Anasayfa / Lviv Top List / 3 Gün için Lviv / Lviv The Chapel Of The Boim Family – Boim ’in Şapelisi

Lviv The Chapel Of The Boim Family – Boim ’in Şapelisi

Lviv The Chapel Of The Boim Family, Şehrin Önceki dönemler de nüfuslu aileleri bu tip anıtlar yaptırırmış en görkemlileri arasında şehir merkezinde yer alan anıt görmeye kesinlikle değer. Lviv The Chapel Of The Boim Family - Boim ’in Şapelisi | Lviv Haber Lviv The Chapel Of The Boim Family - Boim Şapelisi Adres.:  Katedralna Meydanı, 1 -  Ünlü ve Benzersiz bir Rönesans Anıtı olan Boim’in Şapelisi; Ne Ukrayna Nede Avrupa ’da Aileye ait bu tip yer yoktur Lviv de Tüccarlık yapan Macaristan asıllı George Boim, şarap ticareti sayesinde zengin olmuş ve Ukrayna vatandaşlığını almış daha sonra ise belediye başkanı olarak görev…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Lviv Tarihi Yerler

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Lviv The Chapel Of The Boim Family, Şehrin Önceki dönemler de nüfuslu aileleri bu tip anıtlar yaptırırmış en görkemlileri arasında şehir merkezinde yer alan anıt görmeye kesinlikle değer.

Lviv The Chapel Of The Boim Family – Boim ’in Şapelisi | Lviv Haber

Lviv The Chapel Of The Boim Family, Lviv Boim, Ukrayna Lviv Boim ailesi, Ukrayna Lviv Tarih, Lviv Aile Anıtı, Lviv de nereleri görmeliyim


Lviv The Chapel Of The Boim Family – Boim Şapelisi

Adres.:  Katedralna Meydanı, 1 – 

Ünlü ve Benzersiz bir Rönesans Anıtı olan Boim’in Şapelisi;

Ne Ukrayna Nede Avrupa ’da Aileye ait bu tip yer yoktur Lviv de Tüccarlık yapan Macaristan asıllı George Boim, şarap ticareti sayesinde zengin olmuş ve Ukrayna vatandaşlığını almış daha sonra ise belediye başkanı olarak görev yapmıştır. Boim Ailesine ait şapelisi benzeri görülmemiş bir mimari ile yapılmış, Andrzej Bemer tarafından tasarlanan Bina 1615 yılında ise kutsal bir yer olarak ilan edilmiştir.

Şapelin cephesi tamamen Passion ve Aziz Peter ve Paul figürleri içeren taş oymalar kaplıdır. İç dekorasyonda benzer ihtişamı ile dekore edilmiştir. Geleneklere ait çok figürlü kompozisyonlar dolayısıyla bizi geçmişin gerçek insanlarının yüzlerini görmek için zaman mekan kavramlarını değiştiriyor.

Ziyaretiniz de dikkat ederseniz iç Cephelerinden birinde camın altında eski orijinal bir portrede Boim ailesinin resmini görebilirsiniz.

Düşünceli İsa (Jesus) Heykelinin hemen altında Kubbenin Şapelinde Şu kelimeler yazılıdır. “Gelip Geçen Yaya için DUR ve DÜŞÜN Senin Derdin Benimkinden Daha mı BÜYÜK…!”

Latince Yazan Yazıyı Görmek biraz zordur. Dikkatli incelerseniz göreceksiniz.Hz. İsa (Jesus) için insancıl Hüzünlü portre oluşturulurken, Model olarak basit insanlar kullanılmış,

Halk arasında değişik efsane söylemlerde mevcut tabi, Boim ‘in Şapelisinin ilginç bir enerjisi olduğuna inanılır. Müzenin işçisi geçmiş bir zaman içerisinde elma sepetini Şapelin içerisinde bir yerde unutur. ilginçtir bir yıl kadar sonra hatırlar ve onu bıraktığı yere baktığında elmalar bozulmadan öylece orda durmaktadır.  

Turistler için Boim’in Şapelisi sadece Yaz aylarında ziyarete açılmaktadır.

Bu Eşsiz Anıt Kadetral Meydanını adeta süslüyor. Lviv ‘de görebileceğiniz En ilginç yerlerden biridir. ve Şehir Merkezindedir. Tek Şansız tarafı ise bu Eşsiz Güzellikteki Anıtı Sadece Yaz Aylarında Ziyarete Açmaları. 

Önerilerimiz.:

Lviv ‘de görebileceğiniz En ilginç yerlerden biridir. ve Şehir Merkezindedir. Tek Şansız tarafı ise bu Eşsiz Güzellikteki Anıtı Sadece Yaz Aylarında Ziyarete Açmaları. 


 

GALERİ

[Not a valid template]

 

VİDEO


Lviv The Chapel Of The Boim Family, Lviv Boim, Ukrayna Lviv Boim ailesi, Ukrayna Lviv Tarih, Lviv Aile Anıtı, Lviv de nereleri görmeliyim

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »