Anasayfa / Lviv Top List / 5 Gün İçin Lviv / Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi

Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi

Şehir de nerede hangi kilise var. Bu yazımızda sizlere Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi ni oluşturduk. Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi Lviv 'de nerede ne var değerli takipçilerimiz sizler için bu yazımızı Lviv 'de Tarihin Tanıkları ibadet yerlerine ayırdık. Şehir de önünden geçtiğiniz, ne olduğunu bilmediğiniz kiliseleri bu yazımızda tanıya bilir Gezi programınıza bir kaç tanesini ekleyebilirsiniz.  Lviv Dominik Kilisesi Доминиканский монастырь и собор Dominiklilerin Ukrayna Topraklarında ilk kurulan Katolik Tarikatı olarak bilinmektedir.  Macaristan Prensesi Constance (Konstansia)  Prens Aslan (Lev) ile evlendikten sonra ülke genelinde yasa çıkarılmış ve Kralın dinine geçme zorunululuğu getirilmiş — ortodoksluk. Ama prenses bunu yapmıyor ve katolik kalıyor.…

Genel Bakış

Süper..!

Özet : Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: 4.55 ( 2 oy)

Şehir de nerede hangi kilise var. Bu yazımızda sizlere Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi ni oluşturduk.

Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi, Lviv Dominik Kilisesi, Aziz George Katedrali, Lviv Latin Katedrali, Lviv Boim Şapelisi, Lviv Salon - Belediye Binası, Lviv Capuchin Manastırı "Josaphat Kilisesi", Lviv Aziz Nicholas Kilisesi, Lviv Ermeni Katedrali, Lviv Lady Snows Kilisesi, Kutsal Olha ve Elizabeth Kilisesi, St John Baptist Kilisesi , Lviv Varsayım Kilisesi, Cizvit "Aziz Peter ve Paul" Kilisesi, Aziz Martin Kilisesi, Znesinnia Yükseliş Kilisesi, Holy Trinity Kilisesi "Sakramentok Manastırı", Golden Rose Sinagogu Kalıntıları, St. Anna Manastırı ve Kilisesi, Lviv Aziz Andrew Kilisesi, Kampians Şapelisi, Bernardine Kilisesi, Lviv Beis Aaron Yahudi Sinagogu , Benedictine All Saints Kilisesi ve Manastırı, Aziz Paraskeva Kilisesi, St. Michael Kilisesi, Aziz Anthony Kilisesi, Mesih "Kurtarıcı" İsa Kilisesi, Aziz Clement Pope Kilisesi, Nativity Meryem Kilisesi, John Chrysostom Kilisesi, St. Onuphry Kilisesi, Üç Azizler Şapelisi, "Lady Mercy" Şefaat Kilisesi, Aziz Lazarus Kilisesi, Başkalaşım Kilisesi, George ibadethanesi, Svyatomuchenyka Aslan George Kilisesi, Boris ve Gleb Kilisesi, Aziz Paraskeva Kilisesi, "White Lady" Yardım Kilisesi, St. Nicholas Kilisesi, Yükseliş Kilisesi, Vladimir Apostolik Kilisesi, Kutsal Bakire Kilisesi, Şefaat Kilisesi, Karmelit Manastırı ve Kilise, Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi, Lviv kiliseleri, lviv de hangi kiliseler var, lviv tarihi yerleri, lviv de neleri görmeli, Lviv tarihi yerler gezi rehberi,

Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi

Lviv ‘de nerede ne var değerli takipçilerimiz sizler için bu yazımızı Lviv ‘de Tarihin Tanıkları ibadet yerlerine ayırdık. Şehir de önünden geçtiğiniz, ne olduğunu bilmediğiniz kiliseleri bu yazımızda tanıya bilir Gezi programınıza bir kaç tanesini ekleyebilirsiniz. 

Lviv Dominik Kilisesi

Доминиканский монастырь и собор

Доминиканский монастырь и собор

Dominiklilerin Ukrayna Topraklarında ilk kurulan Katolik Tarikatı olarak bilinmektedir.  Macaristan Prensesi Constance (Konstansia)  Prens Aslan (Lev) ile evlendikten sonra ülke genelinde yasa çıkarılmış ve Kralın dinine geçme zorunululuğu getirilmiş — ortodoksluk. Ama prenses bunu yapmıyor ve katolik kalıyor. Onu inancı için çok üzülmüş ve onun isteği üzerine gotik tarzda kilise inşa edilmiş. Çevresinden bazı insanlar Constanceyi (Konstansia) dinlememiş ve Prensese destek vermişlerdir. Bu bir başlangıç olmuş ve Güçlü Bir Dominik Tarikatı Lviv ‘de oluşmuştur. XVIII. yüzyılın ortalarında Gotik Miamriye sahip olan Kilise Yıkılmış, 1749 yılında Barok Tarzında Muhteşem bir Katedral Jan de Witt tarafından inşa edilmiştir. Şimdi ise hemen Dominic Kilisesi Yanında bulunan “Dinin Tarih Müzesi” Bulunmaktadır. Rum Katolik St. Yevharıstii Tapınağı olarak Dini bir Yer olarak hizmet vermektedir.

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Aziz George Katedrali

Aziz George Katedrali

St. Yura Katedrali Lviv ‘in tarihsel gelişiminin simgelerinden biridir. Svyatoyurska Tepesinde bulunan Katedral Eşsiz bir mimariye sahiptir. Barok tarzında inşa edilen Katedral UNESCO Koruma listesinde bulunmaktadır. St. Yura Katedrali dışında bu komplekste 1341 yılına ait Lviv ‘in En eski Çan Kulesi, Metropolitin Odası ve Bir Bahçe Vardır.  Katedralin hemen yamacında XIII. yüzyılda bu yere yerleşen ve Dinsel Ayinleri gerçekleştiren rahip Vasıliy için St. Vasıliy Şapeli inşa edilmiştir. Daha Sonra ise 1744 – 1764 yılları arasında Mimar Bernard Meretin ve Sebastian Fesinger tarafından  St. Yura Katedrali bilinen adıyla St. George Katedralini inşa etmiştir.

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Lviv Latin Katedrali

Lviv Latin Katedrali

Kutsanmış Meryem Varsayım kilisesi Genel olarak Latin Katedrali olarak bilinmektedir. Roma Katolik Kilisesidir. Lviv Pazar Meydanı’nın batı köşesinde bulunmaktadır.

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Lviv Boim Şapelisi

Lviv Boim Şapelisi

Ünlü ve Benzersiz bir Rönesans Anıtı olan Boim’in Şapelisi; Ne Ukrayna Nede Avrupa ’da Aileye ait bu tip yer yoktur Lviv de Tüccarlık yapan Macaristan asıllı George Boim, şarap ticareti sayesinde zengin olmuş ve Ukrayna vatandaşlığını almış daha sonra ise belediye başkanı olarak görev yapmıştır. Boim Ailesine ait şapelisi benzeri görülmemiş bir mimari ile yapılmış, Andrzej Bemer tarafından tasarlanan Bina 1615 yılında ise kutsal bir yer olarak ilan edilmiştir. Şapelin cephesi tamamen Passion ve Aziz Peter ve Paul figürleri içeren taş oymalar kaplıdır. İç dekorasyonda benzer ihtişamı ile dekore edilmiştir. Geleneklere ait çok figürlü kompozisyonlar dolayısıyla bizi geçmişin gerçek insanlarının yüzlerini görmek için zaman mekan kavramlarını değiştiriyor.

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Lviv Salon – Belediye Binası

Lviv Salon - Belediye Binası

ilk belediye binasının Macar kralının oğlu Opole prensi Vladislav tarafında 1372 – 1378 yılları arasında inşa edildiği bilinmektedir. belgelere göre ilk 1381 yılında kullanılmaya başlandığı bilinmektedir. Belediye ‘nin iç tarafından bir ahşap kule kurulmuştur. 1527-1571 Mahkeme ve Ayinlerin yapıldığı yer olarakta hizmet veren binanın kulesi 1491 yılında iki kez yanmıştır. Şehir hakkında bir çok önemli belge de yanarak yok olmuş. 1557 yılında Lviv li Sanatçı Augustine ve Wroclaw dan Mimar Andrew Bemer tarafından Rönesans tarzında tekrar inşa edilmiştir. 4 kadranlı 58 metre yükseklikteki yeni kulesine kavuşan bina Önemli günlerde duyuru için bir Çan eklenmiştir. Bugün şehirin simgelerinden biri haline gelen kule UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır.

Kuleyle ilgili bir de hikaye vardır. 9 Temmuz 1672 ‘de şehrin büyük bir fırtına sarar. bir çok ev ve iş yeri zarar görürken Belediye Binasının Kulesindeki çanda düşer ve kırılır. İnsanlar bunun uğursuzluk olduğuna inanır ve o yılın son baharın da Peter Doroşenko ve Binlerce Türk Ordusu Galiçya ‘nın kapılarına dayanmıştır. Savaşların tekrar başladığı bu dönemle halk bu olayı birleştirdiği bir hikaye’ye dönüştürmüştür   

Lviv Salon - Belediye Binası, Lviv Saat Kulesi, Lviv Çan Kulesi, Lviv Belediye Kulesi

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Lviv Capuchin Manastırı “Josaphat Kilisesi”

Монастир капуцинів (Церква Йосафата), Львів

Lviv Capuchin Manastırı, Josaphat Kilisesi

Zamarstyniv yolu üzerinde yer alan St. Fransis eski kilisesi ‘dir. 1904 yılında ilk defa ahşap olarak yapılan kilise 1927 Josaphat kilisesi olarak tekrar restore edilip yapılmaya başlanır. 5 Ekim 1930 hizmete açılır. Barok ve Gotik tarz da inşa edilen kilise yerel öneme sahip mimari anıtlardan biri olarak gösterilmektedir.  Kilise Lincoln ve Zamarstynivska köşesinde bulunur. Merkezden yürüyerek veya 26 numaralı dolmuşla gidebilirsiniz. 

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Lviv Aziz Nicholas Kilisesi

Церква Святого Миколая, Львів

Lviv Aziz Nicholas Kilisesi, Церква Святого Миколая, Львів

Kentin en eski yapıtlarından biri olan Nicholas Kilisesi Yüksek kalenin yakınında bulunmaktadır. 1264 – 1340 yıllarında yaptırıldığı bilinmektedir. Orijinal şekli günümüze taşınamamıştır. 1623 – 1800 yıllarında tekrar inşa edilir. Burada göreceğiniz eserler Theodore Tironskoho ‘ya ait 17.inci yüzyıldan kalma olduğu belirtiliyor. 

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Lviv Ermeni Katedrali

Вірменський кафедральний собор, Львів

Lviv Ermeni Katedrali, Вірменський кафедральний собор, Львів

Şehir için ünlü tapınaklardan birisidir. İç mimarisinin sizi etkileyeceğini söylemeliyiz. 14. yüzyılın 2.inci yarısıyla birlikte Ermeni topluluğu Lviv de yaşamaya başlar. Ermenilere ait manevi ve kültürel hayatın merkezi mimarı Dorinha tarafından tasarlanan Ermeni Katedralini şehirde görülmesi gerekenler arasına ekleyebilirsiniz.

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Lviv Lady Snows Kilisesi

Костел Марії Сніжної, Львів

Lviv Lady Snows Kilisesi, Костел Марії Сніжної, Львів

14.üncü yüzyıldan daha önce inşa edildiği tahmin edilen şehir merkezine yakın kilisenin bir çok kez restore edildiği ve 17.inci yüzyılda taş olarak inşa edildiği belirtilmektedir. 1890 ise ünlü mimar George Zakharevych kiliseyi yeniden yapılandırmak için ele aldığı kayıtlara geçmiştir. Snows Kilisesi Modern Lady Rum Katolik piskoposluğuna aittir. 

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Kutsal Olha ve Elizabeth Kilisesi

Храм Святих Ольги і Єлизавети, Львів

Kutsal Olha ve Elizabeth Kilisesi, Храм Святих Ольги і Єлизавети, Львів

Şehrin En büyüleyici baş yapıtlarından biri olan Olga ve Elizabeth kilisesi turistlerin de ilgisini çekmektedir. Avusturya-Macaristan İmparatoru Franz Joseph I. inşaat yeri olarak St. George Katedralini gösterdiği sonra ise 50. yılın şerefine atfedilmiş bir anıttır. 1898 yılında İtalyan anarşist Franz Joseph eşi Elisabeth ölür. Kilisenin yapılmasına yaptığı katkılardan dolayı Aziz Elizabeth ismi verilir. 1946 yılında kapatılan katedral savaş dönemin de büyük zarar görür. Ukrayna devleti kilise bağımsızlığı açısından kiliseyi Rum Katolik Kilisesi altına verir. Aziz Olha ve Elizabeth Kilisesi olarak hizmet veren katedral bugün turistlerin büyük ilkesini çekmektedir. 

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

St John Baptist Kilisesi 

Костел Івана Хрестителя “Музей найдавніших пам’яток Львова”

St John Baptist Kilisesi, Костел Івана Хрестителя, Музей найдавніших пам'яток Львова

Şehrin en eski anıtlarından biri olan Kilise St Jhon the Baptist Kilisesi önünde bulunmaktadır. 13 -14 yüzyıllar arasında inşa edildiği düşünülen tapınak neoromanskom tarzını yansıtmaktadır. 

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Lviv Varsayım Kilisesi

Успенська церква, Львів

Lviv Varsayım Kilisesi, Успенська церква, Львів

16 – 17.inci Yüzyıllardan günümüze ulaşmış Rönesans mimarisinin önemli bir anıtıdır. Bir çok binanın birleşimini bu yapıtta görebilirsiniz. Üç Azizler Şapelisi, Kornyakta Kulesiyle bitişiktir. Şehir Merkezine çok yakın bir mesafede yer alan Kilisenin mimarisini inceleyebilirsiniz. 

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Cizvit “Aziz Peter ve Paul” Kilisesi

Костел Святих Петра та Павла (Костел єзуїтів), Львів

Cizvit "Aziz Peter ve Paul" Kilisesi , Костел Святих Петра та Павла (Костел єзуїтів), Львів

Gerçek adı; Garnizon tapınağı St. Peter ve Paul Havarileri veya Lviv ’de Jesuit Lviv cizvit kilisesi olarak bilinir. Lviv St Peter ve Paul Kilisesi Tapınak olarak 1610–1630 yıllarında mimar Cizvit Tarikatını “Dzhakono Briano” tarafından inşa edilmiş. 1946-2011 yılları arasında kilise kitaplar için depo olarak kullanılmış ve V. Stefanika kütüphanesine ait olmuş. Lviv St Peter ve Paul Kilisesi Tapınak olarak 6 Aralık 2011 tarihinde kutsanarak tekrar açılmış. Bunun sebebi ise bundan 20 yıl önce 1991 yılında Ukrayna Silahlı Kuvvetlerini oluşturduları için Ukrayna Rum Katolik Kilisesi olarak kutsanmıştır. Jesuit (Cizvit) Kilisesinin Dış ve İç Mimarisi Eşsiz bir Güzellik Sunmaktadır. Duvarlarda bulunan Dekoratif Kalıpların yanı sıra, Heykeller ve Antik Fresklerle Süslenmiştir. Kilisenin En Göz Alıcı Noktası ise 18. Yüzyıla ait Barok Tarzında Yapılmış olan Mihrabıdır.

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Aziz Martin Kilisesi

Костел Святого Мартина, Львів

Zhovkivska yolu üzerinde Pidzamche sokak ta bulunan Barok tarzı mimariyle inşa edilmiş bir anıttır. 1630 yılında Karmelit tarikatından Aleksander Zborowski Nobles tarafından yaptırılmıştır. İlk olarak ahşap yapılan kilise 1736 – 1753 yılları arasında Mimar Bernard Meretin tarafından Barok tarzında tekrar yapılmıştır. Aziz Martin kilisesinde 18. yuzylda Stroyinskym M. ve L. Mayer boyalı eserleri günümüze ulaşamamıştır. Heykel ve Dekorasyonların bir çoğunu görmeniz mümkün.

Kilise 20. yüzyılda Pentikostallara devredilmiş. 

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Znesinnia Yükseliş Kilisesi

Церква Вознесіння Господнього (Знесіння), Львів

Rum Katolik Kilisesini Trenle seyahat ediyorsanız. Şehrin doğu çıkışında sanayisinin içerisinde yükseldiğini görebilirsiniz. 1602 yılına dayanan tarihinden kalan çok az eserle karşılaş sakta 1857 yılında tekrar inşa edilmiş ve 1901 restorasyon geçirerek hizmete açılmış.

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Lviv Aziz Andrew Kilisesi “Bernardine”

Церква Святого Андрія, Львів

Lviv Aziz Andrew Kilisesi, Bernardine, Церква Святого Андрія, Львів

Lviv St Andrew Church Bernardine Manastırı (St. Andrew şimdi Rum Katolik Kilisesi) Rönesans, etkileyici bir anıt 1600-1630 kalma bir ortaçağ manastırıdır. 17. yüzyıl başlarında inşa edilmiş olmasına rağmen manastırın tarihi, 15. yüzyılın ortalarına kadar gider. hızla mimari stilleri değişen bir dönemde inşa edilmiştir. Lviv, Roma Paul, en önemli üreticisi ona tanıdık Rönesans tarzında 1600 yılında kilisenin inşaatına başlanmış, ancak sanatçının işini bitmeden bırakarak 1618 yılında ölür.

İnşaat alanını görüntülemek için gelen Polonyalı Kralı Sigismund, orijinal fikir çok mütevazı olduğu düşünülen ve nefes kesici bir bina yaratmak için Roma öğrencileri ve İsviçre Ambrosius Prykhylny, Pavlus halefi görevlendirir. En ufak bir oran duygusu bozmayan lüks Mannerist heykel dekoru, bu anıtın en görkemli mirası olan: yirminin üzerinde heykel 17. yüzyılın canlı galerisi oluşturmaktadır. Wroclaw mimar Andrzej Bemer Barok kulesi ve cephe dekorasyonu ile manastır topluluğu tamamlanır. Kilise  18. yüzyılda çok sayıda oyma sunak ile bezenmiştir ve duvarları aynı dönemde kalma orijinalliği korumaktadır.

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Kampians Şapelisi

Каплиця Кампіанів

Latin Katedralinin yanında bulunan Kampians Şapelisi 1619 yılında Rönesans tarzında inşa edilmiştir. Şehrin en değerli anıtlarından biri olan bu yeri bu kadar yakınken görmemek olmaz. Eşsiz Figürleri, Azizlerin Latince incil yazıtlarını ve Kubbe kapağı değerli freskleri görebilirsiniz.

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Lviv Beis Aaron Yahudi Sinagogu 

Синагога Бейс Аарон ве Ісраель, Львів

Tren istasyonunun yakınında bulunan ve 1897 yılında inşa edilen yahudi tapınağında renkli boyamaları, Lüks Avizeleri ve bir çok sanat eserini görebileceğiniz mimari bir yapıt olarak karşımıza çıkıyor. 

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

Üç Azizler Şapelisi

Каплиця Трьох Святителів

Harita da Nasıl Gidebileceğinizi Görmek içinTıklayınız…

 Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi – Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi – Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi – Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi – Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi – Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi – Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi – Lviv Kiliseleri Gezi Rehberi

Hakkında HmmT AYDs

Lviv Haber Genel Koordinatörü

26 yorum

 1. Yura Katedrali ve Bernard Kilisesini görmenizi tavsiye ederim. Dominik Katedralinde ise ihtişamı görebilirsiniz.

 2. Derinlemesi güzel bir çalışma olmuş. 1 ay sonra eşimle birlikte lviv de olacağız. Bir kaç tanesini görmek için belirledik. emeğinize sağlık arkadaşlar…

 3. Hristiyanlar da Ortadoks ve Katolik diye bir ayrım var. Lviv de bir çok kiliseyi gezdim hepsinin ayrı bir iç mimarisi var. ama katolik kiliseleri daha görkemli ortodoks olanlar daha sade olduğunu söyleyebilirim.

 4. Küçücük şehir de ne kadar çok kilise var. Neden böyle?

  • Merhabalar, Şehir Bir çok Ülkenin sınırları içerisinde kaldığı için bir çok topluluk yaşamış. Geçmişte yaşanan savaşları da düşünürsek Orta Çağ dan bu tarafa şehir bir çok kilise inşa edilmiş. Her topluluk kendi ibadet hanesini inşa edince asırlar boyu böyle bir tablo oluşmuş.

 5. Lviv bölgesinde yaşayanlar çok mu dindar?

  • Tamamiyle diyemeyiz. Fakat Geleneklerine sahip çıkıyorlar. Yıl içerisinde Ulusal düzeyde gerçekleşen her etkinlik Ukraynalılar için ayrı bir öneme sahip.

 6. Şehir de görmeden geçmeyin diyebileceğim. Bir kaç kilise var. Dini tarafını bilmiyorum ama görkemli tarihi yapıtlar. Latin katedrali, Andrew Kilisesi, Donimik Katedrali, Yura ve Olga ve Elizabeth Kiliselerinin mimarileri ve iç dekorasyonları çok güzel.

 7. Emeğinize sağlık Lviv Haber ailesi çok güzel bir çalışmaya daha imza atmışsınız…

 8. Her kültürün tarihine yön veren yegane yerler. Ukrayna Lviv içinde baya baya kilise varmış.

 9. Şehrin tarihi buralarda yatıyor. Lviv için turistik bir gezinin en otantik anları fotoğraf çekimi için harika yerler

 10. Şehir merkezinde olan bir kaçını eşimle gezmiştik gerçekten çok güzeldi. tarihin izlerini çok anlamlandıramasak da gerçekten gittiğinizde bir kaçını görmelisiniz.

 11. Lviv tarihini işlemişsiniz resmen şehrin tarihi bu ibadet alanlarında yatıyor. Küçücük şehir de ne kadar çok kilise var.

 12. Lviv ‘i dahayi anlamak için müze ve görebildiğiniz kadar kilise görmelisiniz. Şehrin 1000 yıllık tarihi buralarda yatıyor.

 13. Hristiyanlık Lviv de doğmuş gibi ne kadar çok kilise var.

  • Lviv de bu kadar Kilise olmasının sebebi, farklı toplumların ve bunların içinde farklı mezheplere inanan insanların olması zamanla her toplum kendi ibadet alanını yapmak isteyin. Şehir kiliseler şehri gibi olmuş. Fakat bugün Lviv tarihini anlamanın yolu bu ibadet mekanlarından geçiyor.

 14. Ukrayna Lviv de nerede hangi kilise var tam bir liste olmuş. Siteniz için büyük bir emek harcadığınızı görmek çok güzel. iyi ki böyle bir çalışmaya imza atmışsınız. Ukrayna ve Lviv açısından bölgeye gidecekler için çok güzel bir referans oldunuz.

 15. Gezimiz Gerçekten Harika Geçti. Lviv Haber ‘den edindiğimiz bilgiler. Çok işimize yardı. Lviv e gideceklere tavsiye gitmeden önce Lviv Haberi inceleyin. Lviv hakkında neredeyse herşeyi bulabilirsiniz.

 16. Lviv de Kültürel gezinin 1.nci adresi olan kiliseler Gezinize tarihi bir etkiyi oluşturmak için çok güzel bir seçenek, Lviv geziniz de bu kiliselerden en az 5 tanesini gezmenizi öneririm.

 17. Lviv Gezi rehberiniz Lviv Haber

 18. Tarih meraklılarına önerim. Lviv de Dominik katedralini, Oluşum Kiliselerini görmeleri olacaktır.

 19. Bu kadar Kilisenin küçük bir şehir de ne işi var işin gerçeği anlamadım.

 20. Merhabalar…

  Lviv’e 5-6 kez gitmeme rağmen ne kadar çok yer varmış.. web sitenizi inceleyince daha çok aldım… Çok güzel bir çalışma sergilemişsiniz… Çok büyük bir emek harcanmış, Tek kelimeyle kutlarım….

 21. Merhabalar…

  Çok büyük emeklere harcadığınız her haliyle belli olan böyle bir web sitesi inşa ettiğiniz için sizi kutluyorum. 6-7 kez Lviv e gitmeme rağmen bilmediğimiz görmediğimiz bir çok yer var,,, Sitenizden bir çok insanın faydalanacağını düşünüyorum… Tekrar çok teşekkürler… Facebook gurubumda sitenizi paylaşıp destekleyeceğim…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »