Anasayfa / Lviv Haber / Haber / Diğer Haberler / UBİKS Uluslararası Kongresine Lviv Ev Sahipliği Yapacak

UBİKS Uluslararası Kongresine Lviv Ev Sahipliği Yapacak

6. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongresi, Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Derneği ( UBİKS ) tarafından 
25-27 Nisan 2018 tarihleri arasında Ukrayna Kültür Başkenti Lviv de Ivan Franko Devlet Üniversitesi ’nin desteği ile Lviv Beden Kültürü Devlet Üniversitesi ‘nin desteği ile gerçekleşecektir.

Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Derneği ( UBİKS )

ANKARA (QHA) – Haberine göre;

2010 yılında kurulan ve merkezi Ankara’da bulunan Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Derneği (UBİKS) tarafından organize edilen Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongresi’nin altıncısı bu yıl Ukrayna’da yapılacak.

Kongre, 25-27 Nisan 2018 tarihleri arasında Ivan Franko Devlet Üniversitesi’nin desteği ile Lviv Beden Kültürü Devlet Üniversitesi’nin evsahipliğinde gerçekleştirilecek

UBİKS’in etkinlikle ilgili açıklamasında bu yıl yapılacak kongrenin “Spor, Kültür ve Sosyal Araştırmaları Kaybedilen DeğerleriKeşfetmek İçin Kullanmak” başlığı altında gerçekleştirileceği kaydedilerek, “Günümüzde gerek bölgemizde gerekse küresel ölçekte çatışmalar çoğalıyor ve dünya barışı tarihte hiç olmadığı kadar büyük bir tehlike ile yüzleşiyor. Böyle bir sosyo-politik ortamda, 25-27 Nisan 2018 tarihleri arasında Ukrayna Lviv Beden Kültürü Devlet Üniversitesi’nin evsahipliğinde gerçekleştireceğimiz, 6. Uluslararası Bilim Kültür ve Spor Kongremiz için “Spor, kültür ve sosyal araştırmaları kaybedilen değerleri keşfetmek için kullanmak” temasını seçmiş bulunmaktayız.”ifadelerine yer verildi.         

Kongrede güçlü bir çok-disiplinli tartışma ortamı oluşturmak için başta Spor Bilimleri, Kültür Araştırmaları, Eğitim Bilimleri, İslami İlimler, Güzel Sanatlar, İletişim, Edebiyat, Dilbilim, olmak üzere Sosyal Bilimlerin çeşitli alanlarının temsilcilerini bir araya getirmek istediklerini kaydeden organizatörler, bu nedenle, bütün bu disiplinlerde gerek sözlü ve poster, gerekse sanal sunum önerilerinin paylaşılmasını beklediklerini belirttiler.

Açıklamada, “Kongremizde gelenekselleştiği üzere, çalıştaylar, seminerler, törenler, kültürel-sportif etkinlikler ve kültür-turizm gezileriyle dinamik bir platform oluşturmayı hedefliyoruz. Bu çerçevede olmak üzere, kongremizi zenginleştirecek her türlü bilimsel ve uygulamalı çalışmalara dair talep veya önerilerinizi bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.” denildi.

Bildiri özet gönderimlerinin 15 Ocak 2018 tarihinde başlayacak ve 1 Mart 2018 tarihinde sona ereceği bildirilirken, kongre erken kayıtlarının da 1 Mart 2018 tarihinde sona ereceği kaydedildi.

Kongre için neden Ukrayna’nın Lviv şehrinin seçildiğine dair açıklamada bulunan organizatörler nedenleri şöyle sıraladı:

– Spor Bilimleri alanında güçlü bir partner üniversite (Lviv Beden Kültürü Üniversitesi) ve yine sözel alanlarda güçlü ve köklü bir destekçi devlet üniversitesi (Ivan Franko Devlet Üniversitesi)

–  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için yeni kimlik kartıyla (pasaportsuz) seyahat imkanı ve vizesiz giriş

– Çok sayıda uçuş alternatifi

– Zengin tarihi, kültürel ve doğa güzellikleri

– Avrupa ve Rusya arasında geçiş kenti olmanın getirdiği kültürel çeşitlilik

– Doğu Avrupa ülkelerine havayolu ve tren yolu ile kolay geçiş imkanı

– Dağ turizmi seçenekleri

– Son derece uygun fiyat seçenekleri    

Kaynak.: QHA

Hakkında HmmT AYDs

Lviv Haber Genel Koordinatörü

3 yorum

  1. Ukrayna Lviv popüler bir şehir haline geldi. Bir çok organizasyon bu şehre kaymaya başladı. Gelecekte neler olacak bakalım.

  2. Güzel bir etkinlik, Kültürler arası diyaloğu geliştirmek için bu etkinlikler çok önemli. Ukrayna her geçen gün imajını tazeliyor. güzel etkinlik bu tarihler de orada olacaklar için kaçmaz.

  3. Türkiye – Ukrayna etkinliklerinden bir yeni. Dialog ve Kültürel etkileşimi geliştirmeye yönelik bu tip etkinlikler de bulunmak güzel olur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Lviv 2018 Etkinlik Takvimi

Ukrayna Lviv 2018 Etkinlik Takvimi, faydalı olması dileğimizle… Lviv 2018 Etkinlik Takvimi ...

Translate »