Anasayfa / Lviv Top List / 24 Saat için Lviv / Lviv Theatre of Opera and Ballet – Opera ve Tiyatro Binası

Lviv Theatre of Opera and Ballet – Opera ve Tiyatro Binası

Lviv Theatre Opera Ballet, Şehrin Kalbin de bulunan Tiyatro ve Bale Binası Görülmesi gerekenler arasında ilk sırada gelmektedir. Lviv Theatre Opera Ballet - Opera ve Tiyatro Binası | Lviv Haber Lviv Theatre of Opera and Ballet - Opera ve Tiyatro Binası Adres.: Lviv National Academic theatre of opera and ballet named after Solomiya Krushelnytska, Svobody Avenue, 28, Lviv, Ukrayna      Lviv Opera Binası (28 Svobody kare) bir mimari Yapıttır. Lviv, 1901 yılında,  Neo - Rönesans tarzında inşa edilir. Avrupa'nın en güzel tiyatrolarından biri  olduğunu söyleyebiliriz. 20.yüzyılda başında inşa edilen Lviv Grand tiyatrosu mimar Zygmunt Gorgolewski, tarafından tasarlanmış, Bu dönemde yapılan Paris ve Viyana opera salonları ile karşılaştırılmıştır. Çok karmaşık ve farklı cephe biçimleri bulunan bina: Sütunlar, Korkuluklar  ve heykeller ile dolu cepheleri ile Sevinç ve Sefaletin Değişik kompozisyonlardaki yükselişini görebilirsiniz.   Elinde bir altın palmiye dalı ile zafer ortasında duruyor. Bu heykeller ünlü L’viv sanatçıları Popiel, Baroncz ve …

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Lviv Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: 4.55 ( 1 oy)

Lviv Theatre Opera Ballet, Şehrin Kalbin de bulunan Tiyatro ve Bale Binası Görülmesi gerekenler arasında ilk sırada gelmektedir.

Lviv Theatre Opera Ballet – Opera ve Tiyatro Binası | Lviv Haber


Lviv Theatre Opera Ballet - Opera ve Tiyatro Binası | Lviv Haber


Lviv Theatre of Opera and Ballet – Opera ve Tiyatro Binası

Adres.: Lviv National Academic theatre of opera and ballet named after Solomiya Krushelnytska, Svobody Avenue, 28, Lviv, Ukrayna

     Lviv Opera Binası (28 Svobody kare) bir mimari Yapıttır. Lviv, 1901 yılında,  Neo – Rönesans tarzında inşa edilir. Avrupa’nın en güzel tiyatrolarından biri  olduğunu söyleyebiliriz. 20.yüzyılda başında inşa edilen Lviv Grand tiyatrosu mimar Zygmunt Gorgolewski, tarafından tasarlanmış, Bu dönemde yapılan Paris ve Viyana opera salonları ile karşılaştırılmıştır.

Çok karmaşık ve farklı cephe biçimleri bulunan bina: Sütunlar, Korkuluklar  ve heykeller ile dolu cepheleri ile Sevinç ve Sefaletin Değişik kompozisyonlardaki yükselişini görebilirsiniz.  

Elinde bir altın palmiye dalı ile zafer ortasında duruyor. Bu heykeller ünlü L’viv sanatçıları Popiel, Baroncz ve  Viytovych hünerli elleri ile oluşturulmuştur.    Lviv Opera Binası içide dışı kadar inanılmaz bir Dekorasyon ile bizi karşılamaktadır. (bir kaç kilogram altın ile),Yaldızlı ve renkli mermerler, dekoratif tablolar asimetrik heykeller ile  süslenmiş.İç içe geçmiş dört daire şeklindedir.  Bin den fazla kişiyi ağırlayabilmektedir. 

Sahne Perdesi, dekoratif Parnassos (1900), Henryk Siemiradzki tarafından boyalı Parnassos rakamlarla  hayatın anlamını alegorik görüntüsünü temsil eder. Lviv Opera Binası  dizaynı sebebi ile mükemmel bir akustik  ortam sunmaktadır. Ünlü opera ve bale grupları Ukrayna’nın yanı sıra yurt dışından seçkin konuk sanatçılar  ağırlamaktadır.  Önerilerimiz .:

Lviv Şehrini Ziyaret eden Herkesin Önünden Geçtiği Bir Yerdir. Lviv Opera Binası, Kültür ve Sanata ilgisi olan şehri ziyaret edecek olan misafirlerin Resmi ve Sitesi ve Online Bilet Satışını Takip edebileceğiniz Linkler Aşağıda Paylaşılmıştır. 

Avrupa ve Yerel Tiyatrolar ve aralarında Türkiye ‘nin de bulunduğu Diğer Ülkelerdende Bale, Dans, Opera ve Dans Grupları Lviv Opera Tiyatrosunda Sahne Almaktadır.

 

Bağlantılar.:

L-face  Lviv National Opera and Ballet Theater – Facebook Bizi Takip Edin…

L-instagram  Lviv National Opera and Ballet Theater – Instagram Bizi Takip Edin…

L-Rss  Lviv National Opera and Ballet Theater – Web-Site Tıklayınız…

L-Rss  Lviv National Opera and Ballet Theater – Bilet Satışları için  Tıklayınız…


 

GALERİ 

[Not a valid template]


 

VİDEO 

 

 


Lviv Theatre Opera Ballet, Lviv Theatre Opera Ballet, Lviv Theatre Opera Ballet, Lviv Theatre Opera Ballet, Lviv Opera House, Opera ve Tiyatro Binası, Lviv Tiyatro, Lviv Opera, Lviv Festival, Lviv Fest, Lviv Theatre of Opera and Ballet,

Hakkında Ivanka Yv

Ivanka Yv

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »