Anasayfa / Röportaj / Blog / Modern Ukrayna Kültüründe Kadın

Modern Ukrayna Kültüründe Kadın

Modern Ukrayna Kültüründe Kadın, Yaşamımızın her alanını güzelleştiren Kadınlarımız Her Ülke 'nin Kendine özgü doğasını oluşturan geleneklerimiz hep onlar vardı. Karadeniz in Öte yanında ki kadınlarımızı tanıyalım. Sizlere Lviv Kadın larını hayatından yola çıkarak Modern Ukrayna Kültüründe Kadın ın ayrılmaz bütünlüğünü anlatırken, Dünya 'nın merak ettiği Ukraynalı Kadın Yaşam Kültürünün Ne olduğunu Sizler için Analiz ederek yazmaya çalışacağım. Modern Ukrayna Kültüründe Kadın 'ın Yaşam için Önemi Merhaba Sevgili Lviv Haber Takipçileri; Sizlere Lviv Kadın larını hayatından yola çıkarak Modern Ukrayna Kültüründe Kadın ın ayrılmaz bütünlüğünü anlatırken, Dünya 'nın merak ettiği Ukraynalı Kadın Yaşam Kültürünün Ne olduğunu Sizler için Analiz ederek yazmaya çalışacağım. Kadın Hakkında Kalemi…

Genel Bakış

Süper..!

Özet : Ukrayna da Kadın Olmak

Kullanıcı Oylaması: 4.25 ( 2 oy)

Modern Ukrayna Kültüründe Kadın, Yaşamımızın her alanını güzelleştiren Kadınlarımız Her Ülke ‘nin Kendine özgü doğasını oluşturan geleneklerimiz hep onlar vardı. Karadeniz in Öte yanında ki kadınlarımızı tanıyalım. Sizlere Lviv Kadın larını hayatından yola çıkarak Modern Ukrayna Kültüründe Kadın ın ayrılmaz bütünlüğünü anlatırken, Dünya ‘nın merak ettiği Ukraynalı Kadın Yaşam Kültürünün Ne olduğunu Sizler için Analiz ederek yazmaya çalışacağım.

Modern Ukrayna Kültüründe Kadın ‘ın Yaşam için Önemi

Merhaba Sevgili Lviv Haber Takipçileri;

Modern Ukrayna Kültüründe Kadın 'ın Yaşam için Önemi | Lviv Haber

Sizlere Lviv Kadın larını hayatından yola çıkarak Modern Ukrayna Kültüründe Kadın ın ayrılmaz bütünlüğünü anlatırken, Dünya ‘nın merak ettiği Ukraynalı Kadın Yaşam Kültürünün Ne olduğunu Sizler için Analiz ederek yazmaya çalışacağım.

Kadın Hakkında Kalemi eline alıp birşeyler yazmak bazen çok zordur. Bunun için Bazen çok sevmek, bazen vazgeçmek zorunda kalmak gerekir.

“Kadınlar ile ilgili yapılabilecek üç şey vardır;

 • Onu sevebilir,
 • Onun için acı çekebilir ya da
 • Onu edebiyata çevirebilirsin.” – Henry Miller

Ben size daha çok kadının bir yanından çok her yönüyle Ukrayna’nın neden vazgeçilmez gücü olduğunu anlatacağım. Dünya’nın neresinde olursa olsun yaşadığı coğrafya ile özgüleşmiş kadınlar temel de bir çok ortak noktada da birbirini tamamlar. Hayatın devamlılığı ve nesillerin yetişmesi onların elinde iken gelecek için kaygıları vardır. Çok yönlülüklerin i anlamak bazen zordur. Gerçekten bir kadını Ne ile ölçebiliriz.

Güzellik, iyilik, Samimilik, Aşk, ve belkide en önemlisi Tutku…

Aslında bakarsanız. Özlü Sözde Nasıldı.?

“Havayı geldiği gibi, rüzgarı estiği gibi, kadını da olduğu gibi kabul edin.” – Alfred de Musset

Bazen belirsizce, bazen bilinmeze, bazen aşamayacağımız engellere takılır, kadını tarif etmek..? Duyulan hasrete yönelik bunları söyleyebiliriz. 

Peki klişelerin dışında Günlük yaşamımızda Kadınlar;

Ev Hanımı Çocukları doğurmak ve Mutfakta olmak zorundalar. yada aciz bön kuklası, Ana işlevi “Dünyayı Süslemek” 

“Kadın evin üç açısını tutar, Erkek sadece birini tutar.” – Ukrayna Atasözü

Modern Ukrayna Kültüründe Kadın 'ın Yaşam için Önemi | Lviv Haber

Ukrayna Kültürü nde Kökleri Geçmişe Dayanan ve Gelenekleriyle Özdeşmiş Ülke için Güç Sembolü olan kadınlarımızı;

 • Yüksek Eğitimli, Rekabetçi İşçi, Ev Hanımı(Çocuklarını Doğurma, Yetiştirme, Ev İşlerindeki Rolünün Sorumluluğu bilincinde), Yaşam içerisindeki Önemli Rolünün bilincinde , Modern Dünya ‘ya entegre bir yaşam biçimini benimsemiş, Ukrayna da hayatın her alanında göre bileceğiniz bir profile sahiptir. bunun için gerçekten saygı duyulmayı hak ediyor.
 • Peki size şimdi Modern Dünya ve Ukrayna Kültüründe kadınları Kategori olarak tanımlamak ve aklınızda kadınları biçimlendirmek istiyorum.

Uk_Avatar01

Barbie Kadın; Onun için en önemli şey çekiciliktir. O her zaman iyi görünmesi gerekir. Bakımlı ve Zarif olmalıdır. Genellikle Evi, Güzellik Salonları ve Gece Kulübleri ile sınırlı bir yaşamı vardır.

 

 


Uk_Avatar02

Külkedisi (Sindrellâ); Güzel Neşeli, ve her zaman gülümseyen, fevkalade pozitif özellikleri olan kendini geliştirmiş, (Çalışkan, Kıskanç Olmayan, Güler yüzlü, Nazik, Samimi, Sevecen, Duyarlı olan Bayan Tipi).

 


Uk_Avatar03

Göz Alıcı Kız (Glamorous); Onun Hayatında her zaman herşey harika, Vogue, Glamour, parlak dergi kapaklarındaki ünlüler gibidirler. Her zaman Modayı takip eder, Moda markalarının elbiselerini giyerler. Makyaj, Saç, Pahalı Araba, Lüks Yaşam içindedirler. Onlar için bu mutlu olmalarına yeter. Hİç bir zaman Sorumluluk almaz, Üzüntü içerisinde olmaz ve kendi eylemleri için dahi sorumluluk hissetmezler.


Uk_Avatar07

Saldırgan Kadın;  Yakınlarından Eksik taraflarını ve emelleri için sert doğasını gizler. O agresif ve hedeflerine ulaşmak için herşeyi yapmaya hazırdır.

 

 


Uk_Avatar08

Süper Kadın; Ukrayna da nadir ama olur. Modern Dövüş Sanatlarına sahip, Sporcu ve Özel alanlar için yetiştirilir ve görevlendirilirler.

 

 


Uk_Avatar09

Kosmo Kadın (Cosmo); Bu Kadın tipi genelde bağımsızdır, büyük şehirlerde yaşar. Aşk ve Evlilik gibi arayışları yoktur. Kendini toplum içerisindeki bir birey olarak tanımlar. İstediği şekilde davranır ve yaşar. Cosmo Kadın profili — orta sınıf yaşamın tipik bir temsilcisidir.

 


Uk_Avatar13

Feminist Kadın; Kadın hakları ve kadın erkek eşitliğini savunur ve destekler. Dünya ‘nın da tanıdığı Ukrayna ‘da ve Avrupa ‘da bir toplumsal hareket simgesi olan “FEMEN” Grubu vardır.

 

 


Uk_Avatar04

Güvenlik Servisinde Görev Alan Kadın; Ülkede son gelişmelerle birlikte görüntü medya aracılığı ile de paylaşılan kadın profili çok ünlü oldu. Onlar sadece bir eş ve anne değil, tüm Ulus ve Toplum için sosyal sorumluluk bilincini ifade etmektedir.

 


Uk_Avatar05

Asker ve Eşi, Asker Kadın Profili; “ATO” bölgesinde ülkesi için görev yapan asker kadını simgeler, Modern Kültürel yapının Asker kadın profili ‘dir. Örneğin; Nadiya Savşenko, çok önemli bir simgesidir. Ukrayna için kadın asker Metaneti, Cesareti, Ulusal Bilinci ve Vatan Perverliğin en güzel örneklerindendir.

 


Uk_Avatar12

Anne, Kadın Profili; Ailesi için tüm zamanını harcarlar. Onun için hayatındaki en önemli şey, Onu seven bir eş ve şevkatli Özenli bir Anne ‘dir.

 

 


Uk_Avatar10

Düzenli Kadın; Günümüzün en popüler görüntüsüdür. İş Dünyasın da Hayatın içindeki sağlam konumlarıyla Başarıyla ve akıllıca kariyerini oluştururken, Aile içerisindeki rollerini de eşlerinin yardımıyla yürütürler. Böylece evde ve iş yerinde önemli başarıları vardır.

 


Tabii ki, sizler için yapmaya çalıştığım bu sınıflandırma şartlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Her kadının kendi yaşantısında bireysel ve özel olduğunu unutulmamalıdır. 

Birleşmiş Milletler araştırma sonuçlarına göre Modern Ukraynalı kadınların portresine bakacak olursak;

Ortalama olarak Ukraynalı kadınlar çok aktif bir yaşam sürdürdüklerine yer verilmiştir. Çok çalışkanlar, Güzel ve Bakımlılar, Avrupa ‘an bakıldığında Bazen küçümser bir tavır olsada, ama Onlar bu konuya üzülmezler çünkü kendilerine özgündürler.  

Ukrayna Kadınları iyi eğitimli, aile olmanın önemini kavramış, yasalara saygılı, mutludur ve beraber oldukları kişiyi mutlu ederler, Onlar ülkesinin geleceği için hayatın her alanında vazgeçilmez bir güç unsurudur.

Dünya geneli için bakarsak Kadının olumlu ve olumsuz özelliklerini tablo da göre biliriz.

00Lviv_Uk_girl_00

Ataerkil toplumların yaklaşımında erkekler Aile Reis i olmalı der. Günümüz modern toplumlarında ise arka plana çekilmeye başlamıştır. Bu kötü olarak algılanmamalı ve kadın erkek eşitliği için çok güzel bir olay olduğu açıktır. Kadın ve Erkek Ailesinin Maddi refahı için sorumluluk paylaşırlar. Fakat bu ilişki türü ve aile türünde Ukrayna kadınlarının dominant olduğu düşünülmemelidir. Ukraynalı kadınlar aileye büyük önem verir ve eşlerini çok severler.

Україна Ürdün Kraliçesi Rania;  “Kadına eğitimi verirsen bilinmelidir ki gelecekte bütün Aile eğitimli olacaktır”, dedi.

Modern Ukrayna Kültürü nün Kadını biliyor ki; Eğitimli bir Aile Gelecek için zengin bir Devlet ve Refah demektir. Ukrayna da yaşayan bütün kadınlar erkeklerle aynı şartlara sahiptir. iyi bir eğitim alarak kariyerini kurabilir ve kendi ayakları üzerinde durabilir. Eğitimli bir kadın entelektüel ‘dir. Onunla her konu da konuşabilir. O Kadınlar için Dünya daki yerini Devlet ve Toplum için Öneminin farkındadır. 

00Lviv_Uk_girl_02

Ukr_Women

Ukrayna’da, Popüler olan Kadın hakları savunucularından biri olan Margaret Tetçer ’in Ukrayna Kadının bugünkü konumuna yükselmesiyle ilgili bir çok programı bulunmaktadır;

 • “Ukrayna Kadını Erkekten Heybetlilik ister — Erkeği alır, Gerçek iş ister”.

Ukraynalı kadınlar geleneksel klişeleri yıkarak “erkek” ve “kadın” mesleklerinin toplum içindeki ayrışmalarını yok etti.

Araştırmacıların Anket sonuçlarına göre;

Bazı meslek gruplarında bir erkeğin yapabildiği işi Kadın da aynı seviye de yapabildiğini göstermiş, bir çok alanda da daha iyi sonuçlar göstermiştir.

Olaylar karşısında Diplomatik yaklaşımıyla; Aklın Esnekliği, Duygusal Zekası ve Çok yönlü bakış açısıyla  kadın kolayca anlaşmazlıkların üstesinden gelebilir, gelecek için keskin tahminlerde bulunabilir.

Profesyonel Asker olarak Ordu da görev yaparlar Doğu Ukrayna’daki ülke güvenliği ile ilgili bir çok kadın hizmet vermeye hazırdır.

Günümüzde Dünya Kadın Profilinin En Güçlü ve Modern Örneklerinden biri ukrayna dadır. Ukrayna Yasalarında bireysel hak ve özgürlükleri garanti altına alınmış olan Ukrayna Kadınları Ülke içindeki bir çok konumda sayıları giderek artmaktadır. Hukuk, Sağlık, Gazetecilik, Ekonomi, Politika, Sanat, kültür ve hayatın bir çok alanında hızla büyüyen Kadın popülasyonu Ukrayna devletinin Modern Yüzünü Tüm Dünya ‘ya göstermektedir.

Bu Modernlik Kadını günlük sorumluluklarından geri bırakmamaktadır. Artık daha Modern, daha Akıllı olan Ukrayna kadını sadece büyüleyici değil eğitimli, terbiyeli ve ülke geleceği için sorumluluğunun farkındadır. Entelektüel yapısıyla Aile içinde ki görevlerini de başarılı bir şekilde yerine getirmektedir.

Ukraynalı Kadınlar hakkında birçok atasözü vardır; 

 • Kadınsızlık Ellerin olmaması gibidir.
 • Kadınsız bir erkek akılsız gibidir.
 • Kadın evin üç açısını tutar, Erkek sadece birini tutar.
 • Ev Yeryüzünde Durmaz, Kadının üstünde durur.
 • Yaşlı Adam Yaşlı kadını iyi borsç çorbası hazırladığı için över.
 • Biz dünyayı yönetiyoruz, Kadınlar ise bizi yönetiyorlar.
 • Kartopu ağacı gibi güzel bir kız, gözleri kömür gibidir.
 • Meyve gibi güzel bir kız.
 • ilkbahar çiçeği gibi güzel bir kız.
 • ilkbahar gibi güzeldir.
 • Allah ’ın emrettiği gibi güzeldir.

Her ne kadar diğer özelliklerinden bahsetsek de, bir Kadın sevilmek ister, Korunmak ister, Şevkat ister, Çocuk sahibi olmak ister, ev ister, bacası dumanlı ocak ister, Başında bir Koca ister. bilirki bunlar olmadan çok başarılı bile olsa, yaşam beyhude boşa geçmiş demektir.

Ukrayna ‘da devleti Halk ve Nüfus Vakfı (Fonu) oluşturmuştur.

Bu Fon oluşturulma amacı; “Mutluluk 4 eller” kampanyası yürütmektir. Birlikte çok daha kolay! sloganıyla Ukrayna da Aile kurmanın önemine dikkat çekerek Ülkenin Gelecek vizyonunu korumaya çalışır.

 

Sadece Araştırmalarım ile kalmadım sizler için Lvivli kızlar a bu konuyu sordum;

Kariyer mi, Aile mi daha önemlidir?

Düşünceler birbirinden farklı oldu. Çoğu önce iyi bir kariyer yapmak gerekir, sonra aileyi oluşturmak gerekir. dedi. Bazıları En önemli şey hayatta bir şeyler başarmak, kendini kanıtlamak aile ise önemli değil.
Bazı için ise hayatın anlamı aile olabilmektir şeklinde söyledi.

Bakalım Ne demişler;

 • Irina; “Eğer biz Avrupa’ya gidersek ve modern toplumun tam (bütün haklara sahip) bir parçası olmak istersek klişeler yenmeliyiz. Biz öncelikle kendinimizi kanıtlamalı daha sonra aile kurmalıyız. “
 • Anastasiya;  “Mutluluk istatistik bilgilerinden ibaret değildir. Hayat hayallerimiz ve başarılarımızdan ibarettir.”
 • Lida; “Kadın için ΧΧΙ yüzyıl kendini kanıtlamak ve kariyer yapmak çok önemlidir. Bunu öncelikle kendisi ve kurmayı planladığı ailesi için yapmalıdır. Hayat sadece ev işlerinden ibaret değildir. Hayat için hangisi bize Neşe, Mutluluk ve Huzur getireceğini düşünüyorsak onu yapmalıyız.”

 — Hayat için bir şeyler yapmaya çalışırken; diğer şeylerden feda etmeye gerek yok, hayat için yapılan şeyleri birleştirmek için öğrenmek gerekir.

Bana göre ise; Kadın doğası gereği doğal olamlıdır. Bir kadın gibi görünmelidir. Bir vitrin içinde bir bebek (kukla, taş bebek) gibi ise bunu sürdürmesi biraz zordur. Özgür, güçlü, akıllı kimliğini ön planda tutmalıdır. Renkli bir kişilik ile özgüveni yerinde olan bir kişi gittiği her yere bu enerjisini yayar. Aktif ve Toplumun içerisindeki yerini bilmelidir. Kadın sorumluluk almaktan korkmamalıdır önce kendisi ve ailesi için, Ülkesi, bulunduğu toplum ve geleceği için bunu yapmalıdır.

Eskisine nazaran Ukraynalı kadınlar Daha Eğitimli ve Daha Akıllılardır. ikinci planda değil, hayatın her alanında olmayı tercih etmişlerdir. 

Dünyaca Ünlü Kişilerin Kadınlar hakkında söyledikleri;

 • “Her zaman olduğu gibi,her aptal adamın arkasında mükemmel bir kadın vardır.” – John Lennon
 • “Sevmekte kadınlar profesyonel, erkekler ise amatördür.” – Francois Truffaut
 • “Kadınlar sevilmek için yaratılmıştır, anlamak için değil.” – Oscar Wilde
 • “Eğer ki kadınlar olmasaydı, dünyadaki paranın hiçbir değeri kalmazdı.” – Aristotle Onassis
 • “Dünyayı kadınlar yönetiyor olsaydı hiç savaş yaşanmazdı ancak 28 günde bir derin müzakereler yaşanırdı.”
  Robin Williams
 • “Bir kadına doğru ayakkabıları verirseniz dünyayı bile fethedebilir.” – Marilyn Monroe
 • “Kadınların siyasal güçleri yoktur sözde; oysa akıllı kadınlar, aptal kocalarını hiç güçlük çekmeden parlamentoya sokar, hatta bakan koltuklarına oturturlar.” – Bernard Shaw
 • “Dürüst bir kadının güzelliği, ateşe benzer; yaklaşmayana hiçbir zararı dokunmaz.” – Cervantes
 • “Güzel bir kadın göze, iyi bir kadın da kalbe hoş görünür, birincisi pırlanta, ikincisi hazinedir.”
  Napoleon Bonaparte
 • “Hıçkırarak ağlayan bir kadının gözyaşları, ağlatan adamın başına geleceklerinin altına atılacak imzadır.”
  Charles Bukowsk
 • “Kadın; bilmeyene ‘nefs’, bilene ‘nefes’tir.” – Şems-i Tebrizi
 • “Kadınlar kendini güldüren erkekten hoşlanır sözü yalandır unutma. Çünkü kadınlar, sadece hoşlandıkları erkeklere güler aslında.” – Can Dündar
 • “Bir kadın söyleyeceği çok şey olduğu halde susuyorsa, erkek artık tüm şansını kaybetmiştir.” – Pablo Neruda

“Yeryüzünde gördüğümüz her şey, kadının eseridir.” – Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

GALERİ

[Not a valid template]

 

VİDEO

         
         

Modern Ukrayna Kültüründe Kadın – Modern Ukrayna Kültüründe Kadın – Modern Ukrayna Kültüründe Kadın – Modern Ukrayna Kültüründe Kadın – Modern Ukrayna Kültüründe Kadın – Modern Ukrayna Kültüründe Kadın – Modern Ukrayna Kültüründe Kadın, Ukraynalı Kadınlar, Lviv Kızları, Lviv Kadınları, Ukraynalı Kızlar, Kadınları Anlamak, Ukraynalı Kadınları Tanımak, Ukraynalı Kadınlar Nasıl Olur, Ukraine Women, Ukrayna Kadınları, Ucrânia mulheres, Ukraine Femmes, donne Ucraina, Ucrania Mujeres

Hakkında Ivanka Yv

4 yorum

 1. Ukrayna lı bayanlar evlilik yaşamı için dünya ya örnek bir model.

 2. Ukraynalı bir bayanla evliyim. Kadın Erkek ilişkileri çok iyi gerçekten ilk başlar da biraz uyum problemi yaşasakta şimdi iyi ki evlenmişim diyorum

 3. Uzun süre araştırdığım konulardan biridir. Evlilik amaçlı ukrayna yı bir çok yönüyle inceledim. Evlilik düşünüyorum ama Türkiye de bu konuda pek şanslı olduğum söylenemez. Kızların beklentileri erkeklerin istedikleri sonunda farklı arayışlara giriyor insan. Bir çok kişiyle tanıştım ve gerçekten Ukrayna dan evlenenler çok mutlu peki nasıl sağlıyorlar bunu.

 4. Ukrayna Kadınları Bir bakıma soğuk görünümlü ama sevince sadık ve iyi bir eş olabiliyorlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Hristiyan ve Müslümanların Tarihi Antik Kenti Hotin

Ukrayna tarihin de Hristiyan ve Müslümanların ortak yaşamını sürdürdüğü Tarihi Antik Kentleri ...

Translate »