Anasayfa / Lviv Top List / 3 Gün için Lviv / Pharmacy Museum – Lviv Eczane Müzesi

Pharmacy Museum – Lviv Eczane Müzesi

Pharmacy Museum, Lviv Eczane Müzesi tarihi yapısı ve önceki dönemler de ilk eczaneciliğin nasıl yapıldığına dair sizi tarihi bir yolculuğa çıkartıyor

Pharmacy Museum – Lviv Eczane Müzesi | Lviv Haber


Pharmacy Museum, Lviv Eczane Müzesi, Lviv de nereleri görmeli, lviv gezi, lviv tarihi Yerler, Ukrayna Lviv Tarihi Yerler, Lviv de nereye gidilir


Pharmacy Museum – Lviv Eczane Müzesi 

Adres.:  Stavropihiyska Sokağı, 3, – 2, Drukars’ka Street

Lviv Eczacılık Müzesi Ukrayna ve Avrupa’nın Tarihi Öneme Sahip En Eski Tek bilinen Eczane Müzesi 1735 yılında Askeri Eczacısı Natorp tarafından kurulmuştur. İlk Kuruluşu ile birlikte “Siyah Kartalın Altında” olarak adlandırmış, daha sonra tekrar restore edilen Eczane 1996’dan beri bu ismi kullanmaya devam etmiştir.

O dönemde İlaç Sanayisi olmadığı için Eczanede sadece Bazı ihtiyaçlar için Sağlık Malzemesi satılıyormuş,  Tentürdiyot, Eski Bilinen Şifalı Otlardan hazırlanan iksirler, merhemler ve tıbbi şarap olarak bilinen türde ilaçların üretim ve satışını yaptığı bilinmektedir. 1966 yılında Eczacılık Tarihi Müzesi olarak belirlenerek koruma altına alınmıştır.

Lviv ‘i ziyaret eden misafirlerin Antik Dokunun Cazibesini Bu müzeyi ziyaretinde hissedeceklerdir. Yüksek Meşeden Dolapları, İşlemeli Porselenleri, Eski Tarihi Dokuya Ait Fayansları, Renk Şölenine dönüşmüş Farmasötik Cam Kapları,  XIX. Yüzyıla Ait Daktilo Makinesini göre bilir. Üç binden Fazla Sergilenen Geçmişe ait Eşyaları göre bilirsiniz.Eczane içi Enteriyörü Satış Alanını temsil etmektedir. Eczaneden içeri adım attığınız andan itibaren Yukarı doğru baktığınızda Tavanda bulunan resim Viyana dan gelen Resim Ustalarının işçiliği ile yapılmıştır. Eski ölçekler ve Yazar kasalar bozulmadan günümüze taşınmıştır. Çeşitli ilaç cihazlarını gözlemleye bilir. Yeraltı kimyasal laboratuvarını bakabilirsiniz.. Eczanenin önündeyken Bina ‘nın XVI-XVII yüzyıllardan günümüze taşıdığı Döneme ait  zengin küçük burjuva sini gözlemleye bilirsiniz.

Edindiğimiz bilgilere göre yine ilginç bir olaydır. Hepimizin bildiği gibi Vücuttaki Demir Eksikliği birçok Hastalığın temel sebebini oluşturmaktadır. Eczane Yeraltı Laboratuvarında rastladığımız  “Demir Şarap” üretimini gördük, Demir eksikliği ile ilgili yapılan Teşhislerde hastaya “Demir Şarap” ilaç olarak verilirmiş. 

Hatıra olarak satın alabilirsiniz. Kamış ile içmeniz gerekmektedir. Çünkü Direk ağız yolu ile alındığında Diş Etine Zarar verebilir. İştah artırmak için ve kandaki Hemoglobini artırmak için de kullanılabilir.Önerilerimiz.:

Lviv ‘de Sokakta Dilenen İnsanları gözlemlediğim de bende her yerde aynılar düşüncesi oluşmuştu. Durumu iyi olmayan insanlara yardım etmeyi severim. Çünkü Hepimiz Eşit şartlarda Dünya ‘ya gelmiyor ve paylaştıkça hayatın güzel olacağına inan biriyim. Ama Bu durum insanların inançlarını sömürecek şekilde olmamalı, SonBahar yapraklarından Güller Yapmış bir Hanımefendiye emek kattığı için ondan aldığım güllere 50 Grivna verirken Kız Arkadaşıma Çiçek alabilmek için Çicekci ile 5 Grivna için pazarlık ettiğim günler olmuştur. Ama Farklı bir durum vardı ve ben onu öğrendim. Lviv ‘de birçok eczane de karşılaştığım bir durumdu bu Eczane içerisine girdiğiniz de Satış alanı içerisinde içi biraz derin Kavonoz tarzında birşey görebilirsiniz. Bu ilaçtan artan paralar için ağzı açık insanlar oraya birşeyler bırakıyor ama anladığım kadarıyla saygıdan hiç ellerini sürmüyorlar. Ülke de ilaç çok pahalı olduğu için ihtiyacı olan insanlara yardım için bunu yapmışlar. Öğrendim ki Ülke de Emeklilik Sistemi iyi şartlarda olmadığı için Sokakta birşeyler yapmaya çalışan insanlarda ilaç parasını elde edebilmek için dileniyorlarmış. Sizden Ricam sizde ziyaretinizde 10 Grivna kavonozun içine bırakabilirsiniz. 

Daha Güzel Bir Dünya Dileğiyle….


 

GALERİ

[Not a valid template]

 

VİDEO

 

 


Pharmacy Museum, Lviv Eczane Müzesi, Lviv de nereleri görmeli, lviv gezi, lviv tarihi Yerler, Ukrayna Lviv Tarihi Yerler, Lviv de nereye gidilir

Hakkında Ivanka Yv

Ivanka Yv

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv için 10 Konsept Restoran

Lviv için 10 Konsept Restoran, Lviv ‘de Konsept olarak nitelendirebileceğimiz başarılı iç ...

Translate »