Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Lviv St Nicholas Church – Nicholas Kilisesi

Lviv St Nicholas Church – Nicholas Kilisesi

Lviv St Nicholas Church, Lviv St. Nicholas Kilisesi 1731 yılında inşa edilmiştir. Kilisenin Tarihi Dokusunu oluşturan Sanatsal birleşenleri XVII. yüzyılın mimarisini günümüze taşır.

Lviv St Nicholas Church – Nicholas Kilisesi | Lviv Haber

Lviv St Nicholas Church, Nicholas Kilisesi, Catholic church, Church of England, Protestant church, Lviv Kiliseleri Lviv ibadet yerleri, Lviv katedral

Lviv St Nicholas Church – Nicholas Kilisesi

Adres.:  Sasiv köyü, Lviv bölgesi – St. Nicholas Church, Valova Street, 2, Zolochiv, Lviv Oblast, Ukrayna, 80700

Lviv St. Nicholas Kilisesi 1731 yılında inşa edilmiştir. Kilisenin Tarihi Dokusunu oluşturan Sanatsal birleşenleri XVII. yüzyılın mimarisini günümüze taşır. Kilisenin Kubbeler birbirinden ayrı yerleştirilmiştir. Kiliseye ayrı bir mimari özellik veren yapı 1963 yılında Ukrayna Mimari Anıtlar listesine alınmıştır.

Yapımında kullanılan malzeme ve sanatçıların yaptığı motifler Eşsiz bir güzelliktedir. Galiçya Bölgesinde yaşayan halkın yaşam tarzını yansıtan Tarihi ibadet mekanı ivan rutkoviç ‘in katkılarının çok olduğunu sergilenen objelerden anlamak mümkün.

1977 yılında yapılan inceleme de çok bakımsız olan Kilisesi ve kalan mirasın yansımaları Bilimsel bir Restorasyondan geçirilmesi için Arkeolojik bir atölye kurularak Lviv ‘den çalışmalar başlamıştır. En son 2008 yılında tadilat yapılmıştır.

Eski dönem efsanelerine göre Şehirde Yahudi Cemaati de yaşıyormuş. Bir gün Yahudi mahallesinde büyük bir yangın çıkmış Yahudi ‘nin biri Kiliseye koşarak kendi evi için dualar etmiş. Yanan bütün Yahudi Mahallesinden sadece onun evi yanmadan kurtulmuş.

 

Önerilerimiz.:

Bölgeyi sevenlerin en merak ettiği Lviv Çevresinde nereleri görmeliyim. Ne tür Tarihi yerler görmeye değer Gezi Rotanıza almanızı önerebileceğimiz yerler arasına bu yazımız da tanıttığımız yeri de alabilirsiniz.

 

GALERİ

[Not a valid template]

Lviv St Nicholas Church, Nicholas Kilisesi, Catholic church, Church of England, Protestant church, Lviv Kiliseleri Lviv ibadet yerleri, Lviv katedral

Hakkında Ivanka Yv

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »