Anasayfa / Rota / Gezgin&Rota / Ukrayna 7 Doğa Harikasından Biri Dinyester Kanyonu

Ukrayna 7 Doğa Harikasından Biri Dinyester Kanyonu

Sizler için Bu yazımızda Ukrayna 7 Doğa Harikasından Biri Dinyester Kanyonu nu anlatmak burası hakkında derlediğimiz bilgileri sunmak istiyorum. Ukrayna 7 Doğa Harikasından Biri Dinyester Kanyonu Eski Romalılar zamanında Danastris olarak bilinen nehir Ukrayna dan Moldovaya kadar uzanır. Galiçya Hawtin arasında nehir yolunda tekne ile yolculuk ederseniz. 200 yıllık meşe ormanlarını, Şelaleleri, Mağraları, Eski Taştan Kiliseleri, Eski kale kalıntılarını görebilirsiniz.   Dinyester Kanyonu Ivano-Frankivsk   Nyzhniv Köyünden başlayıp, Ternopil bölgesinde bulunan Trubchyn Borshchiv Köyüne kadar devam eder.  Kanyonu Görmek için Ternopil, Khmelnytsky, Ivano-Frankivsk ve Chernivtsi bölgelerin birinden gidebilirsiniz. Safari Meraklıların ilgisini çekeceğini düşündüğümüz kanyon mikro klima iklim özelliğine sahiptir. Bahar çabuk gelse de Yazları çok…

Genel Bakış

Çok İyi..!

Özet : Ukrayna Gezi Rehberi

Kullanıcı Oylaması: 4.35 ( 1 oy)

Sizler için Bu yazımızda Ukrayna 7 Doğa Harikasından Biri Dinyester Kanyonu nu anlatmak burası hakkında derlediğimiz bilgileri sunmak istiyorum.

Dinyester Kanyonu, Ukrayna da nereleri görmeli, ukrayna gezi rehberi, Ukrayna doğa harikaları, Ukrayna da ilginç yerler, Ukrayna da Nereye Gidilir

Ukrayna 7 Doğa Harikasından Biri Dinyester Kanyonu

Eski Romalılar zamanında Danastris olarak bilinen nehir Ukrayna dan Moldovaya kadar uzanır. Galiçya Hawtin arasında nehir yolunda tekne ile yolculuk ederseniz. 200 yıllık meşe ormanlarını, Şelaleleri, Mağraları, Eski Taştan Kiliseleri, Eski kale kalıntılarını görebilirsiniz.  

Dinyester Kanyonu Ivano-Frankivsk   Nyzhniv Köyünden başlayıp, Ternopil bölgesinde bulunan Trubchyn Borshchiv Köyüne kadar devam eder.  Kanyonu Görmek için Ternopil, Khmelnytsky, Ivano-Frankivsk ve Chernivtsi bölgelerin birinden gidebilirsiniz.


Safari Meraklıların ilgisini çekeceğini düşündüğümüz kanyon mikro klima iklim özelliğine sahiptir. Bahar çabuk gelse de Yazları çok sıcak değildir. Nehrin Duvarları çoğu yerde 120 metreyi bulmaktadır.  Gezegenimizin başlangıcıyla ilgili de bir çok sırrın burada yattığı söylenir. İlk canlıların, karaağaçların bu bölge de oluşmaya başladığı, benzersiz kanyon sularında yaşayan canlı organizmaların 3 te 2 ‘sine yakınının benzersiz olduğu söylenmektedir.  

Ukrayna ‘nın en büyük kanyonunu ziyaret etmeyi düşünürseniz. Orta Çağ Kalıntıları için  Chorvonohradskoho, Zhvaneckogo Rakovets bölgelerindeki Kaleleri ve Meryem Varsayım Kilisesini görmeden geçmeyin.
 
Monastyrok Köyüne yakın kıyılardaki eşsiz mağaraları görebilirsiniz.  Luka Vrublevetska Köyüne Yakın bir nokta da Eski çağlardan günümüze Trablus Kültürünün kalıntılarını görebilirsiniz. 

En Güzel Panoranik görüntüyü yakalamak isterseniz. Chervonohorod ‘da Kırmızı Dağa çıkmanız gerekiyor. Nehir üzerinde yükselen dağ 150 metre yüksekliktedir. Bu dağın özelliği Kış aylarında bile kar en fazla 2 gün durabilmektedir. Dağ bitkilerinin eşsiz türlerini görebileceğiniz bu noktadan kanyonun fotoğraflarını çekebilirsiniz.   

Kanyon da ki Doğal yaşamı korumak için Ternopil de bir de Milli Park Koruma Derneği bulunmaktadır. dört köye yayılmış faaliyet alanıyla Kanyon daki eko sistemi korumaya çalışıyorlar.

Dinyester Kanyonu, Ukrayna da nereleri görmeli, ukrayna gezi rehberi, Ukrayna doğa harikaları, Ukrayna da ilginç yerler, Ukrayna da Nereye Gidilir

Önerilerimiz.: 

Dinyester Kanyonun da yapabileceğiniz en popüler aktivitelerden biri Rafting olabilir. Akıntı ile birlikte eşsiz güzelliği de gözlemleye bilirsiniz. 

L-face    Dinyester Kanyonu Facebook Sayfası için  Tıklayınız…

GALERİ


Kaynak.: vsviti

Hakkında GuSTaVo

GuSTaVo

5 yorum

 1. Avatar

  Doğası Çok Güzel Kiev ‘den Nasıl Gidilir?

 2. Avatar

  Geleneksel yaşamın bir çok örneğini görebileceğiniz. Çok Güzel Bir Yer

 3. Avatar

  Ukrayna Doğası Yaşam Tarzıyla Çok Güzel Bir Ülke, Bence daha parayı tam olarak bulamamışlar gibi bulunca umarım bozulmazlar…

 4. Avatar

  Ternopil bölgesinde Dinyester istikametine bir rota çizin zaten göreceğiniz şeyler sizi oldukça memnun edecektir.

 5. Avatar

  Ukrayna ‘nın çok güzel bir bölgesi doğa severler için çok güzel bir alternatif rota öneririm.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Buraya Bakarlar

Ukrayna Düğün Kültürü

Ukrayna Düğün Kültürü, Sizleri Bu yazımda biraz daha merak edilen bir konu ile ...

Translate »