Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Lviv Olesko Castle – Olesko Şatosu

Lviv Olesko Castle – Olesko Şatosu

Lviv Olesko Castle, Olesko Şatosu XVII-XVIII yüzyıllarından kalma Olesko Şatosu Ünlü Mimari bir Anıt olarak günümüze kendisini taşımayı başarmış Ender görülür güzellikte tarihi bir Kaledir. Lviv Olesko Castle - Olesko Şatosu | Lviv Haber Lviv Olesko Castle - Olesko Şatosu Adres.:  Olesko kenti, Lviv bölgesi) Olesko Şatosu XVII-XVIII yüzyıllarından kalma Olesko Şatosu Ünlü Mimari bir Anıt olarak günümüze kendisini taşımayı başarmış Ender görülür güzellikte tarihi bir Kaledir. İlk kuruluş amacı bölge savunması için olsada XV. yüzyılın ikinci yarısından sonra MAGNAT Ailelerinin Rezidansı olarak hizmet vermiştir.  1629 yılında Olesko Şatosunda Polonya 'nın gelecekteki Kralı III. Sobieski doğmuştur. Tarih Kronolojisine baktığımızda çok görkemli…

Genel Bakış

İyi..!

Özet : Batı Ukrayna Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Lviv Olesko Castle, Olesko Şatosu XVII-XVIII yüzyıllarından kalma Olesko Şatosu Ünlü Mimari bir Anıt olarak günümüze kendisini taşımayı başarmış Ender görülür güzellikte tarihi bir Kaledir.

Lviv Olesko Castle – Olesko Şatosu | Lviv Haber

Lviv Olesko Castle, Lviv Olesko Şatosu,Lviv Tarihi Yerler, Lviv Gezi Rehberi, Ukrayna Lviv Kaleleri, Lviv de ki Güzel Yerler, Neden Lviv e Gidilir

Lviv Olesko Castle – Olesko Şatosu

Adres.:  Olesko kenti, Lviv bölgesi)

Olesko Şatosu XVII-XVIII yüzyıllarından kalma Olesko Şatosu Ünlü Mimari bir Anıt olarak günümüze kendisini taşımayı başarmış Ender görülür güzellikte tarihi bir Kaledir. İlk kuruluş amacı bölge savunması için olsada XV. yüzyılın ikinci yarısından sonra MAGNAT Ailelerinin Rezidansı olarak hizmet vermiştir. 

1629 yılında Olesko Şatosunda Polonya ‘nın gelecekteki Kralı III. Sobieski doğmuştur. Tarih Kronolojisine baktığımızda çok görkemli günler gören Şato Bir Çok Kezde Savaşlar Sonucu Yıkılmıştır. 

1951 yılında ise Şato Yıldırım Düşmesinden dolayı Çıkan Yangında Enkaza Dönüşmüştür. 1975 yılında tekrar tadilat yapılan şato Lviv Sanat Galerisine ait sergi alanı olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Şato ‘nun Şuan ki görüntüsü XVI-XVIII yüzyılları arasındaki bir dönemi yansıtmaktadır. Birçok Tablo ,Heykel ve Antik Eşya ‘nın biriktiği Şato ‘nun ziyaretçisi gün geçtikçe artmıştır. Heykel koleksiyonu ve Ukrayna ‘nın Değişik Atmosferdeki yapılan Portreleri Çok ilgi çekmektedir. 

Şato ‘nun bluunduğu yer bir Yaşam Kompleksi ‘dir ve 1739 yılında Kaputsın’ın manastırı ile St. Joseph kiliseside bulu alanda kurulur. 

Orta Çağ ‘dan Günümüze taşınan bu Alan ve Mimariler Gizemli ilginç Efsaneleri de günümüze taşımıştır. Bölge de yaşayanların inanışına göre Şato da Çekya Keşişin Ruhu Yan Kasper burada yaşar. Çok Eski Zamanlarda söylenen efsaneye göre St. Antoni Ayin gününde Kasper herkesin önünde kuyuya atlamış. ve Geceleyin ortaya çıkarmış. iki gölge şato içerisinde gezermiş ve buna Aşkın Ruhu diyorlar. sesin yankısında gezdiklerine ama birbirlerine kavuşamadıkları na inanıyorlar. 

Olesko Castle Facebook Sayfası için Tıklayınız…

Önerilerimiz.:

Olesko Şatosu Ukrayna ‘dan olduğu kadar Avrupa ve Diğer Ülkelerden de ziyaret edilmektedir. Yaşam Alanı içerisinde Renkli ve Lezzet dolu Restorant bulunmaktadır. Geniş bir zaman için bu bölge deyseniz. veya Seyahatiniz Güzergahında ise Görmenizi tavsiye ederim. 

GALERİ

[Not a valid template]

VİDEO


Lviv Olesko Castle, Lviv Olesko Şatosu,Lviv Tarihi Yerler, Lviv Gezi Rehberi, Ukrayna Lviv Kaleleri, Lviv de ki Güzel Yerler, Neden Lviv e Gidilir

Hakkında Ivanka Yv

Ivanka Yv

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »