Anasayfa / Lviv / Türkiye Ukrayna Lviv iş Formu

Türkiye Ukrayna Lviv iş Formu

Türkiye Ukrayna Lviv iş Formu, 27 - 28 Nisan da gerçekleşen Ukrayna Türkiye iş adamları formundan çıkan ortaklıklar, kararlar, gelecek için görüşler ve iki ülke ilişkilerinde ekonomik, kültürel, iş birliğinin yakın geçmişi ve geleceğine yapılan atıfları lviv haber takipçileri için toparladık.       Türkiye Ukrayna Lviv iş Formu Ukrayna Türkiye İş Adamları Derneği Başkanı Burak PEHLİVAN 'ın Yukarıda ki sözleriyle Ukrayna 'nın Tarihi Kenti…

Genel Bakış

Süper..!

Özet : Lviv Türk İş Adamları

Kullanıcı Oylaması: 4.8 ( 1 oy)

Türkiye Ukrayna Lviv iş Formu, 27 – 28 Nisan da gerçekleşen Ukrayna Türkiye iş adamları formundan çıkan ortaklıklar, kararlar, gelecek için görüşler ve iki ülke ilişkilerinde ekonomik, kültürel, iş birliğinin yakın geçmişi ve geleceğine yapılan atıfları lviv haber takipçileri için toparladık.

Ukrayna Türkiye ekonomik ilişkilerinin 25 yıllık tarihinin, Kiev dışında, Ukrayna’da yapılan ilk iş forumunu Lviv’de, Uluslararası Türk Ukrayna İşadamları Derneği(TUİD) Batı Ukrayna ofisinde Türkiye’den 70’den fazla iş adamının katılımıyla başlatıyoruz. Hayırlı olsun.    “Burak PELİVAN”

     

Türkiye Ukrayna Lviv iş Formu

Ukrayna Türkiye İş Adamları Derneği Başkanı Burak PEHLİVAN ‘ın Yukarıda ki sözleriyle Ukrayna ‘nın Tarihi Kenti Lviv ‘de Ukrayna ve Türkiye den İş Adamlarının katıldığı iş formu start aldı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Türkiye Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) ve Lviv Valiliği’nin organizatörlüğü ve Türk şirketlerinin sponsorluğuyla gerçekleşen formun ilk günü bölgedeki Türk ve Yabancı sermayeli şirketleri ziyaretiyle başladı. Ukrayna ‘daki en büyük Türk yatırımcılardan biri olan Onur Group ‘un Yönetim Kurulu Başkanı Onur ÇETİNCEVİZ, Şirketin Lviv ‘de bulunan tesislerinin kapılarını katılımcılara açtı.

         

Katılımcılar Arasında;

 • Ukrayna Ekonomik Kalkınma ve Ticaret Bakanı
 • Başbakan Yardımcısı Stepan Kubiv
 • Lviv Valisi Oleg Sinyutka
 • Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel
 • Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası Ukrayna Direktörü Şevki Acuner
 • DEİK Türkiye Ukrayna İş Konseyi Başkanı Ruşen Çetin
 • Başkan Yardımcısı Rasim Bekmezci
 • Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsü Başkanı Gökhan Yıldırım
 • TUİD Yönetim Kurulu Başkanı Burak Pehlivan
 • TUİD Lviv Temsicisi Fatih Aydın
 • TUİD Batı Ukrayna Temsilcisi Selim Tever

Türkiye Ukrayna Lviv iş Formu

Katılımcıların sunumlarına forum boyunca ilgi büyüktü. Ukraynalı, Yabancı ve Türk iş çevrelerinden bir çok iş adamının katılım gösterdiği iş formundan iki ülke ticari ilişkilerinde gerçekleşmesi beklenen serbest ticaret anlaşmasından sonra ticaret hacminin hızla artacağı alanlar hakkında görüş alış verişi yer almıştır. Forumun ikinci gününde Ukrayna ’nın yatırım ve ticaret potansiyeliyle ilgili sunumlar yapılırken, Serbest Ticaret Antlaşması, Organize Sanayi Bölgeleri, IT, enerji, tarım gibi alanlarda paneller düzenlendi.

           

Ukrayna Başbakan 1.nci Yrd. Ortak Basın Toplantısı

Ukrayna Başbakan 1.nci Yrd. Ortak Basın Toplantısı

Ukrayna Başbakan birinci yardımcısı Степан Кубів  ile ortak basın toplantısı. Ana gündemimiz Türkiye Ukrayna Serbest Ticaret Antlaşması. İki ülke arasında daha çok ticaret ve Ukrayna’da daha çok Türk yatırımı görmek istiyoruz.   “Burak PEHLİVAN”

           

Teşekkür Mesajı

Teşekkür Mesajı

Ukrayna Başbakan birinci yardımcısıСтепан Кубів Dünya’nın en büyük yol müteahhitlerinden Onur İnşaat’ın yönetim kurulu başkanı Onur Çetinceviz, DEİK Türk Ukrayna İş Konseyi Başkanı Agah Rusen Çetin ve Lviv Bölge Valisi Oleg Synyutka ile beraber Türkiye Ukrayna İş ve Yatırım Forumunun paneller bölümünü, Lviv Kavalier Otel’de 150’den fazla Türk ve Ukraynalı iş adamının katılımıyla gerçekleştirdik. Böylece TUİD olarak, partnerlerimizle birlikte yalnızca bir hafta içerisinde 2’si tarihi, 4 önemli etkinliğe imza atmış oluyoruz. Başta üyelerimiz, Ukrayna Türk iş dünyasına müteşekkiriz.  “Burak PEHLİVAN”

 

Kaynak.: ukraynahayat.com | TUİD | BurakPehlivan.Org
Türkiye Ukrayna Lviv iş Formu, Türkiye Ukrayna Lviv iş Formu, Türkiye Ukrayna Lviv iş Formu, Türkiye Ukrayna Lviv iş Formu

Hakkında HmmT AYDs

Lviv Haber Genel Koordinatörü

6 yorum

 1. Türk iş adamlarının Ukrayna da etkinliği artıyor gibi. Çok Güzel Gelişmeler..

 2. Lviv Kavalier Otel ‘de yapılmış etkinlik. Çok Güzel bir Butik Otel Lviv ‘e gideceklere önerim konaklama için değerlendirilebilir.

 3. Tuid Burak Pehlivan ve başarılı iş adamlarının ülkemizin gururu olarak gerçekleştirdiği etkinliklerden biriydi. Ukrayna da Türk iş dünyasının etkinliğini her daim sürdürmeye devam ediyorlar. çalışmalarından dolayı hepsini tebrik ederim.

 4. Lviv Tuid şubesinin yöneticilerinden UkrCons ‘un sahibi Fatih Aydın bey ve arkadaşlarını Türk iş dünyasının tanıtımına yaptığı katkılardan dolayı tebrik ederim. Başarılarının devamını dilerim.

 5. Gelişen Dünya Ekonomi Dinamiklerini yakından takip eden Sadece Ukrayna Türkiye değil Avrupa Rusya Çin ABD gibi bir çok ülkede ki ekonomik gelişmeleri takip ederek geleceğe yön vermeye çalışan başarılı insanların bir araya geldiği bir topluluk başarılarınızdan dolayı tüm tuid üyesi iş adamlarımızı ve personelini tebrik ederim.

 6. TUİD ‘in Ukrayna da başarılı ilerleyişinin devamı niteliğinde ki bir organizasyon, çok başarılı işler çıkarıyorlar. Burak Pehlivan ve ekibini tebrik ederim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Akar Lojistik Pazarlama Müdürü Onur Kurtay

Akar Lojistik Pazarlama Müdürü Onur Kurtay oldu.1985 Bursa doğumlu olan Onur Kurtay, Ukrayna ...

Translate »