Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Lviv Nesvizh Castle – Svirzh Şatosu

Lviv Nesvizh Castle – Svirzh Şatosu

Lviv Nesvizh Castle, Lviv Bölgesinde Svirzh Köyünde bulunan Nesvizh Şatosu Nehrin kıyısında Romantik anları yaşayabileceğiniz çok güzel bir Doğa Manzarasına Sahiptir. Lviv Nesvizh Castle - Svirzh Şatosu | Lviv Haber Lviv Nesvizh Castle - Svirzh Şatosu Adres.: Svirzh köyü, Lviv bölgesi - Svirzh, Lviv Oblast, Ukrayna, 81225 Lviv Bölgesinde Svirzh Köyünde bulunan Nesvizh Şatosu Nehrin kıyısında Romantik anları yaşayabileceğiniz çok güzel bir Doğa Manzarasına Sahiptir. Minyatür Karpatlar manzarası sunan Svirzh Köyü uzanan Tepe ve Dağlardan oluşmaktadır. Svirzh Şatosu XV. yüzyılında Svirzh prensler tarafından inşa edilmiştir. XVII. Yüzyılda tekrar restorasyon çalışması yapılmış olan Şato da Tarih içerisinde bir çok kez yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya…

Genel Bakış

İyi..!

Özet : Batı Ukrayna Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Lviv Nesvizh Castle, Lviv Bölgesinde Svirzh Köyünde bulunan Nesvizh Şatosu Nehrin kıyısında Romantik anları yaşayabileceğiniz çok güzel bir Doğa Manzarasına Sahiptir.

Lviv Nesvizh Castle – Svirzh Şatosu | Lviv Haber

Lviv Nesvizh Castle, Svirzh Şatosu, Lviv de nereleri görmeli, Lviv Bölgesi Gezi Rehberi, Lviv Şatoları, Lviv Kaleleri, Lviv Gezi Rehberi, Lviv Tarih

Lviv Nesvizh Castle – Svirzh Şatosu

Adres.: Svirzh köyü, Lviv bölgesi – Svirzh, Lviv Oblast, Ukrayna, 81225

Lviv Bölgesinde Svirzh Köyünde bulunan Nesvizh Şatosu Nehrin kıyısında Romantik anları yaşayabileceğiniz çok güzel bir Doğa Manzarasına Sahiptir.

Minyatür Karpatlar manzarası sunan Svirzh Köyü uzanan Tepe ve Dağlardan oluşmaktadır. Svirzh Şatosu XV. yüzyılında Svirzh prensler tarafından inşa edilmiştir.

XVII. Yüzyılda tekrar restorasyon çalışması yapılmış olan Şato da Tarih içerisinde bir çok kez yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştır. 

1648 – 1654 arasında görülen savaşlarda Kazaklar Svirzh Kalesini zaptetmiştir. 1672 yılında Türk Akıncıları Şatoyu ele geçirmiş Dönemin Savaşlarında Savunma amaçlı kullanılan şato da Tarihin Bütün Şahitliğini barındırmaktadır. Diktörgen bir biçim alan Şato da iki bahçe bulunmaktadır. Büyük Bahçe Konut için ayrılırken Küçük Bahçe ise Saray Çalışanlarına ayrılmış. 

Döneme ait işlenmiş Taş modelleri Rönesans döneminden kalan parçalar ve duvarlara işlenen Desenler Tarihi geçişi ortaya koyarken dönemin izlerini görebilmek için büyük ilgi çekmektedir. 

XV. yüzyıla ait olduğuna dair emareler bulunan Bahçedeki Kilise ve Kuyu da ilginizi çekecektir. 

Kale için söylenen efsaneye göre Saray da çalışan bir kız Düşmanların askerlerinden birine Aşık olur. Saldırı altındaki kaleye düşman askerlerinin girebilmesi için kalenin kapılarını açmalarında yardımcı olur. Kale esir düştükten sonra ise Karşı birliğin Lideri Kızı kendilerine de hainlik yapar düşüncesi ile Bahçe deki kuyuya attırır. Svirzh Şatosunun bu yüzden korunduğu ve bugüne kadar taşındığına inanıyorlar.

Önerilerimiz.:

Minyatür Karpatlar manzarası sunan Svirzh Köyü uzanan Tepe ve Dağlarının Eşsiz Görüntüsü ve Svirzh Şatosu XV. yüzyılında Svirzh prensler tarafından inşa edilen kalenin mistik atmosferine yolculuk yapabilirsiniz.

 

GALERİ

[Not a valid template]

 

VİDEO

  


Lviv Nesvizh Castle, Svirzh Şatosu, Lviv de nereleri görmeli, Lviv Bölgesi Gezi Rehberi, Lviv Şatoları, Lviv Kaleleri, Lviv Gezi Rehberi, Lviv Tarih

Hakkında Ivanka Yv

Ivanka Yv

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »