir yaklaşım içeriyor.
  Nedeni nedir bilmiyorum ama sitenize bayıldım. lvivhaber gibi işler çıkaran bir toplum olma dileğiyle.

 10. Harika bir Lviv tanıtımı olmuş emeğinize sağlık

 11. Dünya da gerçekten görülesi yerler arasında eşimi de götürdüm. Çok beğendi. gerçekten kendine özgü tarihle dolu küçük güzel bir şehir insan gerçekten burada yaşlanmak ister. Lviv Dünya da en güzel şehirler arasında gösterilecek çok güzel bir yer. Turist olarak da olsa görmek yemeklerinden tadıp etkinliklere katılmak çok güzeldi. Ukrayna ‘nın en çok ilgi gören şehirlerinden biri Karpatlar da çok güzel eğer Lviv ‘e gidecek olursanız bence karpatları da görmelisiniz. Doğasıyla eşsiz güzellikleri barındıran bir bölge.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »