Anasayfa / Lviv Top List / 24 Saat için Lviv / Lviv Kaçırılmaması Gereken 10 Şey

Lviv Kaçırılmaması Gereken 10 Şey

Lviv Kaçırılmaması Gereken 10 Şey, Lviv e gidipte yapmadan dönmeyin diyebileceğimiz en popüler 10 yeri kaleme aldık. Belediye Binasının giriş kapısından itibaren City Hall Levhalarını takip ederek ulaşabileceğiniz. Şehir Merkezi Kulesine Çıkış yolu Peri Masallarında anlatıldığı gibi bir yolculuğa benziyor. 65 Metre uzunluğundaki kuleye ulaşmakiçin 408 adımlık merdivenleri çıkarken kendinizi ortaçağ 'da gibi hissedeceksiniz.  Lviv Kaçırılmaması Gereken 10 Şey | Lviv Haber 1. Şehir Merkezi Kuş Bakışı Görmelisiniz    Belediye Binasının giriş kapısından itibaren City Hall Levhalarını takip ederek ulaşabileceğiniz. Şehir Merkezi Kulesine Çıkış yolu Peri Masallarında anlatıldığı gibi bir yolculuğa benziyor. 65 Metre uzunluğundaki kuleye ulaşmakiçin 408 adımlık merdivenleri çıkarken kendinizi ortaçağ 'da gibi hissedeceksiniz. Orta…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Lviv Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: 4.7 ( 1 oy)

Lviv Kaçırılmaması Gereken 10 Şey, Lviv e gidipte yapmadan dönmeyin diyebileceğimiz en popüler 10 yeri kaleme aldık. Belediye Binasının giriş kapısından itibaren City Hall Levhalarını takip ederek ulaşabileceğiniz. Şehir Merkezi Kulesine Çıkış yolu Peri Masallarında anlatıldığı gibi bir yolculuğa benziyor. 65 Metre uzunluğundaki kuleye ulaşmakiçin 408 adımlık merdivenleri çıkarken kendinizi ortaçağ ‘da gibi hissedeceksiniz. 

Lviv Kaçırılmaması Gereken 10 Şey | Lviv Haber

1. Şehir Merkezi Kuş Bakışı Görmelisiniz

Lviv Kaçırılmaması Gereken 10 Şey  Lviv Kaçırılmaması Gereken 10 Şey

Belediye Binasının giriş kapısından itibaren City Hall Levhalarını takip ederek ulaşabileceğiniz. Şehir Merkezi Kulesine Çıkış yolu Peri Masallarında anlatıldığı gibi bir yolculuğa benziyor. 65 Metre
uzunluğundaki kuleye ulaşmakiçin 408 adımlık merdivenleri çıkarken kendinizi ortaçağ ‘da gibi hissedeceksiniz. 
Orta Avrupa kültüründe olduğu gibi halka zamanı bildirmek için kurulmuş 160yıldan eski olan Çan Mekanizmasını görebilirsiniz. Basamakları aşıp zirveye ulaştığınızda sizi romantik ve büyüleyici olan antikkent manzarası karşılayacak… Gözlerinizi kapatın ve soluğunuzun sesini dinleyin… gözlerinizi açtığınızda bu eşsiz manzaranın ayrıntılarına daha çok varacaksınız…

Adres.: Lviv Belediye Binası – Rynok Meydanı 1 (4 kat).
Ziyaret Saatleri.: Her Gün  09.00 – 17.00

Lviv Gezi Rehberi

2. Brewery Ulusal yerli Üretim Lviv Birasını tatmalısınız.

Lviv_Kacirma03

1715 yılında üretim hayatına başlayan Ukrayna bira markası Brewery ‘in tadına bakmalısınız. Avrupa ‘da bilinen Lviv Birası Geleneksel tariflerle üretilmiş 300 yıllık bir geçmişe sahip Müze konumundaki bu yeri mutlaka ziyaret etmelisiniz.  ve içecekleri tatmalısınız..

Pravda Beer Theatre

3. High Castle Park – Yüksek Saray ‘dan Kuş Bakışı Lviv

Lviv_Kacirma04 Lviv_Kacirma05

Şehir merkezinden de görebileceğiniz Eyfel Kulesine benzeyen ışıklandırılmış. kulenin bulunduğu alan Lviv ‘in en yüksek kalesi olarak geçmektedir. Krivonosa Parkını içine alan çıkış yolu ile ulaşabileceğiniz zirve de sizi Lviv’in Kuş bakışı bir örünümü beklemektedir. Bu Gözlem kulesi Deniz seviyesinden 413 metre yükseklikte bulunup 1869-1900 Lublin Birliğinin 300 yıldönümü şerefine şehire bağışlanmıştır. 1835 yılında tadilat ve çevre düzenlemesi yapılan Arkeolojik öneme sahip  park halkın ziyaretine ve kullanımına açılmıştır.

Adres.: High Castle Park “Lviv ‘in Yüksek Kalesi” – Vul. M Krivonosa
Sabaha Kadar açıktır.

Lviv Yüksek Sarayı

4. Lviv Şehir Festivallerine Katılın.

Lviv_Kacirma06 Lviv_Kacirma07

Lviv’e hangi dönem de ziyaret edecek olursanız olun şehir yıl boyunca süren etkinliklerden biri sizin döneminize dek geliyor olabilir. Festivalleri kutlama sevincine ortak olabilirsiniz.

Festival programlarına bakmak için Tıklayınız…

5. Lviv Çikolata Üretim Yerlerini Ziyaret Edin.

Lviv_Kacirma08 Lviv_Kacirma09

Çikolata ‘nın Lviv ‘deki sınavı Ortaçağa kadar uzanır. Uzun bir Geçmiş ve Geleneğe Sahip olan Çikolata üretimi, yıllar boyunca kendini yenilen bir lezzet anlayışıyla bugün bu güzel şehirde misafirlerin damak zevklerine hitap ediyor. Kaliteli Kakao Çekirdeklerinin Usta ve hünerli ellerde gelenekselleşen tad anlayışının yanı sıra festivaller süresince yeni tadlarında sunumlar şeklinde misafirlere denetilerek farklı lezzetlerin en beğenilenleri ile yeni bir inovasyon doğurmaya çalışıyor. Lviv ‘e yapacağınız ziyaretleriniz de Home Made ürünlerin yapıldığı ve satıldığı çikolata üretim tesislerine uğramalısınız.

HandMade Chocolate Home

6. Lviv Kahve evlerinde Eşsiz Kahve tatlarını Denemelisiniz.

Lviv_Kacirma10 Lviv_Kacirma11

Lviv ‘in Avusturya – Macaristan topraklarında kaldığı yıllara dayanan Kahve kültürü 18. yüzyılında sonlarında Lviv ‘de yaşayan soyluların Kahve ile içkinin tadını daha çok aldıkları keşfetmesi ile Şehir ‘de birçok şekerleme ve kahve dükkanı açılmaya başlar. Popülerliği giderek artan Kahve kültürü bir çeşit sevgi türüne dönüşür. Daha Zengin ve Çeşitli Kahve tatları bu konuda ustaların oluşmasının yolunu açar. Bugün Lviv ‘de Kahve ile ilgili birbirinde ilginç konsepte sahip işletmeler ve üretim tesisi bulunmaktadır. Tarihi Şehir de en keyifli anları yaşamanızı sağlayan kahve sevgisi ve sizi davet eden dinamik kokusu ile geziniz deki anlarınızı daha keyifli hale getiriyor.

Lviv Madencilik İmalatı Kahve Evi

Lviv Coffee Manufacture

7. Lviv Turumpeters Dinlemek

Lviv_Kacirma12

14. Yüzyıla dayanan gelenek Magdeburg Kanunu ile şehire gelir. Topluluk için Kentsel bütünlüğün ifadesi olarak yöneticiler tarafından getirilen dönemin yeniliği bugün kaldığı yerden bir gelenek olarak sürdürülmektedir.

Saat.: Rynok Meydanı, Belediye Binası Önünde Hafta İçi.: 12:00 | Hafta Sonu.: 09:00 – 21:00 ‘e kadar her saat dinleyebilirsiniz.

8. Lviv Şehir Mimarisinin Gizli Bahçelerini Keşfetmelisiniz

Lviv_Kacirma17 Lviv_Kacirma14

Lviv Şehir Merkezini Gezerken Binaların nerdeyse hepsi gizli bir bahçeye açılıyor. Orta Çağ Avrupasının Kültür Mirasından biri olan avlu kültürü Lviv merkezinde çokça karşılaşacağınız bir mirastır. Şehir Merkezinde birbirinden eşsiz konsepte sahip iç avluları keşfetmelisiniz. 

Adres.: Str. Prens Leo, 2

Lviv Italian Courtyard – İtalyan Mahkeme Bahçesi

9. Şehrin Şanslı Ruhu Baca Temizleyiciyi ziyaret etmelisiniz. 

Lviv_Kacirma15 Lviv_Kacirma16

Lviv Şehrinin Ruhunu şehirden ayrılmadan önce üzerinize almak ve Dilek tutmak için House Of Legends ‘i ziyaret etmelisiniz.  Şehir Baca Temizleyicisinin evi olarak bilinen Cafe olarak hizmet veren işletmenin dik merdivenlerini tımanmalı ve baca temizleyicisinin anıtına ulaşmalısınız. Her katı farklı bir konsepte sahip cafe büyük ilgi gören yerler arasında bulunmaktadır. 

Efsaneler Evi – House Of Legends 

10.  Lviv Aslanlar Şehri olarak Anılmaktadır. Peki nelerde aslan figürleri bulabilirsiniz. 

Lviv_Kacirma18 Lviv_Kacirma19

Lviv Aslanlarını bulabileceğiniz yerlerin küçük bir listesi aşağıda verilmiştir. Lviv ‘e yapacağınız ziyaretinizin en önemli kısmı hatıra fotoğraflarıdır. Rynok Meydanı Belediye binası arka kısmında yer alan Aslanlı oturak ve Lviv Yazısı en Bilineni ‘dir. Peki Farklı perspektifler yakalamak isteyenler için adres listemiz.:

 1. Pl. Pazar 1 – пл. Ринок, 1
 2. pl. Pazar 14 “Kameniça’da Venedik” – пл. Ринок, 14 «Венеційська кам’яниця»
 3. Pl. Market 4, “Kara Taş” – пл. Ринок, 4, «Чорна кам’яниця»
 4. st. N 4 – вул. Руська, 4
 5. Sokak. N 8 – вул. Руська, 8
 6. Cadde. Ruska, 20, – вул. Руська, 20
 7. Sokak. Pidvalna 4 – вул. Підвальна, 4
 8. pl. Galiçyaca 10 – пл. Галицька, 10
 9. Cadde. Vol. Romantik, 6 – вул. кн. Романа, 6
 10. Sokak. Galiçya, 11 – вул. Галицька, 11
 11. metrekare. Katedral 1 – пл. Катедральна,1
 12. Pl. Katedral 2 – пл. Катедральна, 2
 13. sq. Pazar 25 – пл. Ринок, 25
 14. Pl. Pazar 28 – пл. Ринок, 28
 15. Pl. Pazar 31 – пл. Ринок, 31
 16. Pl. Pazar 38 – пл. Ринок, 38
 17. Sokak. Ermeni, 7 (kapı) – вул. Вірменська, 7 (брама)
 18. pr. Özgürlük, 12 (Viyana Café) – пр. Свободи, 12 (Віденська кав’ярня)
 19. st. Sich Tüfekçiler, 2 – вул. Січових Стрільців, 2
 20. Sokak. Üniversite 1 (Lviv Üniversitesi) – вул. Університетська, 1 (Львівський національний університет імені Івана Франка)
 21. Pl. Aziz George 5 (ST. George) – пл. св. Юра, 5 (собор св. Юра)
 22. st. Chuprynky 50-52 – вул. Чупринки, 50-52
 23. st. Copernicus 27 – вул. Коперника, 27
 24. Yüksek Kalesi – Високий замок

Lviv Kaçırılmaması Gereken 10 Şey, Lviv kültürel gezi, lviv gezi, Lviv travel, lviv guide, Lviv Gezi Rehberi, Lviv de Görülmesi gereken önemli yerler, Lviv Görmeden Dönme, Lviv, Ukrayna Lviv, Lviv Seyahat Rehberi – Lviv Kaçırılmaması Gereken 10 Şey, Lviv Kaçırılmaması Gereken 10 Şey, Lviv Kaçırılmaması Gereken 10 Şey

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

2 yorum

 1. Avatar

  Lviv de neler yapabilirsiniz. Çok güzel öneriler olmuş. emeğinize sağlık

 2. Avatar

  Lviv e 5 günlük bir gezi şehri değerlendirmek için çok yeterli bir süre bence ve Ukrayna da görebileceğiniz en güzel şehirlerden biridir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »