Anasayfa / Lviv Top List / 5 Gün İçin Lviv / Lviv St Yura Cathedral – Yura Katedrali

Lviv St Yura Cathedral – Yura Katedrali

Lviv St Yura Cathedral, Geçmişin bir çok izine tanıklık edebileceğiniz ve Orta Avrupa 'dan gelen Din Kültürünün ihtişamlı görüntüsünü gördüğünüz de büyüleneceksiniz.  Lviv St Yura Cathedral - Yura Katedrali | Lviv Haber Lviv St Yura Cathedral - Yura Katedrali - George's Cathedral Adres.:  St. Yura Meydanı, 6 - St. George's Cathedral, Sviatoho Yura Square, 5, Lviv, Ukrayna, 79000 St. George Katedrali (Şato) değil – bu St. Yura katedralı. St. Yura Katedrali Lviv 'in tarihsel gelişiminin simgelerinden biridir. Svyatoyurska Tepesinde bulunan Katedral Eşsiz bir mimariye sahiptir. Barok tarzında inşa edilen Katedral UNESCO Koruma listesinde bulunmaktadır. St. Yura Katedrali dışında bu komplekste 1341…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Lviv Tarihi Yerler

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Lviv St Yura Cathedral, Geçmişin bir çok izine tanıklık edebileceğiniz ve Orta Avrupa ‘dan gelen Din Kültürünün ihtişamlı görüntüsünü gördüğünüz de büyüleneceksiniz. 

Lviv St Yura Cathedral – Yura Katedrali | Lviv Haber

Lviv St Yura Cathedral, Yura Katedrali, George Katedral, lviv kiliseleri, Cathedral of Jura, George Cathedral, Lviv Gezi Rehberi, Lviv Sarayları, Lviv de Nereleri Görmeli, Lviv Yol Haritası

Lviv St Yura Cathedral – Yura Katedrali – George’s Cathedral

Adres.:  St. Yura Meydanı, 6 – St. George’s Cathedral, Sviatoho Yura Square, 5, Lviv, Ukrayna, 79000
St. George Katedrali (Şato) değil – bu St. Yura katedralı.

St. Yura Katedrali Lviv ‘in tarihsel gelişiminin simgelerinden biridir. Svyatoyurska Tepesinde bulunan Katedral Eşsiz bir mimariye sahiptir. Barok tarzında inşa edilen Katedral UNESCO Koruma listesinde bulunmaktadır.

St. Yura Katedrali dışında bu komplekste 1341 yılına ait Lviv ‘in En eski Çan Kulesi, Metropolitin Odası ve Bir Bahçe Vardır. 

Katedralin hemen yamacında XIII. yüzyılda bu yere yerleşen ve Dinsel Ayinleri gerçekleştiren rahip Vasıliy için St. Vasıliy Şapeli inşa edilmiştir.

Daha SOnra ise 1744 – 1764 yılları arasında Mimar Bernard Meretin ve Sebastian Fesinger tarafından  St. Yura Katedrali bilinen adıyla St. George Katedralini inşa etmiştir.Katedral de “Ukrayna Mikelangelo” ve Ivan George Heykelleri vardır. Papa II. Ioan Paul 2001 yılında Lviv ‘deyken Bu Katedralde ikamet etmiştir.

St. Yura Katedrali bir Rum Katolik Kilisesi dir. Evlenmek için Çiftler Bu Katedrali seçer. Lviv Halkı ve Şehrin Misafirleri için Büyük Saygı duyulan bir yerdir. Önerilerimiz.:

Lviv ‘i Ziyaretinizde St. George Katedralini Görülmesi Gerekenler Listenize Almalısınız.


GALERİ

[Not a valid template]

VİDEO


Lviv St Yura Cathedral, Yura Katedrali, George Katedral,  lviv kiliseleri, Cathedral of Jura, George Cathedral, Lviv Gezi Rehberi, Lviv Sarayları, Lviv de Nereleri Görmeli, Lviv Yol Haritası

Hakkında Ivanka Yv

Ivanka Yv

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »