Anasayfa / Lviv Top List / 24 Saat için Lviv / Lviv St Andrew Church – St. Andrew Kilisesi

Lviv St Andrew Church – St. Andrew Kilisesi

Lviv St Andrew Church, Seyahatleriniz de Lviv de en çok karşılaşacağınız şeylerden biri de Kiliseler 'dir Herbirinin mimarisi farklı olan ibadet yerlerini ziyaret edebilirsiniz. Lviv St Andrew Church - St. Andrew Kilisesi | Lviv Haber Lviv St Andrew Church - St. Andrew Kilisesi   Adres.:  Soborna Meydanı, 3A - 3, Soborna Squarem  Lviv St Andrew Church Bernardine Manastırı (St. Andrew şimdi Rum Katolik Kilisesi) Rönesans, etkileyici bir anıt 1600-1630 kalma bir ortaçağ manastırıdır. 17. yüzyıl başlarında inşa edilmiş olmasına rağmen manastırın tarihi, 15. yüzyılın ortalarına kadar gider. hızla mimari stilleri değişen bir dönemde inşa edilmiştir. Lviv, Roma Paul, en önemli üreticisi…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Lviv Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: 4.45 ( 1 oy)

Lviv St Andrew Church, Seyahatleriniz de Lviv de en çok karşılaşacağınız şeylerden biri de Kiliseler ‘dir Herbirinin mimarisi farklı olan ibadet yerlerini ziyaret edebilirsiniz.

Lviv St Andrew Church – St. Andrew Kilisesi | Lviv Haber


Lviv St Andrew Church, Andrew Church, Catholic church, Ukrayna Lviv Kiliseleri, Lviv Katolik Kiliseleri, Lviv Ortodoks Kiliseleri, Lviv ibadet yerleri


Lviv St Andrew Church – St. Andrew Kilisesi  

Adres.:  Soborna Meydanı, 3A – 3, Soborna Squarem 

Lviv St Andrew Church Bernardine Manastırı (St. Andrew şimdi Rum Katolik Kilisesi) Rönesans, etkileyici bir anıt 1600-1630 kalma bir ortaçağ manastırıdır.

17. yüzyıl başlarında inşa edilmiş olmasına rağmen manastırın tarihi, 15. yüzyılın ortalarına kadar gider. hızla mimari stilleri değişen bir dönemde inşa edilmiştir. Lviv, Roma Paul, en önemli üreticisi ona tanıdık Rönesans tarzında 1600 yılında kilisenin inşaatına başlanmış, ancak sanatçının işini bitmeden bırakarak 1618 yılında ölür.

İnşaat alanını görüntülemek için gelen Polonyalı Kralı Sigismund, orijinal fikir çok mütevazı olduğu düşünülen ve nefes kesici bir bina yaratmak için Roma öğrencileri ve İsviçre Ambrosius Prykhylny, Pavlus halefi görevlendirir. En ufak bir oran duygusu bozmayan lüks Mannerist heykel dekoru, bu anıtın en görkemli mirası olan: yirminin üzerinde heykel 17. yüzyılın canlı galerisi oluşturmaktadır. Wroclaw mimar Andrzej Bemer Barok kulesi ve cephe dekorasyonu ile manastır topluluğu tamamlanır. Kilise  18. yüzyılda çok sayıda oyma sunak ile bezenmiştir ve duvarları aynı dönemde kalma orijinalliği korumaktadır.

Lviv St Andrew Church St Andrew Kilisesi Lviv Bernardino Soborna Meydanına yapılmış görkemli ve Lviv e gittiğinizde Eski döneme Ait bu kiliseyi görmeden geçmeyin İhtişamı ile Orta Avrupa ‘nın bütün izlerini bugüne aktarıyor. Kilisenin insanlar üzerindeki etkisini anlayabilirsiniz.

Kilise Savaş yıllarını da içine alan uzun bir dönem Şehrin bölge nöbeti için takviye sistemini oluşturmuş. 13 Aralık 1611 yılı itibari ile Andrew bayramında Huzurlu yaşam kompleksi Bernardino olarak açılmış daha sonra St. Andrew Kilisesi denmeye başlanmıştır.

Orta Avrupa Mimarisinin Hakim olduğu Kilise Tapınak Stilinde inşa edilmiş. iki kat olarak söyleyebileceğimiz iç cephenin ilkinde rönesans ve barok. St Andrew Kilisesinin cephesinde Aziz Bernardino keşişlerini simgeler ve süslemeleride döneme ait izleri taşır. İkinci kat cephesi ise Tanrıça olarak yani Tanrı Anneyi ve Havari Peter ve Paul  heykellerini ve süslemelerini gözlemleyebilirsiniz.

Lviv St Andrew Church, Lviv St Andrew Church, Lviv St Andrew ChurchKilisenin Bahçesindeki Kuyu 1720 ’de inşa edilmiş. 1990’dan beri St Andrew Kilisesi Rum Katolik kilisesi olarak isimlendirilmektedir. Kilise de Saygın ve kutsalı olarak Mucizevi ikonu adlı “Derevnyanska” Meryem Ana  Vardır.  Kilisede de her gün ibadet yapılır.Önerilerimiz.:

Kilisenin Bahçesinden geçerek Arka Tarfına ulaştığınızda Sizi Lviv ‘in Ünlü Restauratlarından biri “Bernardino Bahçesi” bekliyor olacak bir yorgunluk kahvesi veya birbirinden güzel soslarla terbiyelenmiş “Bernardino” Et restoranına uğramadan geçmeyin.

İşletme içi Konsept ve iç mimarinin bizi etkilediği daha güzel bir şehir görmemiştik.  OrtaÇağ Zindanlarını iç mimarisine taşıyan Bernardio Et Restorantının girişinde sizi gerçek işkenceci karşılar.

Efsaneye göre, demokrasi gelişmeden önce bu kahve tek odak ve iş hayatını Lviv’in son işkenceciyi olmuş. İçinde rock müzik çalar, çeşitli güzel yemekleri deneyebilir ve eğlenirdir.


 

GALERİ

[Not a valid template]

 

VİDEO 

 

 


St. Andrew Kilisesi,  St. Andrew Kilisesi,  St. Andrew Kilisesi,  St. Andrew Kilisesi, Lviv St Andrew Church, Andrew Church, Catholic church, Ukrayna Lviv Kiliseleri, Lviv Katolik Kiliseleri, Lviv Ortodoks Kiliseleri, Lviv ibadet yerleri

Hakkında Ivanka Yv

Ivanka Yv

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »