Anasayfa / Lviv Top List / 5 Gün İçin Lviv / Lviv St Peter ve Paul Kilisesi

Lviv St Peter ve Paul Kilisesi

Lviv St Peter ve Paul Kilisesi, Şehrin En eski kiliselerinden biri yer altı mağrasına da bu kilisenin diğer köşesinden giriliyor. Cizvit Kilisesi olarak bilinmektedir.

Lviv St Peter ve Paul Kilisesi | Lviv Haber


Lviv St Peter ve Paul Kilisesi, Lviv Cizvit Kilisesi, Lviv Catedral, Lviv tapınak, Lviv Gezi, Lviv Nereleri Görmeli, Lviv Tarihi Yerler, Katolik Kiliseleri


Lviv St Peter ve Paul Kilisesi – Lviv St. Peter And Pual Church

Adres.:  Sokak Teatral’na, 11 – 11, Teatralna Street

Lviv St Peter ve Paul Kilisesi 

Gerçek adı; Garnizon tapınağı St. Peter ve Paul Havarileri veya Lviv ’de Jesuit Lviv cizvit kilisesi olarak bilinir. 

Lviv St Peter ve Paul Kilisesi Tapınak olarak 1610–1630 yıllarında mimar Cizvit Tarikatını “Dzhakono Briano” tarafından inşa edilmiş. 1946-2011 yılları arasında kilise kitaplar için depo olarak kullanılmış ve V. Stefanika kütüphanesine ait olmuş.

Lviv St Peter ve Paul Kilisesi Tapınak olarak 6 Aralık 2011 tarihinde kutsanarak tekrar açılmış. Bunun sebebi ise bundan 20 yıl önce 1991 yılında Ukrayna Silahlı Kuvvetlerini oluşturduları için Ukrayna Rum Katolik Kilisesi olarak kutsanmıştır.

Jesuit (Cizvit) Kilisesinin Dış ve İç Mimarisi Eşsiz bir Güzellik Sunmaktadır. Duvarlarda bulunan Dekoratif Kalıpların yanı sıra, Heykeller ve Antik Fresklerle Süslenmiştir. Kilisenin En Göz Alıcı Noktası ise 18. Yüzyıla ait Barok Tarzında Yapılmış olan Mihrabıdır.Mistik bir yapıya sahip olan Lviv St Peter ve Paul Kilisesi Gizemli bir yapıya sahiptir. Şehirde En esrarlı kilise olarak konuşulmaktadır. Her şeyin Yer altından yükseldiği düşüncesi hakimdir. Burada Orta Çağ Lviv Yaşamının Ruhunun Yükseldiği düşünülmektedir. Efsaneye göre Yer Altı Labirentlerinde Bir Keşiş Dolaşır. 

Önerilerimiz.: 

Lviv ‘de bulunduğunuz süre içerisinde önünden devamlı olarak geçeceğiniz. Bir Kilise olan St Peter ve Paul Kilisesin Devamlı Ayin Düzenlenir. Şehir o kadar çok Antik kalıntıya sahiptir ki Bazen Bu Muhteşem Şaheserlerin önünden öylece geçip gideriz. 

Lviv ‘e gitmişken görmenizi önerdiğimiz yerlerden biri olarak söyleyebileceğimiz Jesuit (Cizvit) Kilisesini ziyaret edebilir.  Yer altı tünellerine inerek. Kutsal Bir Tapınağın Büyüsünü hissedebilirsiniz.


GALERİ

[Not a valid template]

VİDEO 

 

 


Lviv Cizvit Kilisesi, Lviv Catedral, Lviv tapınak, Lviv Gezi, Lviv Nereleri Görmeli, Lviv Tarihi Yerler, Katolik Kiliseleri 

Hakkında Ivanka Yv

Ivanka Yv

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »