Anasayfa / Lviv Top List / 5 Gün İçin Lviv / Lviv The Place Of Counts Potoskis

Lviv The Place Of Counts Potoskis

Lviv The Place Of Counts Potoskis, Rönesans döneminden günümüze şehir de yaşayan kralların nüfuslu ailelerin lüks yaşamlarından kalan nadide eserleri görebilir. Orta Avrupa 'nın Lüks yaşamından günümüze kalan eşyaları görebilirsiniz. Lviv The Place Of Counts Potoskis - Potocki Sarayı | Lviv Haber Lviv The Place Of Counts Potoskis, Lviv The Place Of Counts Potoskis, Lviv The Place Of Counts Potoskis Adres.:  Kopernika Sokak, 15 - XIX yüzyılın sonunda II.nci Alfred Potocki bir saray inşa etmeye karar vermiş. Lviv 'in bu noktası önceleri sadece park ve küçük bir malikaneden ibaretmiş. Sarayı Fransız Mimar Louis D'overn tarafından 1880 yılında Barok Tarzında inşa edilmiş.…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Lviv Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: Siz ilk olun !

Lviv The Place Of Counts Potoskis, Rönesans döneminden günümüze şehir de yaşayan kralların nüfuslu ailelerin lüks yaşamlarından kalan nadide eserleri görebilir. Orta Avrupa ‘nın Lüks yaşamından günümüze kalan eşyaları görebilirsiniz.

Lviv The Place Of Counts Potoskis – Potocki Sarayı | Lviv Haber

Lviv The Place Of Counts Potoskis, Lviv potoski Sarayı, Lviv Sarayı, Lviv Sarayına Nasıl Gidilir, Lviv Etkinliklerin olduğu yerler, Lviv Gösterilerin olduğu Yerler

Lviv The Place Of Counts Potoskis, Lviv The Place Of Counts Potoskis, Lviv The Place Of Counts Potoskis

Adres.:  Kopernika Sokak, 15 –

XIX yüzyılın sonunda II.nci Alfred Potocki bir saray inşa etmeye karar vermiş. Lviv ‘in bu noktası önceleri sadece park ve küçük bir malikaneden ibaretmiş.

Sarayı Fransız Mimar Louis D’overn tarafından 1880 yılında Barok Tarzında inşa edilmiş. Ancak II.nci Alfred Potocki Sarayı göremeden hayatını yitirmiştir. II.nci Alfred Potocki oğlu Roman Potocki  sarayın inşaatı bitirmiştir. Tören, Resepsiyonlar ve toplantılar için tasarlanan Saray uzun yıllar bu şekilde hizmet vermiştir.1975 yılında Restorasyon gören Saray 2002 yılına kadar Düğün Sarayı olarak hizmet vermiştir. 2002 yılı itibari ile Sanat Galerisi olarak Hizmet vermeye  başlamıştır. 

XVIII yüzyılın Avrupası ‘nın Sanat Anlayışını tema edinen sarayı ziyaret edebilir. Orta Çağ Avrupasın dan kalan örnekleri görebilirsiniz. 

Saray ‘ın Birinci Katında XVI. yüzyıldan kalma Şapeli Mucizesi Meryem Ana Heykeli Bulunur. 

Her yıl Kitap Formu Potocki Sarayının Bahçesinde düzenlenir.

1978 yılında çekilen ve dönemin ünlü filmlerinden biri olan “D’Artagnan ve Üç Silahşörler”  Potocki Sarayının yanında çekilmiştir.78 yılında çekilen ve dönemin ünlü filmlerinden biri olan “D’Artagnan ve Üç Silahşörler”  Potocki Sarayının yanında çekilmiştir. Her yıl Kitap Formu Potocki Sarayının Bahçesinde düzenlenir. Şapeli Mucizesi Meryem Ana Heykeli Bulunur. 

Önerilerimiz.:

Lviv ‘i ziyaret etmeyi düşünen misafirlerin görülmesi gereken yerler arasında ilk 10 Yerin arasında gösterebileceğim. Geçmişe ait Mutiş bir yer diyebilirim. 


78 yılında çekilen ve dönemin ünlü filmlerinden biri olan “D’Artagnan ve Üç Silahşörler”  Potocki Sarayının yanında çekilmiştir. Her yıl Kitap Formu Potocki Sarayının Bahçesinde düzenlenir. Şapeli Mucizesi Meryem Ana Heykeli Bulunur. 

GALERİ

[Not a valid template]

978 yılında çekilen ve dönemin ünlü filmlerinden biri olan “D’Artagnan ve Üç Silahşörler”  Potocki Sarayının yanında çekilmiştir. Her yıl Kitap Formu Potocki Sarayının Bahçesinde düzenlenir. Şapeli Mucizesi Meryem Ana 

VİDEO

 


Lviv The Place Of Counts Potoskis, Lviv potoski Sarayı, Lviv Sarayı, Lviv Sarayına Nasıl Gidilir, Lviv Etkinliklerin olduğu yerler, Lviv Gösterilerin olduğu Yerler

Hakkında Ivanka Yv

Ivanka Yv

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »