Anasayfa / Lviv Haber / Haber / Diğer Haberler / Türkiye Sağlık Turizmi Lviv Turizm Fuarın da Tanıtıldı

Türkiye Sağlık Turizmi Lviv Turizm Fuarın da Tanıtıldı

Türkiye Sağlık Turizmi, Türkiye’nin Sağlık Turizmi Lviv Turizm Fuarı’nda

Türkiye Sağlık Turizmi Lviv Turizm Fuarın da Tanıtıldı | Lviv Haber

Türkiye Sağlık Turizmi, Lviv Turizm Fuarı, Ukrayna Lviv Turizm Fuarı, Lviv Sağlık Turizmi, Türkiye Ukrayna Sağlık Turizmi, Sağlık Turizmi, Lviv Touristic

Türkiye’nin Sağlık Turizmi Lviv Turizm Fuarı’nda

Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği Lviv fuarında Türkiye’nin sağlık turizminin tanıtımını bölgede ilk defa yaptı.Lviv de her yıl düzenlenen turizm fuarı 18 ekim 2012 tarihinde 13. Kez kapılarını ziyaretçilere açtı,

Lviv Türkiye Sağlık Turizmi ni Geliştirme Konseyi Derneği Kültür ve Turizm Bakanlığı Kiev Kültür ve Tanıtma Müşavirliği ve THY ile müştereken ilk defa katıldığı Lviv fuarında sağlık turizmini tanıtımını bölgede ilk defa tanıtıldı. Fuarın açılışını Lviv Valisi Bogdan Matolic ve Lviv İl meclis Başkanı Valeriy Pyatak yaptı.

        HEDİYELER VERİLDİ

Açılıştan sonra fuarı gezen vali ve il meclis başkanı fuara en büyük ve kapsamlı katılım gösteren T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı ve THY standında uzun süre kaldı.
Vali ve il meclis başkanına Kültür ve Turizm Müşaviri Berat Yıldız birer kahve fincan takımı hediye etti. THY Müdürü Hasan Kılıç’ta THY’nın hediyelerini verdiler.

Fuarda Turofed’in bastırdığı Rusça tanıtım dergisi dağıtıldı. Ayrıca Mersin’de tanıtılan bölgeler arasında yer aldı.

         TÜRK LOKUMUNUN TADINI UNUTAMADIK

Vali ve il meclis başkanı Türkiye’nin sağlık turizmi hakkında bilgi aldılar. Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği’nin ikram ettiği lokumlardan tadan konuklar “Hayatımızdaki unutamadığımız tatlardan biri Türk lokumu” dediler.

         THY 25 BİN UKRAYNALIYI TAŞIDI

Lviv Turizm fuarında Türkiye’nin sağlık turizmi tanıtımına yoğun ilgi oldu. Halen Ukrayna’dan yılda 200 bine yakın kişi yurtdışına tedavi olmak için gidiyor.
Fuarda Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği Başkanı Emin Çakmak konuklara Türkiye’nin sağlık Turizmi hakkında bilgi verdi.
THY’da 27 Temmuz 2009 tarihinden bu yana Lviv’e Salı-Perşembe-Pazar olmak üzere haftada 3 sefer yapıyor. THY, geçen yıl yaklaşık 25 bin Ukraynalıyı İstanbul üzerinden diğer destinasyonlara taşıdı.

          GÖZ KAMAŞTIRAN ŞEHİR

Ukrayna’nın Lviv kenti 1 milyonun üzerinde nüfusuyle kültür ve tarih kokan mistik bir şehir olarak tanınıyor., Lviv sokaklarında yürürken farklı aromalarda üretilmiş buram buram kahve kokuları burnunuza gelir.
Lviv de gezerken bazen kendinizi Viyana, Prag, Budapeşte veya Venedik’te olduğunuzu düşünebilirsiniz. Şehir merkezi yüz yıllar önce yapılmış tarihi binalar ve değişik Avrupa mimarisi ile göz kamaştıran bir görünüme sahip bulunuyor.
Lviv, çok güvenli ve sakin tam bir turist destinasyonu olmaya aday bir şehir olarak dikkati çekiyor. Lviv’in diğer çekim gücü ise yaklaşık bir saat uzaklıkta bulunan sırtını Karpat dağlarına dayayan tesisleriyle ünlü Truskavets’deki sağlık merkezleridir. Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği yurtdışına giden 200 bin hastadan pay kapabilmek için Ukrayna’yı çalışma bölgesine aldı.

            THY DESTEK VERİYOR

THY’nın Lviv Müdürü Hasan Kılıç bir yıl önce Odesa müdürlüğünden Lviv müdürlüğüne atanmış, tecrübeli ve bölgeyi iyi tanıyor. Lviv bölgesinin turizm potansiyeline değinen Hasan Kılıç “Karşılıklı ilişkilerin gelişmesi için THY Lviv müdürlüğü olarak elimizden gelen her türlü desteği ve yardımı yapmaya hazırız. Potansiyeli büyüterek haftada 3 den günlük uçuşa dönmeyi hedefliyoruz” dedi.

Türkiye Sağlık Turizmi, Lviv Turizm Fuarı, Ukrayna Lviv Turizm Fuarı, Lviv Sağlık Turizmi, Türkiye Ukrayna Sağlık Turizmi, Sağlık Turizmi, Lviv Touristic

KARPATLAR ÖRNEK ALINMALIDIR

Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği Başkanı Emin Çakmak bir hafta önce Afyon termal otelleri ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü ile Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği Başkanı Emin Çakmak ın öncülüğünde Lviv ve Karpatlar bölgesi sağlık merkezlerine bir inceleme ziyareti yaptıklarını söyledi.
Emin Çakmak, Türkiye’de termal turizmi veya içinde sağlık kompleksi bulunan otel yapacak olan Türk yatırımcıların Karpatlar bölgesini gezmeleri gerektiğini belirtti. Emin Çakmak, yatırımcıların Truskavets’deki sağlık merkezlerini gezerek örnek almaları ve konseptini inceledikten sonra projelendirmeleri gerektiğini bildirdi.
Emin Çakmak “Türkiye’deki termal bölgelerimizde Karpatlar sağlık merkezindeki sistemi örnek almalıyız. Termal turizm bölgelerimizi Karpatlarda olduğu gibi yaşanır kılmalıyız” dedi.

         TÜRKİYE’NİN SAĞLIK TURİZMİNİ TANITACAĞIZ
Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Derneği’nin önümüzdeki 20 günlük programında değinen Emin Çakmak “Her hafta bir etkinliğe imza atıyoruz” şeklinde konuşarak şöyle devam itti:
“Önümüzdeki hafta ABD’nin Miami kentinde düzenlenecek olan 5.Global Dünya Sağlık Turizm Konferansı ve Fuarı’na Diamond ana sponsor olarak katılıyoruz. Miami’de 94 ülkenin bakan ve delegelerine Ekonomi Bakanlığı’nın büyük katkı ve teşvikleri ile Türkiye’nin sağlık turizmini tanıtacağız.”
Miami’ye 50 kişilik sektör temsilcileri ve ticaret heyeti olarak gideceklerini belirten Emin Çakmak,
“Ekonomi Bakanlığı’nın sağlık turizm teşvikleri sayesinde ülkemizin parlayan yıldızı sağlık turizmini ülkemize yakışır bir biçimde tanıtma imkanımız oluyor. Mevcut teşviklerle Türkiye’nin 2023 hedeflerine daha hızlı ulaşacağız” dedi.

ANFAŞ’I DÜNYA SAĞLIK FUARI YAPACAĞIZ
Kasım başı Antalya’da düzenlenecek olan Hetex Fuarı’na katılacaklarını belirten Emin Çakmak, fuara 58 ülkede bulunan network ofislerini davet ederek sektörle bir araya getireceklerini söyledi. Çakmak, Anfaş Hetex Fuarı’nın uluslararası sağlık turizm fuarı olması dünyadaki yerini alması için Anfaş yetkilileri ile işbirliği içinde çalıştıklarını bildirdi.
Çakmak “Ayrıca 5-8 Kasım’da Londra’da düzenlenecek olan dünyanın en büyük turizm fuarı olan WTM fuarında T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile dünyanın 180 ülkesinden gelen turizmcilerine sağlık turizmimizi tanıtma imkanını bulacağız” dedi.

UKRAYNA’NIN POTANSİYELİ ARTIYOR

Çakmak Ekonomi Sağlık ve Turizm bakanlarına ve THY’nın desteklerinin önemli olduğunu belirterek “Sağlık turizmi artık devlet politikası haline gelmiştir. Devlet verdiği destekler ve teşviklerle sektöre sahip çıkarak büyümesi için gereken her türlü desteği ve yasal düzenlemeleri yapmaktadır” şeklinde konuştu.
Ukrayna Kültür ve Turizm Müşaviri Berat Yıldız Ukrayna pazarının büyüklüğü ve artan potansiyeline dikkat çekerek “Bölgeye Türk tur operatörlerinin daha yoğun ilgi göstermesi lazım sürekli iyileşen ve artan refah seviyesi seyahat alışkınlıklarını da yanın da getiriyor. Ukrayna’dan yurtdışına turistik seyahate gidenler önemli sayıdadır” dedi.


Kaynak.: UkrTurk – Türkiye Sağlık Turizmi – Türkiye Sağlık Turizmi – Türkiye Sağlık Turizmi

Hakkında HmmT AYDs

HmmT AYDs
Lviv Haber Genel Koordinatörü

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv Paskalya Bayramı – Pysanka Festival

Lviv Paskalya Bayramı, The Festival of Pysanka Ukrayna da her yıl kutlanan ...

Translate »