Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Lviv Pidhirdtsi Castle – Pidhirdtsi Şatosu

Lviv Pidhirdtsi Castle – Pidhirdtsi Şatosu

Lviv Pidhirdtsi Castle, Pidhirdtsi Şatosu tam tarihi bilinmesede araştırmalar 1635-1640 yılları arasında bir dönem de inşa edildiği kayıtlara geçmiştir. Lviv Pidhirdtsi Castle - Pidhirdtsi Şatosu | Lviv Haber Lviv Pidhirdtsi Castle - Pidhirdtsi Şatosu Adres.:  Pidhirdtsi köyü, Lviv bölgesi - Pidhirtsi Castle, Підгірці, Бродівський р-н., Львівська область, Ukrayna Pidhirdtsi Şatosu tam tarihi bilinmesede araştırmalar 1635-1640 yılları arasında bir dönem de inşa edildiği kayıtlara geçmiştir.  Orta Çağ Avrupasını yansıtan Rönesans Sarayı ve Savunma Kalesi olarak bilinir. Şatonun inşaatını  Stanislav Konetspolski Emri ile mimar Andrea Del Akva tarafından yapılmıştır.  Şatonun Yapıldığı yerin rakımı 339 Metredir. Dağın Eteğinde Bulunan Şatonun yakınında Stır Nehri Doğar. Saray…

Genel Bakış

İyi..!

Özet : Batı Ukrayna Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: 3.65 ( 1 oy)

Lviv Pidhirdtsi Castle, Pidhirdtsi Şatosu tam tarihi bilinmesede araştırmalar 1635-1640 yılları arasında bir dönem de inşa edildiği kayıtlara geçmiştir.

Lviv Pidhirdtsi Castle – Pidhirdtsi Şatosu | Lviv Haber

Lviv Pidhirdtsi Castle, Pidhirdtsi Şatosu, Lviv Şatoları, Lviv Tarihi Yerler, Lviv Yakının da Önemli Yerler, Lviv Çevresinde nereye gidilir, Lviv Kaleler

Lviv Pidhirdtsi Castle – Pidhirdtsi Şatosu

Adres.:  Pidhirdtsi köyü, Lviv bölgesi – Pidhirtsi Castle, Підгірці, Бродівський р-н., Львівська область, Ukrayna

Pidhirdtsi Şatosu tam tarihi bilinmesede araştırmalar 1635-1640 yılları arasında bir dönem de inşa edildiği kayıtlara geçmiştir.  Orta Çağ Avrupasını yansıtan Rönesans Sarayı ve Savunma Kalesi olarak bilinir. Şatonun inşaatını  Stanislav Konetspolski Emri ile mimar Andrea Del Akva tarafından yapılmıştır. 

Şatonun Yapıldığı yerin rakımı 339 Metredir. Dağın Eteğinde Bulunan Şatonun yakınında Stır Nehri Doğar.

Saray Efsanelerinden birini de Bu Şato İçin duyabilirsiniz. Dönemin idarecisi Jevuski 1720 ‘li yıllarda yaşamış ve Eşinden Çok Nefret ediyormuş. Prensesi Canlı olarak Şatonun duvarına astırmış ve Prenses bu şekilde can vermiş. yörede yaşayanlar Her yıl Prensesin ölüm günün de ağlamasının duyulduğunu söylüyorlar.   

Dönemin Simyacısı olarak bilinen Jevuski ‘nin Paha biçilemez Eserleri ve hazinesinin hala bulunamadığına söyleyen yöre halkı Dönem dönem onun ruhunun bölgeye define avcılarını çektiğini ama büyük hüsranlara uğradıklarını söylüyor. 

Uzunca bir dönem ziyaretçilere kapalı olan Şato daha sonra ziyaretçilere açılmıştır.  

Facebook Adresi için Tıklayınız…

Önerilerimiz.:

Pidhirdtsi Şatosu İnanılmaz güzellikteki italyan Bahçesi görülmeye değer, Şatonun terasının hemen karşısındaki Çimlerde mini pikniklere ve fotoğraf çekimlerine izin veriliyor.

GALERİ

[Not a valid template]

VİDEO


Lviv Pidhirdtsi Castle, Pidhirdtsi Şatosu, Lviv Şatoları, Lviv Tarihi Yerler, Lviv Yakının da Önemli Yerler, Lviv Çevresinde nereye gidilir, Lviv Kaleler

Hakkında Ivanka Yv

Ivanka Yv

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »