Anasayfa / Lviv Top List / 24 Saat için Lviv / Lviv Italian Courtyard

Lviv Italian Courtyard

Lviv Italian Courtyard,  Lviv İtalyan Mahkeme Bahçesi Rönesans döneminin tüm izlerini gözlemleyip tarihe bir yolculuğa çıkacağınız kesinlikle görülmesi gerekenler arasına aldığımız tarihi bina fotoğraflarınız için bulunmaz bir görsele sahip.  Lviv Italian Courtyard - İtalyan Bahçesi | Lviv Haber Adres.:  6, Rynok Square - Pazar Meydanı, 6 - Włoskie podwórko, Rynok Square Entrance Through The Museum     Lviv Rönesans döneminin birçok muhteşem Mimari hazinesini barındıran Muhteşem Taş Mimarisi Müze iki eski evin yerine İtalyan mimar Peter tarafından inşa edilmiştir. Dış Cepesine bakacak olursak Zamanın Kanunlarına göre Rynok Meydanın daki evlerin Dış Cepe Boyunca Dışarı bakan üç pencereden daha fazlasına izin verilmemiş. Zemine…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Lviv Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Lviv Italian Courtyard,  Lviv İtalyan Mahkeme Bahçesi Rönesans döneminin tüm izlerini gözlemleyip tarihe bir yolculuğa çıkacağınız kesinlikle görülmesi gerekenler arasına aldığımız tarihi bina fotoğraflarınız için bulunmaz bir görsele sahip. 

Lviv Italian Courtyard – İtalyan Bahçesi | Lviv Haber

Lviv Italian Courtyard, İtalyan Mahkeme Bahçesi, italyan Verandası, Lviv Görülmesi gereken yerler, Lviv de nerelere gitmeliyim, Lviv en güzel fotoğrafları nerede çekebilirim

Adres.:  6, Rynok Square – Pazar Meydanı, 6 – Włoskie podwórko, Rynok Square
Entrance Through The Museum

    Lviv Rönesans döneminin birçok muhteşem Mimari hazinesini barındıran Muhteşem Taş Mimarisi Müze iki eski evin yerine İtalyan mimar Peter tarafından inşa edilmiştir. Dış Cepesine bakacak olursak Zamanın Kanunlarına göre Rynok Meydanın daki evlerin Dış Cepe Boyunca Dışarı bakan üç pencereden daha fazlasına izin verilmemiş. Zemine girişte bir dükkan olurmuş bunu Eczane veya farklı amaçlardaki dükkanlar için kullanırlarmış, tüccarlara fırsat eşitliği sağlayabilmek için yapıyorlarmış.

girişte Müze için bir bilet aldıktan sonra içerisinin büyüleyici havasına kendinizi bırakabilirsiniz. Mahkeme olarak kullanılan Bahçe Kısmından yukarıya çıktıktan sonra İkinci katta binanın içinden geçişi olan Lviv Tarih Müzesini ziyaret edebilirsiniz.

İtalyan Bahçesi (Verandası) genellikle Kornyakta Sarayı olarakta bilinir. 1580 yılında italyan bir mimar tarafında Konstantin Kornyakt için Rönesans Dönemini yansıtır tarzda inşa edilmiştir. Dönemin En Görkemli ve Zengin saraylarından biri olarak ta bilinir. 

Polonya Kralı Jan Sobieski ikamet ettiği saray, daha sonra bir Kraliyet Konağı olmuştur. Aslen Girit’ten olan Yunan kökenli Constantine Kornyakt 16. yüzyılda Lviv yerleşir. Tüm Karadeniz kıyısı boyunca şarap ticaretini kontrol eden bir tüccardır. Hayır sever ve birçok doğu dillerini konuşabilen deneyimli ve bilge bir adamdır.

Kornyakta sarayı ile bir bütün halini alan İtalyan Mahkeme Bahçesi, Venedik ve Roma Dönemine ait İtalyan Bahçesinin muhteşem atmosferinde inanılmaz dakikalar geçirebilirsiniz. italyan bahçesinde bulunan “Utanç Sütununun” Kalıntılarını görebilir. XVI. Yüzyıldan Kalma Aslan Heykelini inceleyebilir. 1500 ‘lü yıllardan günümüze termonolojik bir akış sırasına alınarak sergilenen ve özenle gelecek nesillere aktarıla bilmek için korunan Antil Mobilya ve Eşyaları görebilirsiniz. 

italyan Bahçesi içerisinde küçük bir restoran da hizmet vermektedir. Tamamiyle Şehir Gürültüsünden arınabilecek şekilde inşa edilen iç Bahçe de birçok konser ve festivaller olmaktadır. Bazen Jazz müziği dinletisi olmaktadır. O günlerden birinde ziyaret ediyorsanız kendinizi Masalsı bir ortamda hissedeceksiniz. 

Kaynak.:  Lviv Tarih Müzesinin Sitesi için Tıklayınız…Önerilerimiz.: 

Lviv ‘e ziyaretinizde Yerleşim olarak Lviv Belediyesinin Hemen Arka Köşesinde yer alan italyan Bahçesini Görülmesi gereken yerler arasında ilk 10 ‘da yerini almıştır.


GALERİ

[Not a valid template]

VİDEO

 


Lviv Italian Courtyard,  İtalyan Mahkeme Bahçesi, italyan Verandası, Lviv Görülmesi gereken yerler, Lviv de nerelere gitmeliyim, Lviv en güzel fotoğrafları nerede çekebilirim, Lviv Italian Courtyard, Lviv Italian Courtyard, Lviv Italian Courtyard,

Hakkında Ivanka Yv

Ivanka Yv

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »