Anasayfa / Lviv Haber / Lviv Ekonomi / Lviv Onur Group Ukrayna Yatırımları

Lviv Onur Group Ukrayna Yatırımları

Lviv Onur Group yönetim kurulu başkanı Onur Çetinceviz 'in Ukrayna kanalına verdiği röportaj da Ukrayna da yaptıkları faaliyetlerden ve önümüzdeki dönem geliştirmeyi düşündükleri alanlardan bahsetti.   Lviv Onur Group Türk işadamlarını Ukrayna’ya yatırıma çağırıyoruz       Lviv Onur Group Başlıktaki sözler Lviv’de, Uluslararası Türk Ukrayna İşadamları Derneği(TUİD), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu(DEİK) ve Lviv Bölge Valiliği tarafından düzenlenen Türk Ukrayna İş ve Yatırım Forumu’nda, Onur Taahhüt’ün Ukrayna’daki başarı hikayesini forum katılımcılarıyla paylaşan, firmanın yönetim kurulu başkanı Onur Çetinceviz’e ait. Kiev dışında, DEİK tarihinde Ukrayna’da ilk kez farklı bir şehirde gerçekleştirilen Türk Ukrayna iş forumu olan organizasyonda, Ukrayna’da Türk firmalarının deneyimlerinin paylaşıldığı,…

Genel Bakış

Süper..!

Özet : Türk İş Adamları

Kullanıcı Oylaması: 4.9 ( 1 oy)

Lviv Onur Group yönetim kurulu başkanı Onur Çetinceviz ‘in Ukrayna kanalına verdiği röportaj da Ukrayna da yaptıkları faaliyetlerden ve önümüzdeki dönem geliştirmeyi düşündükleri alanlardan bahsetti.

 

Lviv Onur Group

Türk işadamlarını Ukrayna’ya yatırıma çağırıyoruz

     

Lviv Onur Group

Başlıktaki sözler Lviv’de, Uluslararası Türk Ukrayna İşadamları Derneği(TUİD), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu(DEİK) ve Lviv Bölge Valiliği tarafından düzenlenen Türk Ukrayna İş ve Yatırım Forumu’nda, Onur Taahhüt’ün Ukrayna’daki başarı hikayesini forum katılımcılarıyla paylaşan, firmanın yönetim kurulu başkanı Onur Çetinceviz’e ait. Kiev dışında, DEİK tarihinde Ukrayna’da ilk kez farklı bir şehirde gerçekleştirilen Türk Ukrayna iş forumu olan organizasyonda,

Ukrayna’da Türk firmalarının deneyimlerinin paylaşıldığı, Türk İşadamları’nın gözünden Ukrayna’da ticaret ve yatırım fırsatları panelinde konuşma yapan Çetinceviz, Tunus’tan, Umman’a, Ekvator Ginesi’nden, Suudi Arabistan’a, Moldova’dan, Türkmenistan’a dünyanın pek çok farklı coğrafyasında iş yaptıklarını ancak Ukrayna’nın kendileri için öneminin ayrı olduğu belirtti. Çetinceviz, panelin moderatörlüğünü yapan TUİD yönetim kurulu başkanı Burak Pehlivan’ın bir sorusu üzerine, genelde Ukrayna’yı, özelde ise Lviv’i kendileri için özel kılanın ülke insanın yüksek eğitim düzeyi, sıcaklığı ve samimiyeti olduğunu söyledi. Çetinceviz, Ukrayna’da önemli bir değişimin yaşandığını ve Türk işadamlarının pazara girmesi için çok uygun bir dönem olduğunun altını çizerken, kendilerinin de tarım, enerji, turizm gibi alanlarda yatırımı gündemlerine aldıklarını söyledi. Çetinceviz, Lviv’de ayrıca dört de üretim tesisine sahip olduklarını hatırlatarak sözlerini tamamladı.

Bir başka panelist, 117 yıllık Teverler’in Ukrayna’daki temsilcisi Wood Industries’in CEO ‘su ve yönetim kurulu üyesi Fatih Tever ise, Batı Ukrayna’daki en büyük Türk sanayi yatırımları olduklarını, 250 kişilik bir istihdam gerçekleştirirken, üretimlerinin %70’inden fazlasını ise Avrupa’ya ihraç ettiklerini söyledi. Son 4 yılı Lviv’de olan Ukrayna’daki 15 yıllık sanayicilik geçmişlerinden büyük memnuniyeti duyduklarını ifade eden Fatih Tever, 2016 yılında Ukrayna’da ağaç sektöründe işlem adetinde ihraç şampiyonu olmalarının ise her şeyden önce bir Türk yatırımı olan kendilerini gururlandırdığının altını çizdi. Tever, firma yönetim kurulu üyesi kardeşi Selim Tever’in ise TUİD’in Batı Ukrayna temsilciliği görevini yürüttüğünü hatırlatırken, bu başarılı organizasyon için başta TUİD olmak üzere organizatörlere müteşekkir olduklarını söyledi.

Aynı zamanda panelin moderatörü olan Burak Pehlivan ilk 7 yılı gidip bilme biçiminde profesyonel yönetici olarak ülkede 15 yıllık ticari deneyimi olduğunu, 8 yıldır ise mobil vinç satışı ve satış sonrası hizmetleri konusunda faaliyet gösteren kurucusu olduğu Politek Impeks’in yönetim kurulu üyeliğini yaptığı belirtti. Pehlivan, özellikle 2014 yılındaki Avrupa Meydanı sonrasındaki yönetim değişikliğiyle ülkedeki yatırımlarını artırdıklarını, bugün niş bir alan olan sektörlerinde Ukrayna’da önde gelen iki firmadan biri olduklarını söyledi.

 

Onur Çetinceviz, Fatih Tever ve Burak Pehlivan’ın katılım gösterdiği, Ukrayna’da Türk işadamlarının gözünden ticaret ve yatırım fırsatları paneli soru-cevap bölümüyle devam etti. Bu bölümde söz alan Lviv Belediye Başkan Yardımcısı Olga Sivak, Onur Taahhüt’ün şehirdeki varlığının, Lviv açısından büyük bir şans olduğunu söylerken, “Ukrayna’nın hiçbir şehrinin başaramadığını yaptık ve şehrin tramvay hattında modernizasyona gittik. Avrupa İmar ve Kalkınma bankasının da desteğiyle yeni tramvay hattı da inşa ettik. Projenin zorluğu ve karmaşıklığını Ukrayna’da ancak Onur inşaat bu kadar kısa sürede gerçekleştirebilirdi, kendilerine yalnız bu projeler için değil, şehre ve bölgemize kattıkları inanılmaz değer için minnettarız” dedi. Sivak, şehirdeki yabancı yatırımcıları sıraladıklarında Onur Taahhüt’ü unuttuklarını zira, Onur’u artık bir Türk firması, yabancı sermayeli bir firma olarak değil bir Ukrayna firması olarak gördüklerini söyleyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak.: TUİD

Hakkında HmmT AYDs

Lviv Haber Genel Koordinatörü

10 yorum

 1. Ülkemizi Ukrayna da en iyi temsil eden iş adamlarından biri Onur Çetinceviz beyi başarılarından dolayı tebrik ederiz.

 2. Lviv ‘de Türk iş dünyasının yüz akı olmaya devam eden ve örnek teşkil eden Onur Group ve çalışanlarını Türk halkını tanıtmak için yaptığı katkılardan dolayı tebrik ederim.

 3. Onur Çetinceviz Ukrayna da Türk iş camiası adına gerçekten önemli atılımlar gerçekleştirmiş biri başarılarının devamını dilerim. Ülkemiz adına gerçek bir gurur kaynağı…

 4. Ukrayna da en etkin olduğunu duyduğum Türk iş adamlarından Onur ÇETİNCEVİZ ‘in iki ülke yakın ilişkileri adına çok güzel işler yaptığını okumuştum. Tebrikler…

 5. Türkiye adına Ukrayna da saygın bir iş adamı olarak halkın ve yöneticilerin de sevgisini kazanmış örnek bir iş adamı
  Sayın Onur ÇETİNCEVİZ ‘i başarılarından dolayı tebrik ederim.

  • Kesinlikle katılıyorum Sosyal Yardım konusunda bir çok alanda desteklerini göstermiş örnek bir Türk Şirketi.

 6. Ukrayna da etkin Türk iş adamları içerisinde en etkin isimlerden biri olma özelliğini taşıyan ve Türk kimliğinin güvenilir iş adamı profilini en güzel şekilde temsil ettikleri için Onur Çetin ceviz ve ekip arkadaşlarını gönülden tebrik ederiz.

 7. Son Dönem de özellikle Ukrayna da Türklerin yaşadığı olayları sosyal medya hesaplarından takip edince insan gerçekten çok üzülüyor. Fakat diğer yandan Değerli iş adamlarımızın bizleri bu şekilde iyi temsil etmesi bizleri çok onurlandırıyor. Başarılarınızın devamını dilerim.

 8. selam.qreyderciyim.14 yil.stajim var yurt disi is ariyorum +994554312585 azeriyim

 9. Onur Group ve projelerini yakından takip etmekte ve başarılarını takdir etmekte olan İnşaat Mühendisiyim yapılan çalışmalarda ve başarılarınızda benim de katkım olmasını ister saygılarımı sunarım…

  Ali Deniz ÖZTÜRK
  GSM: +905544730460

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Onur Kurtay ‘a Avrupa ‘dan Ödül

Ukrayna Türkiye Ticari işbirliği Derneği Başkanı Onur Kurtay ‘a Avrupa ‘dan Ödül ...

Translate »